Omuzlarımı Genişletmek İstiyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SeT tarafından 7 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. SeT

SeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    16 yaşındayım evde yapabiliceğim hareketler varmı

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    16 yasindaysan evde calisman cok tehlikeli olabilir.

neyse saka saka forumda bu konunun basligi var bir gez forumda önce sonra kafana takilan yerleri sorarsin

Azi, mericbkl ve deniz68ruhu bunu beğendi.
  3. SeT

SeT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ben biraz aradım da bulamadım dediin başlığı
    link verirmisin ?
    bide biraz saçma olucak ama omuz genişletmenin boya olumsuz bi etkisi varmı
    malum gelişme cağındayız

4. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    16 yasinda ne gerek var kardesim bekle 2 sene daha 18-19 yasinda basla su an omuz genisletmek icin yapabilecegin en iyi sey yuzmektir 18 hatta 19 a kadar BB yapma bende bu yasa kadar yapmadim cok merakli olmama ragmen bu forumda 16 yasinda falan baslayan kisilerde var ama boylari genelde 1.70 civari bence girme derim. Ama benim sahsi fikrim bu....

Saygilar

5. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    17yaşımı yeni doldurdum 1senedir vg yapıyorum boyum 180 merak etme bir kısım hareketleri yapmazsan boyunun gelişimine olumsuz yönde etkisi olmaz.Bide kilo almak amaçlı benim gibi koşu antremanlarını bırakma kondisyonunu düşürme ayrıyetten süt tüketimini arttır kalsiyum iyi gelir boy uzamasına.Zaten boy 17-18 yaşından sora pek fazla bir zıplama yapmaz.kemikler daha çok enine büyüme yapar.Bence yüzme omuz geliştirmek için gayet iyi bir spor.İmkanım olsaydı hergün yüzerdim.Yapabiliyorsan yüzme+koşu antremanı yap.Vücut kuvvetlensin altyapın sağlam olsun sonra başlarsın vgye.Ben erken başladım ama yaşam standartımdan gayet memnunum.Nie diye sorarsan kızlarla aram zaten herzaman iyiydi.Daha da iyi oldu iyi bir vücudun her zaman daha fazla artısı var unutma.Özellikle yazın plajda.Ama boyuma etkisi olur die bir endişen varsa içinde dediğimi yap yüzme+koşu antremanı yap mükemmel bir ikili...

6. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Tamamen kulaktan dolma yanlış bilgiler. Düzgün programlarla adam gibi çalışırsan çok faydasını görürsün, hatta o yaşta yaptığın altyapı ergenlik sonrası yardımcı olur sana. 16 yaşında ağırlık kaldırmanın gelişimi engellediğine dair bir yazı veya tıbbi bir makale ben bulamadım. Bulursanız okumak isterim.

7. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yazimin altina sadece sahsi fikrim oldugunu soyledim...Ben kendi tercihimi ve nasil yaptigimi yazdm 18 yasina kadar basketbol oynamayi tercih ettim 3 sene profesyonel olarak sonrada normal sokakta arkadaslarimla takildim kemik gelisimimi bitirip sonra basladim. Bu sadece kisisel tercihimdi ve bunuda belirttim. Kulak dolma bilgide degil...sadece secim. Saygilarimla

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlis bilgileri sahsi kanaatim diye yazman cok doğru olmaz, ben ağırlık çalışmalarına 16 yaşında başladım ve boyum 1.85, benim gibi bir sürü insan tanıyorum.
    Boy uzamasında en en önemli faktör genetiktir, senin ailende herkesin boyu 1.85 ve üstü ise, zaten daha aşağısı olman oldukca zor, aynı şekilde, Lee Priest örneğinde oldugu gibi, annenle baban 1.60'ın altında ise, 1.62 olman bile bir başarıdır.
    Başka bir konuda, bence bir insanın boyunun 1.85 hadi günümüzde gençlik uzuyor, 1.90'dan fazla olması katiyen iyi birşey değil, ne giyim açısından ne de ilerleyen yaşlarda vücut duruşunu muhafaza etmek açısından.
    Ben 1.85 olduktan sonra daha uzamamak istemiştim, bence zaten istenilen boya ulaştıysa kişi, ağır kilolar girmeye başlayabilir.
    Gelecek vaat eden bir basketbolcu ya da voleybolcu olmadiktan sonra 1.90 ve üzeri boy kadar gereksiz birşey olduguna inanmiyorum.
    Clint Eastwood abime yakışıyor, o ayrı :D

