Omuz dikliği

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dw0rdx tarafından 15 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dw0rdx

dw0rdx Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu resimdeki adam gibi omuzlarımın dik olmasını istiyorum. Bunun için kanat ve trapez mi önemli yani nasıl dik ve düz durur bu omuzlar ?

Bir de bu adamın boyuna 1.85 dersek kilosu ortalama kaçtır ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kilo verip belin inceldikçe omuzların daha geniş görünecektir.Bir yandan da sırt kaslarını çalıştırıp daha dik durmanı sağlayabilir, aynı zamanda yana açış gibi hareketlerle de omuz başlarını büyütüp daha geniş bir görüntü verebilirsin.

3. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yana açış omuza diklik vermez yukarı itme hareketleri verir mesela overhead dumbell press gibi. Lateral dumbell raise sadece yan omuzları büyütür.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Her mesajıma tersı oalrak cevap vererek kendını foruma bılgılı bırı gıbı gostermeye calısma mılletı yanlıs yönlendırme mesaj sayın artıcak diye.

yan omuz adalelerinin hacmi omuzlarının genişliğini doğrudan etkiler.

5. kizil_anka

kizil_anka Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım omuzların dikliğini sağlayan harekete lateral demişsin ben de buna cevap verdim benim senin gibi forumda popüler olmak amacım yok ki her yeni üye bana mesaj atıyor program yazar mısın diye bu konuda sizden de bilgili olduğumu düşünüyorum.

Her neyse İngiltede yapılan araştırmalar sonucu omuza en fazla hacmi, veren hareketin overhead dumbell press olduğu kanıtlandı. Bu hareket bizim forumda başka bir isimle geçiyor yeni üyeler için de belirteyim -iki adet dumbell'ı halter kaldırıp gibi oturma pozisyonunda yukarı aşağı nizami indirin kaldırın- işte bu hareket orta omuzu etkiler ve hacim verir.

Yan omuz omuza diklik vermez. Biceps parçalandığında süper bir görüntü kazandırır omuza diklik veren orta omuzdur.

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben diklik konusuna hiç girmeyeceğim, o saçma fotoğrafı nasıl yorumlayabildiğinize veya yeni üyeler bana program soruyor deyip övünmenize de hiç girmeyeceğim.
    Forumda az buçuk vakit geçirmiş üyeler kim nedir bilirler zaten.
    Siz kendi aranızda atışın karışmak gibi bir niyetim hiç yok ama bir soru sormadan geçemeyeceğim.

Bu kalın gosterdıgım yerlerde yan omuz dıklık vermez demıssın sonra orta omuz dıklık verır demıssın.
    Orta omuz ıle yan omuz farklı seylerı mı ıfade edıyor artık? duh
    Ben bunu merak ettim.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    haha arkadaş cok bılgılı umur35 bey polemıge gırmeye gerek yok orta omuzla yan omuzu ayırt edemıyor daha gelmıs bana orta omuz dıyor ben ne yazmısım yan omuz demısım hacım ıcın tutup aynısını yazmıs orta omuz dıye bılgılı sözde:)

ben forumda populer olmayı nedne ıstıyım forum bana paramı verıyor burdakı uyelere cevap yazarım 1 hafta sonra baska uye gelır onlara yazarım ve gıderler bu hep boyledır.

ayrıca program verıyorum dıyorsun ve her mesajında kım ne sorarsa sorsun sat komando programı onerıyorsun onuda googledenmı buldu nne yaptın hadı sen buldun dıyelım bu sat komando programını kendın mıllete soruyorsun daha kendın verdıgın programın amacını bılmıyorsun sonra bura gelıp mılletı yanlıs bılgıler verıp kafasını karıstırıyorsun

ben yan omuz hacım verır demısım sen gelıp yok yanlıs orta omuz hacım verır demıssın kendı kendını rezıl edıyorsun bılmemek ayıp degıl bende bu foruma ılk uye oldugumda sureklı sorardım oyle ogrendım ama senın gıbı ukalalık yapmadım

daha omuzun bolgelerını bılmeden copy paste bılgılerını kendıne sakla

Son düzenleme: 16 Mayıs 2011

Sayfayı Paylaş