okuluna da finaline de...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve as55 tarafından 21 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar yaklaşık 1.5 haftadır salona gitmiyorum. bir haftadır da günde 12 saatten fazla kıçımın üstüne oturup ders çalışıyorum. o çok dikkat ettiğim beslenmem yalan oldu :( bazı günleri sadece 1 yulaflı+çayla geçirdim. son birkaç gündür iştahım da kesildi. üstüne birde en fazla 6 saat uyuyabiliyorum.sadece akşamları biraz yürüyorum soğuk havada sıkı giyinip. geçen eve dönerken salona uğradım yağ oranımı %7 gösterdi makine. iki hafta önce 12 ydi. bu süreçte yaklaşık 2.5 kilo verdim. üstüne bir de sınavım berbat ötesi geçti. şimdi geriye sadece final kaldı. yani 1 hafta daha deli gibi çalışmam lazım. salona gitmeyi bırak yakınından geçesim bile yok.
    Şimdi soruma geliyorum :) acaba bu dönemde salona gidip yorucu idmanlar yapsam mental açıdan daha mı iyi olur. beynim falan açılır mı ya da yorgunluktan mal gibi kalır mıyım? :D deneyen uygulayan var mıdır? :D

Azi bunu beğendi.
  2. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Asıl hatayı o kadar konuyu biriktirerek yapmışsın...Başından beri planlı çalışsan şimdi günde 12 saat oturmana gerek kalmazdı...Ama sende haklısın üniv ortamı...Sınav olmadığı zaman neden ders çalışasın ki kızlarla eğlenmek varken :D

bravehearts, Ocensers, Zerk ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    üniversite zamanımda planlı ders çalışırdım azinin dediği gibi konuları biriktirmemeye çalış azar azar çalış sağlam ilerle ben öyle yapmıştım sıkıcı boğucu okul hayatımda spor yapınca düzenli olarak gerçi ben vg sporuna tam aşığım senin spora bağlılığını bilmiyorum bende stres üzüntü kaygı ne varsa silip süpürüyordu denemiş uygulamış biri olarak yazıyorum öyle asosyal olup devamlı ders çalışırsan tabiki yorgun bitkin mutsuz hissedersin kendini

bravehearts, gerenımo ve Azi bunu beğendi.
  4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bizde komite yaklaşık 1 ay sürüyo. 3 hafta okula uğramam. gez toz eğlen spor falan geçer işte o son bir hafta bu son bir hafta :D :D

rockybalboa7 ve Azi bunu beğendi.
  5. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    2 hafta gez toz 2 hafta ders çalış :D Nisanda sınava gircem hergünüm soru çözmekle geçiyor :D

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sözün kısası kızlarla gezip tozmayıda ders çalşmayıda abartmıyacaksın

as55 ve Azi bunu beğendi.
  7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    oha finaller bitmedi mi yahu ?

ben final haftası boyunca bile idmanları aksatmadım
    ögle 1 de sınavdan cıkıyordum 3 gibi salona gidiyordum ve süper geciyordu.

dersi de final günü calışan bir ögrenciyim 12 dersten 1 dersim kaldı sadece.
    30 ocakta günü birlik gidip dönecegim okula :) sonra 20 gün daha tatil..

dersi finalden önceki gece calışmak daha avantajlı bence :)

ara tatilin tek kötü yanı sporsuz kalmam
    çarşambadan beri salona gidemiyorum cıldırmış haldeyim resmen :(

beslenmem degişmedi fakat kaçamak yapıyorum aile ve akrabalar yüzünden :(

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Geçen sene proje teslimleri başladığında tabii deli gibi evde çizim yapıp,gündüzleride finallere gidiyordum. Tabii dönüşte de spor salonuna uğrayıp günlük tek bölge şeklinde çalışıyordum. Sadece kafa dağıtmak için. Ama sana şöyle söyliyem, sabah final, öğleden sonra spor salonu, eve gelir gelmez 1,5-2 saat uyku, tekrar sabaha kadar çizim ile 2 hafta dayandım. Bu süre içinde günlük kahve tüketimim 10 fincanın altında değildir. Ayrıca 90 tabletlik caffeine kutusunun yarısını bitirdim.