9. thugrain

thugrain Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde fazla uzun oldugum soylenemez gecen sene 183 kadardim simdi en cok 185 falan im...Turkiye bakimindan belki ortalamanin ustunde olsamda su anda ogrenci oldugum memleket (Kanada) icin oldukca siradan bir boyum var. Neyse :) bende zaten basketi zevk icin oynmadim halada her firsatta oynarim...

Saygilar

10. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land

arkadasim butun yazilarina katiliyorum ama bu kirmizi olana degil sevgili arkadasim benim annemin boyu 1.65 yok babaminkide aynien fazla 1.65 dir ama ben 1.89 boyundayim :D :D dedigin gibi arkadasim insanin genetigine bagli boy

saygilar

11. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    biri omuz mu dedi :))

yas 16 boy kac?

boyun kısa degilse yada boyum yeterli diyorsan sana omuz hareketi önerebilirim. ama arkadan - yandan - önden cekilmiş omuz fotografın olsa daha çok yardımcı olabiliriz...

bu arada neden sadece omuz :?:

crsonr07 bunu beğendi.
  12. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben amatörce vücudumu geliştirmek istiyorum spor salonuna gidebilirim ancak omuzlarımın çok düşük ve dar olduğunu düşünüyorum boyum 1.90 kilom 75 ve kafa boyun yapım biraz büyükçe omuzlarımın geniş ve hacimli görünmesi için hangi kas bölgelerini çalıştırmalıyım ve ne yapmalıyım bu arada yaşım 17 yardım edebilirseniz çok sevinirim ??? omuz ölçüsü =110

13. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar bence "sadece omuzum gelişsin, sadece göğüs geliştiriyim vs." gibi laflardan kurtulmalısınız.Misal arnold press yapıyosun, kol zayıf bilmem neresi zayıf.Omuz çalışırmı? Çalışmaz.Vücut bir bütün olarak çalıştırılır.Bench press yapıyorsun kollar zayıfsa göğüs gelişmez kollara gider.Gibi gibi..Bunlar benim düşüncem.

14. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok genel olarak gelişmek istiyorum fakat daha çok omuzlarla benim problemim tabiki göğüs kol sırt gelişmesini de isterim ancak öncelikli olarak omuz??

15. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    spor salonuna yazıl bence.Boyun falanda uzun.Çok geç kalmışsın bence yazılmak için :).Bu omuz düşüklüğü olayları falan insanda özgüven eksikliği yapabiliyo_O açıdanda düşünerekten salona gitmeni tavsiye ederim kardesim :)

16. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki gideyim de bu aralar öss telaşı sardı gitsem bile tam verim alamam şimdilik evde hangi hareketleri uygulayabilirim ve omuz çevresi kaç olursa geniş sayılır kilomun kaç olması gerekir ??

17. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Vücut ağırlığıyla yapılan omuz hareketinin omuz şınavı da deniyor. Resmi varsa biri atabilir mi buraya bir türlü yapamıyorum resmi bulamadım.

18. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Eve omuz şınavı yapabilirsin çok istiyorsan.Benim omuzlar 119 işte ona göre değerlendirme yap :) ama boyum 1.75.

19. Azalee

Azalee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    omuz şınavı bildiğimiz şınav hareketi mi yoksa özel başka birşeymi ve evet belki kafam küçük olsa boynum ve trapez biraz fazla gibi o az olsa daha estetik durabilrdi ve boyum kısa olsa ama artık çalışıp yapacağız teşekkürler :)

20. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Soulder push-up dediğimiz bir harekettir.Googledan arattır.Kolay gelsin :)

Azalee bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş