omuz nasıl daha verimli olabilir

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mr.muhendis tarafından 27 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mr.muhendis

mr.muhendis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. omuz çalışmamdan genelde memnunum. fakat forum üzerinden

Seated Dumbbell Lateral Raise 4x12 + Drop Set
    Wide Grip Upright Row(Smith Machine) 3x12 + Drop Set
    Hang Power Clean & Push Press 12-10-8-6
    Overhead Press varyasyonu 12-10-8-6
    Dumbbell Snatch 4x3
    Rear Delt Raise 4x12 + Drop Set
    Cable One Arm Reverse Fly 4 x 12
    Cable One Arm Lateral Raise 7 x (8-12)

böyle bir programa rastladım.

benim programım ise:

arnold press 4x12-10-8-6
    military 4x12-10-8-6
    front rise 4x12-10-8-6
    side rise 4x12-10-8-6
    dumbell press 4x12-10-8-6
    machine press 4x12-10-8-6

benim programımda sona press attığım için çok yanlış bir yol izlediğimi düşünüyorum. aslında güzel bir verim alıyorum. fakat forum üzerindeki programın nedenleri niçinleri çok açık. ilk programı denemek istiyorum. omuz için gerçekten düzensiz bir antreman günlüğüne sahibim. ne dersiniz, yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler. saygılarımla. program schwarzxxl'a aittir.

2. coke

coke Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir
    schwarzxxl'nin programı bu.senin bu program için yeterli düzeyde olacağını sanmıyorum.yazının tamamını oku adamın yazdığının.program yazmayı kavramanız için yazdım diyor zaten onun omuzlarını resminden bir gör sonra kendi omuzlarına bak daha sonra ona göre bir program ağırlığı ayarlarsın.

3. mr.muhendis

mr.muhendis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevabınız için teşekkürler. burada aslında benim asıl problemim programın sırası ile alakalı. kendisinin nedenlerini niçinlerini derinlemesine okudum. kendisinin sunduğu örnek programın uygun ağırlıklarla problem olacağını düşünmüyorum, yaptığım bu programda yeteri kadar zorlayıcı. fakat şunu farkettim ki çok yüksek ağırlıklarla giriyorum omuza. bu yüzden düşük ağırlık hızlı vurucu bir etki yapacağım omuza. tıpkı schwarzxxl'ın belirttiği gibi.

4. layla

layla Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arnold press yada dumbbell pressi çıkartıp yerine rear lateral raise koyman daha mantıklı geldi bana.ayrıca omuzdan verim almak için omuzu çalıştırmayı bilmek lazım.salonda gördüğüm kadarıyla çoğu kişi omuz çalışçam derken trapez çalışıyor.buna dikkat etmen çok önemli.ve ağırlıkları yarım kaldırmak veya indirmekte verimliliği düşüren etkenlerden..

Sayfayı Paylaş