omuzumda ödem

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve taskin90 tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. taskin90

taskin90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar kurek kemiğimle omuzun bırlestıgı yerdekı eklemde ödem olusmus doktor cok hafıf calıs vs dedı o kendı kendıne gecıcektır dedı napmalıyım bu sorunu cekenler varsa yardımcı olun lutfen aylardır body den uzak kaldım

2. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    öncelikle geçmiş olsun. aynı problem bende de vardı biraz daha ağır bir tabloydu tabi. doktor kortizon yazdı ve 2 hafta boyunca haftada 2 kere iğne vuruldum. ayrıca nsai ilaçlar verdi. kas gevşetici vs.
    şu an hiç problemim kalmadı diyebilirim . ancak kortizon çok tehlikeli gerçekten çok fazla yan etkisi var ve vücudun dengesini bozuyor. sırtım mayın tarlasına döndü sivilcelerden. folikülit oldum ki bu kortizonun sık görülen bir yan etkisidir. göğsümde,sırtımda,yüzümde,saç diplerimde sivilceler çıktı hem de aşırı bir şekilde şimdi bunlar için antibiyotik kullanıyorum maalesef.doktor önerse bile alternatif yolunu sormanı öneririm.
    bu tür sakatlıklarda ilaçlardan önce fizik tedavi denenmeli. şahsen 2. bir tercih hakkım olsaydı fizik tedaviyi ve dinlenmeyi seçerdim kesinlikle. ancak kendi kendine geçeceğini düşünmüyorum doktorunun aksine. en azından nsaii kullanmalı bence.(doktorlar tabiki daha iyi bilirler danışmanı öneririm) bana da acilde kendiliğinden geçer demişlerdi fakat bir ortopedi uzmanına göründüğümde ciddi olduğu anlaşıldı mr sonrası.

3. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Eklemi biraz zorlamışsın ya normaldan daha fazla yük veya çok ağır olmasa da daha fazla tekrar ile eklem aralığında basınç fazla olmuş...

Eklem sıvısı buna reaktif olarak artar...

Ağrı kesici ler aynı zamanda eklem sıvısını azaltırlar...

Diklefenak içerikli tablet alabilirsin... (dikloron, dolorex, gbi)

Bir süre omzuna yükü azalt...

Azi bunu beğendi.
  4. gitarsist

gitarsist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tiyatro sinema oyuncusu
    Yer:
    istanbul
    peki ödem için dikloron alsak günde kaç tablet kullanmamız gerekir acaba? teşekkürler..

5. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Dolorex tb 50mm,
    Günde 2 veya 3 tok karnına tavsiye ederim.

gitarsist bunu beğendi.
  6. assumegood

assumegood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar aynı sorun bendede var cok kotu sag kolum sabahları uyanınca ustune yatıom resmen kemıgım agrıo omuz hareketı yapamıom benc ppress basamıo cok kotu agrıo ama ustune gıdıp zorluom bunun cozumu yokmu allah ıcın bırı yardım etsın tak tuk kolumdan ses gelıo offff delırcem doktor onemsemıo randutıl forte dıe bı ılac verdı gecmedı yokmu bunun caresıı yardımmmmm

Sayfayı Paylaş