Omurgada platin (yardım lütfen!)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve emirhan.gnrsn tarafından 24 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emirhan.gnrsn

emirhan.gnrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar arkadaşlar ,yaşamış olduğum sıkıntılar sonucu geçen sene omurgamın l5-s1 eklemi sökülüp yerine spacer koyularak l4-l5-s1 ime toplamda 6 vida ve iki rot takılarak stabilize edildi,6 aydır haftada 4 gün gün aşırı body building yapıyorum fakat egzersiz yaptığım günün ertesi günü çok yorgun oluyorum ,iş yerimde voit vt-1200 ağırlık istasyonu var her egzersiz günümde makine ile yapılması mümkün olan tüm egzersizleri mümkün olan en yüksek ağırlıklar ile 4 set çalışarak yapıyorum

Örneğin bench preste makinenin 120 lbsi ile çalışırken leg extension da 100-110 libre arasında çalışıyorum,her gün 200 300 gram arası tavuk balık veya dana eti yiyorum.Boyun kaslarımı ise resimdeki alet ile 20-25 kg ile çalışıyorum [​IMG]

Buna rağmen istediğim sonucu alamadım sizce sebebi nedir,starting strength gibi compound movementlardan oluşan full body exerciselar mı yapmalıyım yoksa izole mi çalışmaya devam edeyim?

2. emirhan.gnrsn

emirhan.gnrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada 1.85 boyunda 97kg ağırlığındayım

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Boynunda da platin istemiyorsan Boyun çalışmayı bırak. Neck Curl cervical spine için yapabileceğin en kötü şey kesinlikle uzak durmalısın bunun yerine SHRUG hareketi boynun için yeterli olacaktir . Asıl soruna gelince evet İzole hareketler ile hiçbir yere varamazsın . Haftada 3 gün Full body sadece compound hareketlerden olusan bir programla cok cok daha yarar görürsün. Starting Strenght oldukca basarıl bir program. Ayrıca Reg Park 5x5 , BillStar 5x5 gibi hem hacim hem de güc odakli full body calısmalarına göz atabilirsin. 200 300 boyuna ve kilona göre bayağı bir az . Günlük protein alımını kilonun 1.5 veya 1.7 katı kadar cıkarabilirsen ve 250- 300 gr kompleks karbonhidrat alabilirsen cok daha verimli olacaktir

4. emirhan.gnrsn

emirhan.gnrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bol bol cable shrug yapıyorum fakat 80 lbs sonrasında belim acımaya başlıyor ,çekyatta yüzüstü yatarak neck harness çalışması yaparken belime yük binmiyor ve daha az ağırlıkla daha çok çalışıyor gibime geldi

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Antrenmanın ertesi günü çok yorgun oluyorsan çok fazla çalışıyorsun demektir, yada beslenmen vasat toparlayamıyorsun.
    Antrenmanların şiddetini azalt, çok çalışmayla çok gelişilmiyor. ihtiyacın kadar çalış ve güzel beslen. karbonhidrat ve kaliteli yağ alımını biraz arttır. proteini de biraz daha arttır.

6. emirhan.gnrsn

emirhan.gnrsn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şöyle bir sıkıntı var aranel ,benim ebatlarımdaki body yapmayan kişilerden çok daha yüksek ağırlıkları kaldırabilmekle beraber daha büyük bir göbeğe sahibim sanırım genetik bir problem yapı meselesi :S

Sayfayı Paylaş