Omuz genişletme yöntemi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve torifonta tarafından 3 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar body e başlayalı uzun zaman oldu ve farkettimki body yapanların bir çoğuda bu işe omuz genişletmek için başlıyorlar, başlarken benim kafamdada ilk olarak omuz genişletmek vardı ilk yaptığım hareket yana açıştı ve bu hareketi 6 ay yaptım omuzlarımdaki genişlemeyi tişörtlerimi giyincce farkettim ama bi süre sonra omuzlarımdaki genişleme durdu ve sonra 2 yıldır yaptığım araştırmalar ve kazandığım deneyimler sonucu vücudun bi bütün olduğunu ve tek bir yerin diğerleri olmadan gelişmeyeceğini , yada bir yere kadar gelişeceğini anladım.

yaklaşık 2 yıldır body i bir bütün olarak görüyor ve tüm hareketlerini yapıyorum ve omuz genişletmek isteyen biri de bunu mutlaka yapmalı ve ekstra bir omuz genişletme çalışması için kanatlara önem verip barfix çekmeli bu hareket sırtı genişleten bir harekettir , ayrıca

yana açış

hafif öne eğilerek yana açış

enseye press

upright rowing(geniş tutuş)

dumbell front raise

one dumbell front raises

dumbell shrug
    bu hareketler zaten programınızda olmalı ama bu hareketleri ekstradan çok düşük ağırlık ve çok yüksek tekrarlarla yapmak deneyimlerime dayanarak söyleyebilirimki omuz genişletme için çok faydalı

Ve birde forumda bazen denk geliyorum bazı insanlar trapez geliştirmeden omuz genişletmek , omuz kası yapmak hatta bütün body building hayatları boyunca trapezlere dokunmamak istiyorlar , kadınlarında erkeklerinde geniş omuzluları var elbette ama bence erkek omuzunu daha güçlü ve estetik kılan özenle geliştirilmiş trapezlerdir , ayrıca ben iri trapez kaslarına sahip ve dar omuzlu insan görmedim .

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/omuz-geni-letme-t6300.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş