Omuz Programı Önerisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve faroz19 tarafından 9 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Selamlar,
    Öncelikle bu sporun 2.5 - 3 yıldır içindeyim fakat okulum nedeniyle pek düzene sokamadım.Ama bundan sonra düzene koyucağıma eminim.Benim sizlerden isteğim bilen hocalarımdan isteğim şu olacak.Sadece bir program.Omuz ağırlıklı bir program istiyorum.Omuzlarım geniş fakat çok zayıf.Özellikle trapez ve omuz başlarım çok zayıf.Diğer bölgeler gayet iyi ( göğüs,sırt,kol,bacak vs.) Ama gel gelelim omuzlarımda bir gelişme yok gibi.Vücudu omuzlar belli eder hepimizin bildiği gibi işte giysi giydiğim zaman omuzlarım zayıf olduğu için vücudumu belli etmiyor.Bu da insanın moralini ve psikolojisini bozuyor.Şimdi bölgesel bir program istiyorum ve omuz çalışması ağırlıklı olursa sevinirim.Şimdi benimde bildiğim bir sürü hareket var fakat kendimi doğru düzgün bir program yazamadım.Yani yazıyorum beğenmiyorum.Bana ihtiyacım olan programı yazarsanız sevinirim çok teşekkür ederim.

2. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    pressi yap shoulder press ama makinada smith machine galiba kitlemeli olan.8 7 6 5 tekrar 4 set

üstüne lateral raise 4x8

sonra front shoulder press makinada yine 8 7 6 5

sonra arka omuza yönelik bir çalışma yapabilirsin o da 4x8

omuzu 3 yönlü çalıştır bence bu sefer verim alabilirsin diye düşünüyorum kolay gelsin...

Sayfayı Paylaş