Son projeyi de teslim ettikten sonra eve bir geldim, kafayı koydum yastığa ve tekrar kaldırdığımda 20 saat geçmişti. Bir 10 yumurta ve peynirli omlet yedikten sonra tekrar bir daha kafayı yastığa koydum ve uyandığımda bir 14 saat daha geçmişti. Daha sonraki 1-2 günde kafam anca düzeldi. Bir daha o kadar dersi aynı anda hayatta almam:) Okulu yayarak okurum dedim kendime, şimdi onu yapıyorum :D

as55 ve Azi bunu beğendi.
  9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Azi benm 5 yıllık üni hayatım boyunca gördüğüm insan profilleri şunlardır.

Sınavdan 1 hafta önce çalışmaya başlayanlar:
    Sosyallik=düşük, muhabbeti=ders-hoca muhabbeti, ilişki=ilişkisi yok, sorumluluk=yüksek, akıl sağlığı=belli değil :D

Sınavdan 2gün önce çalışanlar
    Sosyallik=vasat, muhabbeti=dizi-film entel dantel işler, ilişki=ilişkisi var, sorumluluk=normal, akıl sağlığı=tanımlanamayan ;)

Sınava son gece çalışanlar:
    Sosyallik=iyi, muhabbeti=karı-kız, futbol-iddia, geyik, ilişki=serbest bir ilşkisi var, sorumluluk=az, akıl sağlığı=yerinde ;)

Sınav günü sınava çalışanlar:
    Sosyallik=aşırı yüksek, muhabbeti=aga bu hoca ne soru sorar söylesene, ilişki=karmaşık ilişkileri var, sorumluluk=diplerde, akıl sağlığı=master degree :D :D :D

Azi ve TürkYurdu bunu beğendi.
  10. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    son profili bi de kopya kagıdı hazırlayan ve kopya cekmeye megilli diye maddeler eklesen süper olur :D

11. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Arada istisnalar olsa da tespitler harika. :D
    Sınav dönemi yaşanan zorluklar elbette okunulunan bölümün zorluk derecesiyle doğru orantılı olarak artış gösteriyor.
    Ancak; ben senin tespitine göre ilk gruba giriyorum hatta daha da beteri. :D
    Her gün çalışırım hemen hemen derslere. ;) muhabbet içeriğiyle ilişki durumu tutmadı. :D Sosyallik durumu tespiti de öyle...
    Sınav dönemleri dahil gece 12'de yatağa girdim ve uyudum. Sınavdan gedim yemek yedim spora gittim geldim ve yatıncaya kadar tekrar ders çalıştım dönem boyunca. Sınav dönemleri hariç günde en fazla bir saat notları temize geçiririm. :)
    Bu yöntemle oldukça başarılı sonuçlara ulaştım ve spordan da geri kalmadım.
    Ama ruh sağlığım biraz zedelendi. :D :D

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Türkyurdu benimkisi sadece esprili bir genelleme, istisnalar elbette olacaktır ;)

Sevgili Oktay kopya konusu çok ayrı bir şeydir!
    İneklik seviyesi ile hiç alakası yok bence, ben bir sürü adam gördüm dersleri çok iyi okul birinciliğine oynayan ama kopye yazan :D

Hatta birine sordum, yok artık sende mi be aga diye, cevap şuydu;
    "Öyle deme kanka, sadece önlem, kopyasız girdimmi kendimi cephanesiz savaşa girmiş gibi hissediyorum, valla çıplak hissediyorum kendimi sınavda moralim bozuluyor..." :D :D :D

