Omuzum çıktı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve rocky93 tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. rocky93

rocky93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 2 kolumu birleştirerek sürekli 360 derece çevirirdim eskiden.Böylece yalama oldu galba geçen yazda kolum 20 sn liğine hareketsiz kaldı yukarı doğru sonra çekince oturdu tekrar.doktor bana body e başlayıp omuz kaslarımı kuvvetlendirmemi söyledi ama dersler falan derken body hep kaynadı.
    bugünde arkadaşla güreşirken kolumu destek için duvara yaslayınca girip çıktı gibi birşey oldu.

yardımlarınız bekliyorum arkadaşlar.

2. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlama ama böyle soruları saçma bulmamak elde değil bu sorunu burdaki tavsiyeyle düzelteceğine inandınmı sen,bu olay mr,röntgen vs vs gerektiren şeyler ve uzman doktor tarafından görülüp gerek fizik tedavi gerekse ameliyatla yada doktoron söyleyecekleri doğrultuda düzelecek şeyler.evet google ve internet olayı çok soruya çare ama ciddi sağlık problemlerini forumlardaki tavsiyelerle iyi etme düşüncesinden sıyrılalım artık

3. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    öncelikle geçmiş olsun
    benimde daha önce omzum çıktı ve hiçbir zaman eskisi kadar sağlam olmadı body sayesinde daha iyi duruma geldi fakat omuz çıkınca doktora gidilir doktor yerine oturtur ve omuz sabitlenir 15 gün boyunca hareket etmiyecek şekilde sargıya alınır yok eğer omuz yerine oturduysa yine dktora gidilir doktor kolu sabitleyip sargıya alır ve 15 gün boyunca hareket ettirmez sana ilk tavsiyem bir daha çıktımı hemen doktora koş sağlık ihmale gelmez ama benim dikkatimi çeken bir konu var omuzu çıkan kişi bende dahil omuzum çıktı diye daha dikkatli davranırken sen tekrar çıkması için elinden geleni yapmışsın orasıda ilginç...

4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Küçükken en küçük bir darbede yada biri elımı tutup asıldıgında hep omzum çıkardı.bir doktora git..omuz cikti mi cok acır nasıl dayanıyorsun?agrı kesici krem felan sür doktora gıt mutlaka

5. rocky93

rocky93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz çıktığında çok büyük bir acı olması gerektiğini biliyorum.benim koluma söylediğim olay olduğunda sanki kolum vucuda bağlı degılmıs gıbı gelıyor ama hıc acı olmuyor.ve kendı başına kolum oturdu.acaba omuz çıkması dışında başka birşey olabilirmi?

6. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bi çıkıkçıya git bence inan çok memnun kalıcaksın. bi arkadaşımın omzu çıkıp dururdu ani hareketler yapmaktan çekinirdi. bigün bi çıkıkçıya gitti .adam cocuğu gördüğü anda senin sol omzunda şu var gibi bi laf etmis üstünde tşört varken :) adam yatırmıs neyse omzuna bikac sey yapmıs. şuan çok iyi durumda olduğunu söylüyo 1 2 günde hafiften sızı olmus

7. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    lütfen şu teknoloji çağında insanları çıkıkçılara falan yönlendirmeyiniz. Allah korusun kalıcı bir sakatlığa sebep olabilirsiniz.

pastnova, rekliox ve darknesssword bunu beğendi.
  8. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    kırık çıkıkçı mı sen kendi cocugunun yada anne babanın kırık cıkıkcıya mı gitmesini istersin ? alanında uzman bir doktora mı ? eğer kırık cıkıkcılar bu kadar iyi olsalardı bugun tıp ta ortopedi ve fizik tedavi rehabilitasyon diye bolumler olmazdı.lütfen daha bilincli yorumlar yapalım ve daha mantıklı fikirler tavsiye edelim

9. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    doktorunuz en başta doğru olanı söylemiş. egzersizlerle omuz kapsülü çevresindeki kasları güçlendirirsen eğer bu sorununu çözebilirsin. fakat yine de egzersizlere başlamadan önce mr çektirip başka herhangi bir sorun olup olmadığı öğren. evde yapabileceğin tarzda egzersizleri var bunun. doktorunla görüş biz buradan egzersiz konusunda yardımcı oluruz.

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bir tıp fakültesi öğrencisi olarak size söylemek istediklerimi forum kuralları gereği kendime saklıyorum.Birde sporcu olucaksınız..

11. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    yıllarca omzundan problemi olan arkadasım 2 günde eskisi gibi oldu amacım yardım etmek. herkezin görüşüne saygılıyım tabi ama anadoluda hastaneler yokken binlerce yıllık deneyimler bunlar kücümsenicek şeyler değil. ve tıp öğrencisi olmanız o insanları ezme hakkını size vermiyo bende forum kurallarına bağlı kalarak sizin mesajınıza cevap yazmıyorum :)

12. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

O insanlar yasadışı çalışıyorlar bunuda unutmayalim ozaman. Tıp fakultesinden mezun olmadan nasil hekimlik yapiyorlar? O binlerce yıllık deneyimler tıp ögrencilerine ogretiliyor zaten o kadar sene bosuna okumuyor bu adamlar. Lutfen insan kasaplarina yonlendirmeyin kimseyi.

13. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız benim hatam ..

Sayfayı Paylaş