Omuz AĞIR MI HAFİF Mİ ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SnycnYcl tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Geçen ay omuz hareketlerimde ağır kilolarla çalıştım ağrı hissedemiyordum.Bu ay bir kaç yazı okudum omuz kasları kırmızı kastır diye.Kırmızı kasların hafif kilo bol tekrarla çalışıcağına dairde notlar gördüm.Omuz kaslarının gelişimi için bu doğru mudur ? Ve geçen haftaki antrenmanımda hafif kilolarla bol tekrarlar yaptım acayip yandığını hissettim.Yoksa parçalama mı yaptım benim haberim yok ? Yada bu notlar doğru mu ? Gelişim için hafif kilo bol tekrar mı girmemiz gerekiyor ?

2. sthammer

sthammer Guest

Omuz kaslari cok tekrari sever.. Faydasini gorursun, schwarzxxl nin konusu da vardi sabit basliklarda..

tnakresss ve SnycnYcl bunu beğendi.
  3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Faydasını antrenmanda farkettim gibide çok tekrardan kasıt ne maximum ağırlık en az 12 mi mesela ? ve o konuyuda incelemiştim ama ağırlık konusunda bilgi bulamadım gözümden kaçmış olabilir.

4. sthammer

sthammer Guest

Agirlik ve tekrar sayisi kisiye gore degisir, genelde 1-6 tekrar arasi guc 6-12 tekrar arasi kas gelisimi 15-20 tekrar da dayaniklilik diye gecer, mesela 12 kiloyu 3 x 20 yapabiliyorsan zaten agir kilo degildir senin icin, son tekrarda zorlanacagin kiloyu zorlanacagin tekrarda yap..

tnakresss ve SnycnYcl bunu beğendi.
  5. Ufuk GECE

Ufuk GECE Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Yine press hareketlerinde düşük tekrar -en az 8- ağır kilo yapmaya çalış ama açış hareketlerinde kesinlikle hafif yap, 12-15 tekrar idealdir.

SnycnYcl bunu beğendi.
  6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Açış hareketlerini istesemde ağır giremiyorum hareket formu çok bozuluyor teşekkür ederim

7. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    Omuz için benimde okuduğum düşük ağırlık çok tekrar daha iyi performans vereceğiydi. @FleXoR da bir başlıkta omuzları için düşük ağırlıklarla çalıştığını ve en iddialı olduğu bölgelerden birininde omuz olduğunu söylemişti.
    + Zaten bana görede sakatlanma ihtimali en yüksek ve iyileşme sürecininde en zor olduğu bölge.

sthammer ve SnycnYcl bunu beğendi.
  8. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Katılıyorum hem FleXoR a güven tam :)