omuz çıkığı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gags tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Yaşım 18 bu sporu 4 ay yaptm ardından ara verdim ve tekrar baslamak uzereyken sağ omuzumda çıkık oluştu bu çıkık bu sporu yapmama engel olabilir mi internette arastrdm %99 tekrarlanır yazıyor çıkık ne yapabilirim ?

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    en iyisi doktorla görüşmek en iyi cevabı o verir sana

3. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    benim partnerimin bench press de omuzu cikmisti,1 bucuk 2 ay aradan sonra spora basladi sikinti da olmadi.

4. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Olay dün oldu hastanede yerine oturttular bugun netten arastrdm tekrar cikma ihtimali % 99 diyor yarın bir daha gidicem hastaneye doktora bir daha gostericem bakalım ne olucak sonuç

5. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Doktoruma bugun sargımın süresinin bittigi için gittim fizik tedaviye gönderdi ayrıca daha ben sormadan bodye başlaman lazım dedi güçlendirmek için evet çok güzel söyledide çıkık yine olmasın diye hafif agırlıkla çalışmam lazım böyle oldugu zamanda yaptıgım spordan hiç bişey anlamam ve hafif agırlıklada hacimlenicegimide hiç sanmıyorum bu konuda bilgisi olan kardeşlerimden abilerimden öneri bekliyorum doktor bu arada motive edici bi şey söyledi adını bilmiyorum ama usta bi dövüşcününde aynı şekilde omuzu çıkmış ve tekrarlama olmamış zaten (volkan demirel , gökhan zan ) gibi futbolculardada bu sakatlık olmuştu bunlar motive edici sorularıma cevap alabilirsem çok sevinirim iyi günler :)

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yüzde 99 oranı biraz abartılı olmuş ama nedeni sanırım gerekli tedavi ve güçlendirmeyi yapmadan tekrardan zorlayarak tekrarlatmalarıdır. O zaman iş dahada kötü oluyor.

gags bunu beğendi.
  7. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Tamamen iyileştiğinde Doktor kontrolünde hafif hafif kuvvetlendirerek birden yüklenmeyerek bilinçli bir şekilde tekrar başlarsan sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.

gags bunu beğendi.
  8. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    1 kere çıkmış omuz 5 yıl geçsede çok zorlandığında gene çıkıyor beyler yaşadık :(

9. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    çok zorlandığında tekrar çıkıyor demişsiniz yani bu sporu yapmaya engelmi engelse doktor neden önerdi ? ayrıca 1 yıl içerisinde 2 kere çıkarsa ameliyat yaparız dedi ama ameliyat hareket kısıtlıgı oluyomuş öyle olursa bu sporu hepten kaybederim , hiç bi yerde açıklayıcı net bi bilgi yok en berbat sakatlıklardan biri galiba bu sakatlık

10. koskor4141

koskor4141 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Ben yaşadığımı söyledim sende nasıl bilemem 2 kere çıktı aynı omuzu arkadaşımın doktor ne diyorsa doğrudur ama.

11. NdmSrdr

NdmSrdr Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ayakkabı
    Yer:
    İstanbul
    Canını sıkma. Bir kere çıkan eklemin yer yapması ve sürekli çıkması diye bir şey yok. Bir yeri çıkan biri korkudan o bölgeyi hiç kullanmaz ve hepten kuvvetsiz bırakır. O yüzden sürekli çıkar durur. Sebebi korku ve kuvvetsizlik.

Sen sporunu yap. Yapman gerektiği gibi yap. Önce ısın sonra esne sonra idmanına uygun ağırlıklarla başla. Uygun ağırlık dediğimi hafif olarak algılama. İdman bittikten sonra yine daha itinalı esne ve bitir. Kuvvetlendiğini hissetmeden fazla ağırlık artırma.

Bu şekilde yaparsan evel Allah sıkıntı yaşamazsın. İyi çalışmalar.

gags ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    genelde maalesef bir sakatlık yada ameliyat olayı yaşanınca insanlar spordan tamamen uzaklaşır ağır hareket ederler ve maalesef vücudu dahada güçsüz dayanıksız duruma getirirler aslında yapılması gereken iyileştikten sonra spora düzenli bir şekilde devam etmektir illa hardcore vg yapmak değil fiitness pilates gibi sporlarda yapılabilir ki yapılmalıda çünkü zaten sakatlık ameliyat olayından sonra vücut iyice güçsüz zayıf duruma geliyor sporla beraber vücudu eski güçlü durumuna getirmek gerekir

gags ve NdmSrdr bunu beğendi.
  13. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  14. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Bugün fizik tedavi başladı koluma kavuştugum için çok mutluyum fizik bittikten sonra bodye başlıcam tekrar inşallah bela olmaz bu sakatlık bana , yorumlarınız için teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş