Omuz başlarını yukarıya doğru dikleştirmek...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cago tarafından 24 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar omuz başlarını yukarıya doğru iyice kaldırmak için yapılan değişik hareketler var mı...? yoksa çalıştıkça gelişir mi...?

2. Tamer

Tamer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    trapezlerin omuzlarının önüne geçtiyse omuzların düşük gibi görünür . Omuz çalışmana ağırlık verirsen dikleşir bence tabi kemik yapında bi bozukluk yoksa

3. anathema

anathema Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ZEYTINBURNU/ISTANBUL
    yan omuz adalelerinin hacmi omuzlarının genişliğini doğrudan etkiler,güzel bir omuz için tüm omuz bölgelerini çalıştırmalısın.ancak iskelet yapın çok önemli tabi,düşük omuzlu bir yapın varsa bunları dik göstermek çok zordur.sorduğun gibi bu amaç ile yapılan bir hareket bildiğim kadarıyla yok.üstad arnoldun omuzlarıda düşük ama gayet güzel bir görünümü var.

4. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aslında biraz bişeyler öğrendimm....Bu işin tek çaresii yana açık hareketi gibi gözüküyoo...Ve zamanla olacak bişey....

5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    omuzları dikleştirmek iskelet sistemine bağlı. benim gibi düşük omuzlu isen bu pek mümkün değil, arnoldada düşük omuz var, ama çalıştıkça ve omuzlar hacim kazandıkça bu pek sorun olarak görünmez. dik ve geniş omuzlarda giysi daha iyi duruyor orası başka tabiki....

6. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bunun gibi olacak arkadaslarr vucut(yane omuz başlarıı)...Daha ayrıntılı bi resim bulamadımm....

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Hernan77 nin de dediği gibi bu omuz olayı senin omuz çatına bakar tamamen.Eğer omuz çatın dik ve genişse benimki öyle,özel bi programa ve çabaya gerek kalmadan omuzların dikleşecektir ;) Sen normal programını uygula,eğer düşük omuzluysan bu pek mümkün değil ama örneği de verilmiş,arnold gibi çok estetik düşük omuz örnekleri de mevcut.

8. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar birincisi bunu hep solemişsiniz omuzlarım allaha sukurr gayet dikk ole bi derdim yokk...buna ragmen trapez bile çalışmıyorum omuzlarım daha geniş dursun diye...Basketbol oynuyorumm bu yuzden daha dik olmasını istiyorum...tek derdim bu...!Resim de ki arkadas da idolum kenyon martin tanıyanınız varsa....Onun omuzlarına dikkat ederseniz sevinirim..zaten arnold gibi de olmak istemiyorumm...bunu da beliritim dedimm....Teşekkurler

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence sen arnold gibi olma şansın varken bunu iyi değerlendir, çünkü bak bu forumdakilerin yüzde doksanına yakını arnold gibi olmak istiyor ama olamıyor :badgrin: .

10. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş yok işte omuzlarımız düşük deil...Zaten arnold ın basket oynamasını da dusunursek pek hoş olmaz yane... ben ustteki aam gbi olsam yeter...

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ne demek istediğini anladım kardeşim zaten şaka söyledim. Tabiki eğer omuzlarında iskelet yapısından dolayı eksiklik yoksa omuz egzersizlerine şevkle devam edersen neden olmasınki, özellikle örnek gösterdiğin zenci arkadaşınki gibi olsun istersen şöyle bir tavsiyem var, sadece omuz genişletmek için çalışma, bütün bölgeleri içeren bir program hazırla veya hazırlattır, omuz ise daha sık ve daha ağır çalışılsın böyle bir omuz için sadece bir iki egzersiz tavsiye etmek yersiz olur, ama ön omuzla ilgili birçok egzersizi yapmanı tavsiye ederim, topu fırlatırken güç olarakta ön omuza ihtiyaç duyulur gibi geliyor bana, omuzla ilgili yana açış egzersizlerini de tam güzel yapsan daha iyi olur bana sorarsan. Nacizane aklıma gelenleri yazdım kafana yatar mı bilmem iyi çalışmalar.

Başarılar.

12. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim saol aslında dogru bu omuz genişletmeye yonelik bi prog hazırlatmam lazımmm...Cok iyi olur...Benm proramı yazıyım bi bak bakalımm....omuz genişletmeye yonelik mii....?

Smith machine enseye press 10-8-6-4
    Yana açış 10-8-6-4
    Öne açış 10-8-6-4
    Smith machine öne press 10-8-6-4
    Arkaya açış 10-8-6-4

Hade saol....

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Cago;anladım ben seni zaten.O istediğin şekil ben de oluştu onu söylemek istiyorum :) Hiç te özel bi program uygulamadım,haftada 1 defa girdim 2 ayda o şekil oluştu,Omuzların dik ve genişse bence dert etme,fazla zaman almadan belirttiğin şekil oluşacaktır.Benim program şöyle mesela enseye press(serbest) 10-8-8-6 Military press(makinede) 10-8-8-6 Yana açış 10-8-8 Sırta press 10-8-8.Dikkat edeceğin şeylere gelince gelişsin diye ağır falan girme,hele ki ilk 2 hareket te bi partnerin olsun mümkünse.Bi de yana açışta arasıra negatif tekrar yap,yan omuzlara çook faydası olur,öyle ki öbür gün omzunu hissetmezsin.Özellikle şu yana açışta arasıra negatif tekrarı unutma,istediğin şekle daha kolay ulaşıcaksın kolay gelsin ;)

14. CENTAUR

CENTAUR Guest

Programın güzel be :) , bende olsan aynen böyle bir programı uygulardım. Enseye press egzersizi bazı sporcularda omuz güçlendikçe ve ağırlık arttıktan sonra omuz ekleminde ağrı ve sakatlık yaratabiliyor, buda aklında bulunsun, yani demek istediğim güçlendikten sonra enseye press te son seti 4 tekrar ağır yerine yine 6 tekrarla bitirirsen daha iyi gibi.

Bunun dışında ukalalık yapacak birşey bulamıyorum :D . Aynen devam diyorum kolay gelsin.

15. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eywallah kardeş bu programı uygulamaya devam etcem zatenn...En cok bundan verim alıyorum...Antrenmandan sonra kollarımı duz tutamıyorumm zaten.... :D Ya sen okulalaıgını yap ayıp ediyon biz de buraya öğrenemye geldik zatenn....

Bi de negatif tekara su sonunda bazı hareketlerde yaptığımız +1 olayı mı...?yane az ağırlık cok tekrar...Aslında yana açışta cok faydası olur...İyi şekillenmesi açısından....

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Negatif tekrar demek, normalde başarılı olarak yapamadığın bir ağırlığı partner yardımıyla kaldırıp yalnız başına yavaş yavaş indirmektir ;).

Negatif tekrardan bahseden arkadaşın bahsettiği normal ağırlıkla sadece indirirken yavaş yavaş yedire yedire çalışmakta olabilir, bu durumda nefes alışverişi ters olsa iyi olur yani kaldirirken al, indirirken ver gibi, ama bu benim pek benimsediğim bir yöntem değil yan omuz çalışırken.

17. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol kardeşş anladım şimdii...Yeni bişey daha öğrendim...Ama benm gittiğim saatlerdee pek kimsee olmadığı için bu iş zor...Peki benm dediğim olaya ne diyosunuz...?Yane başladığın agırlıkla sonunda fazladan bi tekrar yapmak...Yane 4+1 şeklinde...Ben bazen bu 4+1 den cok fayda goruyorumm...

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tabiki hoca program kağıdına 4 yazdı diye böyle yapmak zorunda değilsin eğer yapabiliyorsan 4+max demek istiyorum ;) . Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, bu yüksek performansla yaptığımız seti son iki set ve duruma göre en çok ta son sette uygularsak enerjimizi büyük ağırlık uyguladığımız son iki veya bir sete ayırmış oluruz, bu durumda yine ilk iki seti de max eforla çalışabiliriz, bunu dengelemek içinde set arası dinlenmeyi kısa tutarız ilk iki sette, 30-45sn civarı, son iki sette de egzersizine göre 1,5-2 dakikadan 2-3 dakikaya kadar uzatabiliriz.

Genel prensip böyle ;) .

19. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eywallah kardeş saol...!

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Sende saol kardeş.

Sayfayı Paylaş