Omuz Düsüklügü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve siyah beyaz tarafından 20 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. siyah beyaz

siyah beyaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarim genetik olarak düsük bunun için ne yapabilirim. yan omuz kasini iyi gelistirmem, bir fayda sağlarmi? trapez çalismasi konusunda ne önerirsiniz.şimdiden çok tesekkürler

Faramir bunu beğendi.
  2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    foruma hoşgeldiniz..."omuzlarım düşük" derken dar mı demek istediniz?...omuz hareketleri fayda eder elbette...omuz ve trapez için egsersiz tanımları var bu bölümde...oraya bir göz atın...o hareketleri yapabilirsiniz....

3. siyah beyaz

siyah beyaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hayır omuzlarım dar değil, aksine kiloma oranla genişler bile. yan omuz kaslarımda fena sayılmaz. ama galiba genetik olarak omuzlarım aşağıda duruyor. bu yüzden yukarıdan kemiklerim gözüküyor.

yan omuz kası nereden başlar? lateral yaparak yan omuzu yana olduğu gibi yukarı da geliştirebilirmiyim?

trapez ve omuz hareketlerini çok iyi biliyorum. merak ettiğim böyle bir durumda nasıl çalışmalıyım. çok tekrarlımı??
    bana 'zaten omuzların düşük, trapez çalışma daha kötü gözükür' demişlerdi. ama omuz genişliğinde trapez kasınında büyük önemi var diyor kimileri

?????

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ekleyebilirsen bir resim ekle ve bakalım resim herşeyi daha iyi anlatır belden yukarı bir resim yoksa böyle tarifle zihnimde bişey canlanmıyor

5. keloglan

keloglan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    omuz yapin dusukse trapezleri gelistirmen biraz daha dusuk gosterir aslinda genetigini kabul etmek zorundasin ama yan omuzlari biraz daha fazla gelistirirsen yana açis hareketleriyle azda olsan goruntunu yanlara bir iki santim acmis olursun ama fazlada faydasi olmaz dusukse dusuktur arnoldunda dusuktur

6. security

security Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    omuzum ensiz

mrb arkadaslar benim omuzum fazla ensiz.Hangi hareketlerle 1cm filan genislete bilirim? Tesekkurler

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Re: omuzum ensiz

Yazilanlari okumuyormusun ?
    hangi hareketleri yapiyorsun ?
    Egzersiz hareketler bölümüne baktinmi ?

8. security

security Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Re: omuzum ensiz

Ben azerbaycandan yaziyorum ve 3 aydir bu sporu yapiyorum.
    Haftada 4 gun spor yapiyorum.
    Pazartesi omuz, on kol,arka kol,mide.
    Persembe gogus,kanat,sirt,mide ense.
    Cuma omuz, on kol,arka kol, mide.
    Pazar bacak mide ense.
    Dogrumu yapiyorum acaba?
    Omuz hareketleri olarak sunlari yapiyorum:
    1. Enseye barbell ile press - 4x8.
    2. Öne barbell ile press - 4x8.
    3. Makinede öne omuza press - 4x8.
    4. Dumbell ile kollari yana acma - 4x8.
    5. Dumbell ile kollari öne acma hareketi -4x8.
    Omuz hareketlerim bunlar.

9. security

security Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Devam

Goruslerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Turkcem iyi diyil kusura bakmayin.Omuzlarim cok dar gomlek filan berbat duruyo.
    Ve ben bu genetik yapimla barismayacam.Sonuna kadar gidicem.
    Tabi sizlerin yardimiyla.Saygilar

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bence 3 aylık biri icin cok fazla omuz seti giriyorsun.zaten haftada 2 gun calısıyorsun oyuzden setleri mumkun oldugunca dusuk tutmaya calıs,ayrıca 3 tane press hareketi arka arkaya cok gereksiz,tricepslerini cok fazla yormuş olacagından bu hareketlerden verinm alamassın,benim tavsiyem bir press,yana acıs,one acıs 3 er setten yeterli olacaktır(ki bence 3 aylık bir sporcu icin bu bile oldukca fazla)..unutmaki cok fazla calıstırmıs olman ,cok fazla gelisecegin anlamına gelmez..

