Omuz Genişliği?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jeyjey tarafından 28 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jeyjey

jeyjey Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar sağ omuz sol omuzdan daha geniş olabilirmi?

Yoksa ben kafayımı yiyyorum :lol:

2. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    olabilir.sağ biceps soldan büyük olabileceği gibin.
    hatta bakarsan iki gözünün bile aynı olmadığını görürsün.ama gözde kas varmıdır?.
    yoksa bende mi kafayı yiyorum

sabrimurataksoy bunu beğendi.
  3. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    evet arkadasım bence olur insanın gün boyuncaki hareket grafiği vucudunda anatomic değişikliklere neden olabiliyor mesala gün boyunca ellerini kullanarak iş yapan kişinin kolları güçlü gelişmiş olur sürekli yürümesi icab eden birininde bacakları güçlüdür yada sağ elini kullanan birinin sol eline oranla daha güçlü olması gibi
    sende eğer antremanlarında dengeli eşit çalışma yapmadıysan omuzun diğerine göre daha fazla gelişmiş olabilir yada tum hareketleri dört dörtlük yapmışsındır nizamı ama yine olduysa ozaman bunu yine vücut anatomine bağlamak lazım benımde sol göğüsüm sağ göğüsüme oranla daha küçük gibi ne yapayorum hareket esnasında sol tarafta daha çok kasma meydana getirmeye çalışıyorum
    yada daha iyi bir fikri olan varda yazarsa bende sevinirim

4. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    güldürdün beni astor :)

hakkaten en güzel yüzlü insanlarin bile suratini bir tarafini diger tarafiyla karsilastirinca simetri eksikligi görebilirsiniz. deneyin isterseniz önden yüzünüzün resmini cekiniz ve grafik programiyla ikiye bölüp ters cevirdikten sonra birlestiriniz her iki tarafida... gördüklerinize inanamayacaksiniz. ortaya iki degisik surat cikacak ben denedim ve bayagi sasirdim:)

5. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

ewet ölçü farklılıgı olabiliyor. benim sag kolum soguk 44 cm sol kolum 46 cm.. isin garipi ben solak deilim... suna yoruyorum bu olayı... " gün icinde hep sag kolumu kullnadıgım icin, ve kickbox donemlerinde daha fazla sag yumruk attigim icin, overtraining soz konusu oldu ve kası istemeden yaktıjm.. sol kol ise daha cok dinleniyor gün icinde..

ee bosuna dememisler body de dinlenmenin onemi%20, antreman ise sadece %15tir diye.... Bunu engellemek icin su an hicbisey yapmiorum.. ne yapacagimida bilmiorum sahsenn :) sol kolla dumble curllerde daha ii kilolar basiorum saga gore.. uyuz oluyorum kendime :)
    yapacak bisey yok :p

6. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    insan vucudu 100% simetrik değildir. Mesela yapılan bir araştırmaya göre yüzü daha çok simetrik olan insanlar simetrik olmayanlara göre karşı cins tarafından daha çok beğenilmiştir. Ama grafik programlarıyla yüzde yüz simetrik bir yüz pek hoş değildir.

yani dozunda bir simetri var. yüzde yüz değil

7. HELL WATCHMAN

HELL WATCHMAN Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Antrenör,güvenlik
    Mesela benim sol bicepsim sağdan bir buçuk cm daha büyük solak değilim:)

Sayfayı Paylaş