Olips Şekerler

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve FuzuLi tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,

Pazartesi günü diyete ve kardiyoya başladım.
    Yarın 4. gün olacak.

Pazartesi günü Saba Tümer'e Tony Hill diye biri geldi ve öğün sayısından bahsetti.
    5 öğün yemek idealdir ama öğün diyince büyük öğün anlaşılmasın, 3 ana 2 ara öğün. Gün içinde ağzına aldığın her şey 1 öğün sayılır dedi.
    Mantıklı da geldi. Pankreas'ın insülin salgılamasından, kullanmadığı insülini depolamasından ve dolayısıyla yağ kazanımından da bahsetti.

Ben sabah sadece 1 kase Eti Lifalif yiyorum sütlü. Okulda saat 10'da bir elma-havuç yiyorum veya yeşil çay içiyorum.

Ama diyetten öncede alışkanlıktı, hep olips şeker yerim. Bu sıralar hastayım zaten, mentollü şeker gerçekten iyi hissettiriyor. Koku falan da hoş olduğu için ayrı bi özgüven kazandırıyor.

Fakat bu Tony Hill'in dediklerinden sonra korkmaya başladım. Yediğim her olips şeker de, 1 öğün mü sayılacak? Ağzıma alır almaz (şekerli olduğu için) pankreasım insülin mi salgılamaya başlayacak?

Yememem mi lazım? Yoksa sorun olmaz mı?

2. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Evet eğer kardiyoya başladıysan sonuç alman için hayatından şekeri çıkartman gerekiyor.

3. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hadi yaa..

Ama çok iyi geliyor..

Acaba sakızlar falan da aynı etkiyi mi yapıyor?

Sayfayı Paylaş