Omuz tricepsden 1 gün sonra göğüs biceps çalışılır mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ragp26 tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar pzt gogus bıceps/salı sırt bacak/carsamba omuz trıceps/persembe off/cuma gogus bıceps calıssam bi sorun olur mu

2. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Neden çalışılmasınki :) Sanırım yeni başlamışsınız üst üste 3 gün ara vermeden bodybuilding sizi epeyce yorucaktır.

ragp26 bunu beğendi.
  3. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bence yanlış bir program. sırt çalıştığın zaman bicepslerin de çalışıyor. hem de baya sağlam çalışıyor. biceps çalıştıktan sonraki gün sırt çalışman hem verimsiz olur hem de bicepste overtraining yaşanmasına neden olur.
    soruna gelince 1 gün benim göğüs çalışırken vurduğum ön omuzun dinlenmesi ve arka kolumdaki ağrıların geçmesi için yeterli değil. ama herkeste aynı olacak diye bir şey yok.
    benim programım şu şekilde:
    göğüs-biceps/off/sırt-bacak/off/omuz-triceps/off/off-cardio

ragp26 bunu beğendi.
  4. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet yeniyim :) 3.ay bitti flexor.un verdiği bi program var 3.program onu uygulamaya calıscam.Her bölge ay da 8 defa calıstırılmalı dıo nasıl yapcam bılmıyorum sadece gogus bıcepsı caıstırabılcem sanırım

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

as55 haklısında programda öyle yazıodu flexor.un verdıgı 3.program istersen yazabılırım programı bnm de kafam karıstı zaten.Bıde hafta da 3 gun calısmam cok mu az olur gelısemezmıyım:?

5. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    yeni başlayanların hatası ne kadar çok gün gidersem o kadar gelişirim şeklinde oluyor bu hataya düşmemeni öneririm ben. haftada 3 gün yeni başlayanlar için gayet yeterli. haftada 4-5-6 kere gidenler ya ileri derece sporculardır ya da tek bölge çalışanlar. forumu araştırırsan "biceps sorunu-bicepsler gelişmiyor" şeklinde yeni başlayanların başlıklarını görürsün. bu kişilerin ortak hatası çok çalışıp overtraining e uğramak. bu nedenle mevcut programında göğüs-bicepsten sonra bir gün ara vermeni öneririm sırttan önce. bunun dışında programın da kötü bir durum yok.

yeni başlayanların unutmaması gereken şey: kas geşiminin en önemli bileşenleri beslenme ve dinlenmedir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:30 ----------

ayrıyetten flexor un verdiği program değişmezdir, kesinlikle doğrudur,herkes için geçerlidir diye bir durum yok ki zaten flexor de belirtmiş dinlenmenizi kendinize göre ayarlayın diye.
    ama şundan kesinlikle eminim eğer antrenmanlarının hakkını veriyorsan biceps ertesi günü sırt ya da sırt ertesi günü biceps çalışmak overtraining e bir davetiyedir.

Son düzenleme: 1 Aralık 2012
  6. ragp26

ragp26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım cok tesekkur ederım ama ben sadece programa uymaya calısıodum,forumdakı programda yazıodu 1 ay da her bölge 8 antrenman tatcaktır dıe yenı baslayanlar ıcın.Bana buna gore bı program cıkarabılırmıyız ya da sadece gogus bıcepsın ıkı defa calıstırılabılcegı.Cunku henuz belırlı bı kas kutlem yok vucut cabuk toparlıo

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:43 ----------

Ne blm yenı basladıgım ıcın 1 ay da 4 antrenmanın yetmıcegnı dusundum gelısememekten korkuorum :)

Sayfayı Paylaş