Omuz-İnsan anatomisi ve boyun fıtığı!

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Erberk14 tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Erberk14

Erberk14 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bolu
    Merhabalar, ben 19 yasimdayim, 3 senedir fitness calisiyorum,onun öncesinde jimnastik,judo,karate,yüzme,futbol yapmistim. Siz bu spora hayatini vermis tecrubeli insanlara bir sey danismak istedim. Benim boynum kilitlendi iki defa,biri barfiks esnasinda biri de doktorun verdigi boyun fitigi egzersizlerini yaparken oldu. Ufak bir fitik varmis boyunumda.Bunun disinda vucut anatomimde sikinti var gibi geliyor bana, sag omzum daha dar ice donuk,sol omzum daha genis disa donuk duruyor. Tik olustu artik surekli boynumu duzeltiyormus gibi yapiyorum. Bariz bi farklilik var omuzlarimda. Doktor body'cinin dilinden anlamiyor bende sizlere danismak istedim. Amacim fikir.. Tesekkurler simdiden. Erberk Özboyacı.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Omuzlarının durumu genetik olarak kemik yapisiyla da ilgili olabilir Trapez kaslarındaki dengesizlikle de ilgili olabilir ki boynunla ilgili sorun yaşıyorsan Trapez kaslarında muhtemelen bir sorun vardir. Dumbbell Shrug ve Inverted Rowing hareketlerini yapmani şiddetle tavsiye ediyorum omuzla ilgili bahsettiğinden daha ilginç sorunlarla karsılamıs biri olarak .

3. Erberk14

Erberk14 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Bolu
    Evet sol trapezim sağın iki katı. Dediğin hareketleri hemen programıma koyacağım.

4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Dumbbell Shrug hareketinde omuzların yuvarlanmaması tavsiye ediliyor.

Sayfayı Paylaş