Omuz Simetri Bozukluğu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve GoDDy tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli ve tecrübe sahibi forum üyeleri merhabalar benim sağ ile sol omzum arasında bariz bir şekilde fark var gerek ön omuz gerek arka omuz.Sağ omzum ; ön ve arka omuzda ,soldan çok büyük artık tshirtten bile belli olmaya basladı bu fark bu son programımda omuz çalışırken sol omzu yani zayıf olan tarafı daha cok hissetmeye ve zorlamaya calıstım sağı presslerde itiş gücü olarak kullandım sadece yine değişen bir şey olmadı bu 2 ay içerisinde programım su sekildeydi

enseye mac. press 12.10.8.6
    çift d. press " " " "
    cable çift el acıs " " " "
    çift el cable front " " " "
    tek d. front " " " "

2 yıldan beri bu sporu yapmaktayım , aradaki bu farkı kapatmak için gerekirse military mac. pressleri gerekirse arka omuz makinede bütün bu hareketleri sol omuzla girip cıktıgı kadar ,basabildiğim kadar basıp aradaki farkı kapatmayı düşünüyorum 1 ay deneyeceğim sag omzu hiç bir şekilde kullanmayacagım baktım işe yarıyor 1 ay daha feda edip devam etmeyi düşünüyorum.
    Bunlar benim kendi düşüncem forumda illaki mutlak bu konuda tecrübe sahibi ustadlar vardır bana bu konuda yardımcı olursanız gercekten cok sevinirim .
    ...İYİ FORUMLAR...

2. sylvesterstalon

sylvesterstalon Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-pdr
    Yer:
    van-antep
    omuz fotolarını koyabilirmisin lütfen....

3. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    foto koyarsan daha net olur en azından ona göre yorum yapılır :D

4. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    benm omzlarda da fark var ama ben bile zor farkediyorum :)

5. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    omuz fotolarını koyma imkanım yok :( sadece nasıl bir çalışma sistemi uygulamalıyım onu öğrenmek istiyorum 1 ya da 1 kac ay sadece tek omuz calısmak mı?, hiç bir şey yokmus gibi zayıf omzu hissederek devam etmek mi? makinelerle mi calısmak? yoksa dumbellerla mı eşitliği yakalamak?

6. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    .

kimseden ses cıkmadı bu konuda tecrübeli olan herkesin yardımcı olmasını beklerdim fotoları görmeye gerek yok en azından kendileri ne yaptı onu yazabilirlerdi :( saglık olsun...

7. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Fotoları koyarsan yorum yapılacağı söylenmiş.Sen de gerek yok demişsin :) Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorsun ama söylenene de gerek yok diyorsun :) Yorum yapılmaması doğal.Foto olmadan kimse yorum seni yanlış yönlendirmek istemez.Senin iyiliğin açısından.

8. GoDDy

GoDDy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım

İmkanım gercekten yok ne bir kamera ne de kameralı telefonum var olsa koyardım bu kadar söylemden sonra :) ben sadece yanlıs yönlenmek amaclı değilde basına bu tür olay gelen arkadasların nasıl calıstıgını merak ettim dogrusu nedir onu duymak istedim dogrusunu duymak için foto lazım değildir herhalde sadece kendileri ne yaptı onu yazacaklar.Jay ya da markus omuz simetrisini düzeltmek için bunu bunu yapsa benim de onları yapacak halim tabiki yok :) forumda arastırdım bulamadım.Şimdi su sekilde calısmaya basladım bu simetriyi sonucta ben bozdum nasıl bozdum sag kolum daha güçlü diye yana acıslarda sag ele 7.5 alırken sol güçsüz diye solu 5 ile actım ve sonuc dogal olarak sag gelişti sol gelişmedi.Şimdi tekrardan eski mantıkla çalışacagım d.presste sol omuz ile 20 kg kaldırırken sag ile 12.5-15 kiloluk dumbellerla acıslarda ise sol 7.5 sag 5 kglık dumbellerla calısmaya baslıyacagım.Peki bu yol dogru mudur? yada mantıklı mıdır?Tecrübeli arkadaslar acaba şimdi bu konuda yardımcı olabilirler mi?

9. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çok çok tecrübeli olmasamda bence kesinlikle yanlış bir yöntem olur.
    Hatta ve hatta çok afedersin baya bir saçma yöntem olur.(Kafandan bence direk sil bu fikri diye söylüyorum)

Benim böyle bir sorunum olsaydı, ne tek omuzu kullanarak, nede bir omuza daha fazla ağırlık takarak bir yöntem uygulardım. Düşünsene böyle bir fark neden oluşmuş olabilir, diğer omuzuna daha yük bindirdiğin için ağırlık kaldırırken. Demek ki önündeki aylarda da eşit bir şekilde yük bindirmeye çalışacaksın hatta seninde ilk paragrafta dediğin gibi diğer omuzunu "aynı kilo ile" biraz daha ihssetmelisin ağırlığı kaldırırken.

Zaten omuz, göğüse veya kola göre zor elde edilir. Birden bu farkın 1 ayda felan çok belirgin bir şekilde kapanmasınıda bekleme derim. Omuz zor elde edilir, zor da kaybedilir bana göre. Benim düşüncelerim böyledir, iyi çalışmalar.

GoDDy bunu beğendi.
  10. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Dumbell press falan yap tek kol olarak.

GoDDy bunu beğendi.
  11. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Kol'da da göğüs'de de omuz'da da bu hep böyledir.
    Bi bozukluk varsa, hep tek kol çalışmaları yapılır.
    Antremanlarnı ona göre düzenlemelisin.

Sayfayı Paylaş