11. arnoldjr

arnoldjr Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Cok cok dogru yazmis keloglan bence..

12. james

james Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ögrencisi
    Yer:
    çanakkale
    body de arkadastan bir sey duydum bu nekadar dogru olablr?

bana bazı hareketlerin kası gelistirmedigini ancak sekil verdigini bazılarininde hacim verdigini soledi. o sırada ben gogus calısıyordum. hareketlerin adini bilmedigim icin size tarif edemiyorum o sirada nesıl bir pozisyonda oldugumu.
    siz bildiginiz kadar anlatirmisiniz. bu dogruysa eger. gogus ve kanat chareketleri yeterli olacak[/i]

13. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benimde omuzlarım geniştir ama sağ omzum sola göre biraz aşağıda. ben 1-1,5 senedir body yapıyorum baya bi omuz çalıştım geniş omuzlara ve iyi trapesiuslara sahip oldum fakat hala sağ omzum biraz aşağıda :) . düşük olmasını sebebini genetiğe bağlıyorum bende. belkide daha önceden yaptığım sporlardan dolayıdır.

14. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    daha önceden hangi sporlarla uğraştın
    tenis dışında simetriyi bozacak spor...pek gelmiyor aklıma.

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Deltoitin düşüklüğü ya aile yapısı ya yapılan masa başı işlerle alakalı olabilir. genel olarak yaptığımız işlerde kolumuz hep onde çalışıyorsak düşük olması doğaldır. omur itici ve çekici adeleler (çekici infraspinatus buyuk teres ve kucuk teres latismus dorsi trapezus iticiler deltoid posterior pectoral major ve minor serratus antreor areus costalis vs vs. burada zayıf olan bolge eğer itici bolge ise bel ağrıları disk sorunları kurek th12rp sorunları, eğer çekici zayıf ise omuzun öne düşmesi s eğrisi yamukluğu d denilen simetri bozukluğu ve omuzda sanki agır bir yuk varmış hissi ,, burada senin sorunun düşüklük olduğuna göre omuz gunu haricindeki gunlerde ant dan sonra bu 2 hareketi yaparsan sorun kalmaz birincisi sırtını duvara dayıyav-caksın kafa kalçada değicek bir el belde diğer elle latarel yapıcaksın 3x8 ikinci hareketin ise vucudunu 45 derecelik pozisyonda tutarak bir el destek alıcak diğer el açış yapıcak 3x8 omuz gununde bunları yapmayacaksın

isa2711 ve zoparrat bunu beğendi.
  16. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    buz hokeyi yaptım 5 sene kadar. o zaten omuzları biraz düşürebiliyor bide sağ sopa kullandığım için sağ omzu biraz düşürmüş olabilir. body e başlayınca düşük omuzlarım baya bi dikleşti ama hala sağ solda biraz daha aşağıda.

17. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Ayrıca omuzların istedigin seviyeye gelene kadar hic trapez calisma ( uprightt rowing, barbell & dumble shrug).. Zaten, sırt ve arka deltoid hareketlerinde istemeden calisiyor trapezlerin.. trapezlerin daha da büyürse iyice demoralize olabilirsin.. Flexor'un önerisi cok mantıklı bu arada mutlaka uygula

Saygılar

zoparrat ve ahmetkb bunu beğendi.
  18. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    benim de sağ omuzum hafiften düşük duruyor sola göre, bugüne kadar ki okul hayatımda sırt çantasını sağ koluma takmaktan olduğunu zannediyorum ben de.

19. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bendede çok az var ve çok rahatsız oluyorum sol omzum biraz daha uzun gibi gözüküyor çok az ama başkaları anlayamıyor aynaya bakınca ben anlayabiliyorum bu çok rahatsız eymeye başladı beni
    belkide bunun sebebi gece uyurken gelişme döneminde genellikle sağ omzumun üstüne yatmaktan olmuştur genelde halter barla çalışıyorum ki vücudum orantılı büyüsün diye belki yarım belkide 1 cm fark vardır tam olarak söyleyemiyorum;)

20. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    insanın omuzları dar olunca bunu çalışarak genişletebilrmi?bnmkiler 107 cm.dar mı oluyo genişmi normal mi?

Sayfayı Paylaş