Azi bunu beğendi.
  13. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Zeuss anladığım kadarıyla 5 yıllık üniv hayatında sınavlara 1 haftadan fazla çalışan arkadaşın olmamış :D:D

ZeusS_ bunu beğendi.
  14. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    zeus
    gerçekten cok dogru bir tespit yapmış arkadaşın :)
    kopyanın farklı bir etkisi var o kadar kopya hazırlarım ama sadece başına bakar daha da bakmam.

kopya hazırlamadıgım zaman huzursuz olurum :D

bu arada imza süpermiş :DDD

15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle Azi 1 haftadan fazla çalışan görmedim; sadece kızlar da 1 haftadan fazla çalışanlara şahit oldum ki onların kine de çalışmak denmez!
    Şöyle ki sözde bir ders çalışmak için toplanıyorlar zannedersin altın gününe toplanıyorlar, çaylar kahveler poğaçalar kekler, %50yeme-içme %45kız muhabbetleri %5ders çalışma şeklinde geçiyor o birleşimler :D

@Oktay

Teşekkür ederim, imzam orjinal Snake yapımıdır, Tsusabri ;)
    Snake ile Educatedear favorim şiddetle takip ettiğim adamlar :)

Kopya konusu böyle yani, bir ders çalışma şekli olarak görenler bile var ;)
    Cephane olarak algılayanı var :D

Azi bunu beğendi.
  16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benımde fınaller bıttı ben 11 dersın 3 undne butunlemye kaldım

ama hıc uzulmedım neden bastan berı tek gun calısmadım okula sadece kızlar ıcın gıttım sonra o kızlarla ıcıp seks yaptım

ortam yaptım daha fazla kızla tanıstım

hıc ama hıc ders calısmadım

ustune allahın hıkmetınden suphe olmaz sadec 3 dersten bute kaldım :)

ders calısyorum dıye gezıp benımle hıcbıryer gelmeynler sok bır durumda en az 5-6 dersten herkes bute jkaldı

ben bolumun ıyıleırnden oldum ustune bırde yaptıklarım yanıma kar kaldı ohhhh bee :)

yaptıklarım yıne yanıma kar kaldı

yıne hesabı dıger tarafa brakmayı basardım :)

17. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    vizelerim berbattı finallere çalışarak şükürler olsun geçebildim ama tüm dersler ucu ucuna oldu orası da ayrı tabi...
    benim için asıl yorucu olan yol oluyor metrobüslerde sürünüyoruz arabayla gitsem 20-30 tl benzin masrafım olur...
    hatta kilom normal olmasına rağmen okul döneminde uyguladığım supplement küründe gainer de var kilo almama rağmen devam ediyorum..
    BB'yi asla aksatmadım final dönemi hariç ; sadece 1 haftada 2 gün gidebildim final dönemi ama buna değdi diye düşünüyorum :) ...

18. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    tıp son 1 haftada halledilebilecek bir bölüm değil.gerçekten özver istiyor.sonuçta insanlar size canını emanet edecek.

rockybalboa7 ve Phil_Heath bunu beğendi.
  19. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    finallerde paşa paşa sporumu yapmıştım. vizelerimle benzer notları aldım yine :p konuları 2-3 parçaya bölüp 3-4 günde çalışınca oluyor sanki. tabi daha dersler devam ederken her ders çıkışı kütüphaneye gidip farklı kaynaklardan konuyu bir daha çalışıp soru çözen insanlar da yok değil etrafımda. benim, bütün parasını alkole kumara yatıran vicdansız babalar kadar sorumsuz olduğumu düşünüyorlardı :D

20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    Naptın sen ya ben kitabın yüzüne bakmadan bitirdim okulu bu sene sınavlara gircem geçen sene girmedim bu sene gircem bende 12 saat çalışamazsın çalıştığını sanarsın ama hepsini unutrsun taş çatlasa oda en ama en fazla 2 saat

Sayfayı Paylaş