omega 3 hapları ve diğer şeyler

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve tuçe tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar şuan kilo verme aşamasındayım yani şuan tek hedefim yağ yakmak istediğim kiloya inmek diyet yaparken bazı yabancı bloglara bakıyorum yemeklerinin yanında omega3 demir folikasit b6 b12 gibi haplar alıyorlar..çünkü malum her zaman evimizde balık et tavuk olmuyor ve hergün yeme gibi bi durumum yok o yüzden bende artık kullanmaya başlayım diyorum araştırdım folikasit vücutta acayip ödem yapıyormuş b12 ve demirde kullandım ama çok iştah açan şeyler bende bıraktım ..omega 3 hapları sizce kilo aldırırmı kullanan varmı aranızda veya diğer hapları kullanan varsa aranızda cidden merak ediyorum yorumlarınızı .
    birde doktoramı yazdırıyoruz yoksa bizmi gidip alıyoruz.. bu haplar kilo aldırır diye korkuyorum çünkü kilo almak isteyenler deli gibi balık yağı hapı yani omega3 hapı içiyorlar ama neyapayım sağlığımı kaybetmekten korkuyorum ve vücuduma yeterli derecede besin alamadığımı düşünüyorum bu yüzden bende haplarını alayım diye düşündüm yorumlarınızı bekliyorum :)

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    bende kullanıyorum omega 3 öyle kilo aldırıcanıda sanımıyorum
    doktora yazdırmıyosun arama motoruna omega 3 satın al cıkar
    omega3 ler kilo aldırmaz bazı makalelerde verdırır dior ama gunde 1 tabletın okadar bi etksını olacağını sanmıyorum baya faydalıdır 1 tablet işini görür
    omega 3 kullan 6 yı kullanma

3. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    omega 3 haplarında ortalama 1 gr yağ var 1 gr yağdan ne olcak biraz mantık :)

ozan119 bunu beğendi.
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    @tuçe

Genel anlamda diyetinizi (günlük/haftalık) görmeden yardımcı olunabilmesi mümkün değildir ancak durduk yerde B12 ve Demir almanızı pek önermem!

Özellikle Demir'i bir doktor gerekli görmedikçe kesinlikle kullanmayınız! Demir Minerali'nin fazlası insanlar için zehirleyici ve hatta öldürücüdür.

Hap şeklinde alınan Demir ihtiyaç yoksa vücut tarafından depo edilecek ve atılamayacaktır çünkü vücudumuz demir mineralini atma mekanizmasına sahip değildir! Yani iş C vitamini gibi değildir, siz günde 2000 mg C vitamini alsanız bile vücut bunu idrar ve dışkı yolu ile atar ama bazı vitamin ve mineralleri atamaz.

İşte bunlardan biri de Demir Minerali'dir. (Uzun süre Demir takviyesi siroz'a bile neden olabilir!)

Folik Asit (B9) vitaminine özellikle çocukluk ve hamilelik dönemlerinde ihtiyaç duyulur eksikliği nadir görülür, ıspanak, fasülye, buğday, bezelye, fındık, baklagiller, kepekli ekmek, karaciğer, yumurta, balık, muz, portakal, limon, çilek, kiraz, patates ve mısır Folik Asit kaynaklarıdır. Folik asit'i de fazla almanızı önermem.

Omega 3 olayı ise çok geniş kapsamlı bir konudur, her Omega 3 kapsülü gerçek Omega 3 değildir, ama bu ayrı bir konu girmeyelim şimdi... Kısaca bir Omega 3 kapsülü yaklaşık 10 kalorilik bir değere sahiptir ve kilo aldırması pek mümkün değildir kaldı ki vücut bu yağı depo etmek yerine hemen kullanıma alır ve en büyük payı da beyin kendine rezerve eder...

Yani Omega 3 kullanarak kendinize büyük bir yatırım yapıyorsunuz. Sadece kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler Omega 3'ü doktorlarına danışmadan kullanmamalıdırlar... Dolayısıyla ciddi olumsuz bir yan etkisi yoktur...

.
    .
    .

Predatel ve Phil_Heath bunu beğendi.
  5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    Doktor kontrolü harici demir hapı kullanmak sağlıklı bireylerde tehlikelidir.
    Kansızlık çeken kişilerde kullanılır. Kabızlık ve sindirim problemleri en basit yan etkileridir. İhtiyacı olmayan bireylerde daha büyük yan etkiler oluşabilir.

omega-3 ü de doğal yollardan almanızı öneririm deniz ürünlerinde bol miktarda omega-3 yağ asidi bulunur.

Son düzenleme: 11 Ekim 2012
    Bodysoft bunu beğendi.
  6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    2000mg var desek günde 2 hap alsan 4gr eder, zaten onun kat ve kat fazlasını alıyorsun gün içinde.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bal-k-ya-omega-3-t60768.html?t=60768

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş