okul zamanı için beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve midnight tarafından 12 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar okul zamanında uygulayacağım bir beslenme programı hazırladım yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum...
    boy:1.74
    kilo:72

kalkış 7:30--100 gram lor+1 bardak süt+1 dilim kepekli ekmek
    okulda:2 adet kaşarlı tost+2 ayran
    antrenman öncesi evde ara öğün:300 ml süt+100 gr lor+dr oetker milkshake blenderda
    saat 2-3 arası antrenman
    antrenman sonrası 2*80 ton balıklı 100 gr kaşarlı sandviç veya 200 gr tavuk göğsü veya 2 tam+1 beyaz yumurta+100 gr kaşar rendesi ile omlet
    akşam yemeği:öğrenci adam olduğumuzdan evde pişerse o :):)(mümkün olduğu kadar protein ve kompleks karbo ağırlıklı)
    yatmadan önce:150 gr lor+1 bardak light süt

günlük yaklaşık 120-130 gr protein edio tabi akşam yemeğinin durumuna göre artabiliyor da ayrıca antrenman hemen sonrası üzüm suyu

öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Son düzenleme: 12 Eylül 2009
  2. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme programı göremiyorum ben ?

3. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    afedersin ufak bi yanlışlık oldu...ancak düzeltildi...:):)

Son düzenleme: 12 Eylül 2009
  4. anıl

anıl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    okul varken 8 ayda eklediğim adelenin fazlasını yazın 3 ayda koydum . Beslenme diye bişey olmuyor.Hele öss derdin falan varsa .. bütün gün poaça yediğimi bilirim geçen sene önemli olan azim buna rağmen aksam 9larda salona gitmen beslenmeyi çok fazla dert edinme yapacak bişey yokk :)

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    günde nası 350 gr lor peynır yiyosun şaşıyorum o kadar tatsız tussuz bir peynırı helede tam 350 gr hergün yemek mide ister helal olsun valla.
    akşam yemeğinden sonra meyve ye.

6. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet aslında hiç kolay olmuyor ancak en sevmediğim şey yumurta beyazı olduğu için katlanmak zorunda kalıyor insan lor peynirine ayrıca haftalıklardan artırabildiklerim sadece lora yetiyor :):) ayrıca çikolatalı milkshake+süt+lor ile yaptığım karışım da gerçekten güzel oluyor...denemeni tavsiye ederim içinde lor peyniri olduğunu farketmiyorsun bile...:)

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bende artık bi oturuşda 200 gr felan lor yiyorum ama tadı baymaya başladıballkick

8. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    C:/Windows
    Günlük okul süresi yaklaşık 6 saatini alsa gerek; ve sen bu kadar zamanı kantinde satılan 2 adet kaşarlı tost ve 2 adet ayranla mı geçirmeyi düşünüyorsun?

9. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet aslında beni de en çok düşündüren şey bu...çünkü antrenman öncesi son öğünüme denk gelebiliyor bazen ve daha kaliteli bir biçimde değerlendirmem lazım...evden götürebileceğim birşeyler daha yararlı olurdu sanırım...bu konuda iyi bir tavsiyeye ihtiyacım var aslında:):)daha önce bu tecrübeleri yaşamış birilerinden özellikle...

Son düzenleme: 15 Eylül 2009
  10. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Bu durumu yaşayan biri olarak; ben kazein tarzı kana geç karışarak vücudu besleyen proteinler tüketiyorum. Gündelik beslenmeni okulda sağlayabilirsin ama eğer senin de arkadaş çevren gibi bir faktör varsa toz halinde satılan kazein veya whey proteine yönelebilirsin.

Ben bazı günler shaker içerisinde whey proteinin yanında kazein protein karıştırarak götürüyorum, en azından belirli saatlerde içtiğimde "bu içtiğin ne be" tarzı yorumlar almıyorum : ))

11. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    imkanın varsa süt + whey yap imkanın yoksa evde 1adet muz+1incir veya biraz çilek +yarım litre süt(adetleri kendime göre yazdım tadı az veya yogun gelirse ona göre ayarlarsın) bunları karıstır tadı mükemmel oluyor yarım litrelik su sisesine koyarsın ark. çekinirim diyosan tuvalette içicen(evet vücutcu olmak zor hehe)hemde hiç almamaktansa protein almıs olursun muzlada azda olsa karbonhidrat'ı boş geçmessin:)yarım litre süt'de 15gram protein hiç almamandan iyidir.

Son düzenleme: 15 Eylül 2009
  12. Sedif

Sedif Yeni Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    N/A
    Yer:
    Evet vücutcu olmak zor... Çevrendekilerin tepkilerini kaldırabilmek gerçekten çok zor...

Ben shaker içerisinde içeceğimi içerken kızlar genelde "evden sütünü getirmiş içiyor hauhuahua :D:D" tarzı dalga geçer, ben de "sporcuyum kızım ben sıkı beslenmem gerek, bu kaslar evde yan gelip yatıp mesajlaşarak yapılmadı, basenlerimin sıkılığını görüyor musun? Kalçam nasıl?" diyerek genelde 12'den vururum :)

Pinky bunu beğendi.
  13. midnight

midnight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki kalkıştan hemen sonrası için süt miktarını artırsam veya 1 kase de yoğurt eklesem vücudu daha uzun süre beslemesi açısından fayda sağlamış olurum değil mi???arkadaşlar bu arada yorumların devamını bekliyorum...

14. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum, kendi rutinimi yazayım belki yardımcı olur.

Sabah 7.30 Ton balıklı (160 gram) Makarna(150 gram), biraz lor peyniri veya beyaz peynir ve salatalık turşusu da ekliyorum

Okula 500 ml süt, 80-100 gram yulaf, bulgurlu tavuk (200 gr bulgur+200 gr tavuk göğsü) götürüyorum, ayrıca okulda kahvaltı adı altında simit, ufak kaşarlı sandviç vs. tipi şeyler, öğle yemeği olarak yağ oranı yüksek normal ev yemeği tarzı bir öğün, son olarak kuşluk adı altında un kurabiyesi, çubuk kraker ara sıra elma, muz veriliyor.

Yoğun üniversiteye hazırlık sürecinde günde toplam 11 saate yakın okul+dersanede geçiriyorum son zamanlar. Dersane başlamadan önce bulgur tavuk karışımımı tüketiyorum, dersaneden sonra antremana gidiyorum. Yulafı ise kuşluk öğününde kuşlukta eğer meyve varsa onunla ve sütümle beraber yiyorum.
    Okula yemek getirmek yasak, beni şimdiye kadar gören herangi bir öğretmen veya yönetici 'Aa, rejim mi yapıyorsun' dan başka bir şey söylemedi ama. Arkadaşların tepkilerine gelirsek, yulaf yerken ilk zamanlar 'Onu atlar yiyor', 'Ne işe yarıyor ki o kas mı yapıyor?!', 'Bence onu yeme ....(türlü türlü tavsiyeler herkes ne de çok bilgiliymiş bu konuda) ye' tipi laflar duyuyordum ama yavaş yavaş alıştılar. İlk kez gören arkadaşlar veya öğretmenler hariç çevremdeki herkes buna alıştı, bende anlatmaktan bıktım.
    Antremandan sonra eve gidince 7 yumurta beyazı+2 sarısı, bazen 100-150 gr tavuk göğsü+100 gram mercimek tüketiyorum, fakat genelde yemek yiyecek halim kalmamış oluyor yoğun ders programından dolayı, yumurtalardan başka besin alamıyorum ancak yatana kadar bir miktar lor tüketiyorum. Günde istediğim kadar besin tüketemiyorum, yazın neredeyse iki katı fazla protein alırdım ama supplementsız elimden geleni bu kadar gibi gözüküyor.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu,
    Saygılarla.

Son düzenleme: 16 Eylül 2009
    Pinky ve midnight bunu beğendi.
  15. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de okul zamanı şu tarz bi beslenme programı yapıyorum

Sabah kahvaltı: 1 tam + 4 yumurta beyazı, 300 ml light süt, bir yemek kaşıgı bal
    Okulda 1-2 dersten sonra shakerda whey protein

Öglen: Pilav, Tavuk gögüs salata.
    Antrenmandan 1-2 saat once (ama teneffüs arası desen 10 dakika): işte bu kısmı bulamıyorum çıldırıcam. karbonhidrat lazım, kantinde satılabilen veya evden götürebilecegim ne tavsiye edersiniz?

Antrenman sonrası: 500ml üzüm suyu + whey protein, 15dakika sonra 400ml light süt, 15 dakika sonra da 2*80 light ton.

Eve gelince: Pilav(makarna), tavuk gögüs(kırmızı et)

Yatmadan 1 saat once meyve.
    Yatarken 300 ml light süt.

16. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    @ Venomanic, sabah 7.30da ton balıgı + makarna mı yiyorsun?

Pinky bunu beğendi.
  17. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, öyle yapıyorum. Neden sordunuz?

18. anıl

anıl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kana hızlı karışan çözünürlüğü yüksek olan proteinler tercih etmlesiniz örn: yumurta beyazı veya whey proteini

Pinky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş