okul ve spor

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve atacome tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar 16 yaşındayım lise 3 e bu yıl geçcem bu yıl aralıksız spor yapacam fakat lise 4 e gelince malum üniversite sınavları başlıyor şimdi derslere odaklanmam gerek fakat kendimce vücudum belirli bir seviyeye geldi sporuda bırakmak istemiyorum sizce ne yapmalıyım lise 4 e gelince sporu bırakmalımıyım(hiçistemiyorum) yooksa bırakmadan ikisine de bir arada devammı ettirmeliyim kafam çok karışık .. okul ve sporu bir arada yapan abilerimden yardım ve tavsiye bekliyorum

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Lise 4 e geçtim bu sene. Ben hem spor hem ders çalışma taraftarıyım. Şu anda rahatım okul açılıncada planım şu şekilde.
    06:30 kalkış. (kardio günleri 6 da kalkıp 20 dk lık kardio)
    07.00 a kadar kahvaltı
    07:30 a kadar hazırlanma falan okula gidiş
    13:30 veya 14:00 okul çıkışı. (14.00 sayıyorum)
    14.30a kadar yemek
    16.00 a kadar ders
    16.00 17.30 arası spor
    18.00 a kadar yemek
    ondan sonra yatana kadar yani 00.00 a kadar ders, toplam 5,5 saat ders. Tenefüslerde falanda test çözersin. Özellikle boş derslerde. 3 aylık yaz tatilini iyi değerlendir derim. 3 ayda ygs konularını bitirip okul zamanı 5,5 in 1,5i konu çalışıp 4 saat test çöz. ocağa kadar ys tamemen biter ve lys ye başla. ygs nin son 1 ay kala tekrar et ve deneme çöz. ygs bitince lys yardır :D Tabi iyi bir üniversite kazanmak istiyorsan böyle çalış. Amacım boğaziçi işletme :D

Biraz uzun ama inş yararı olur :D

mehmet2576 ve atacome bunu beğendi.
  3. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    salona yazılırsan ve bu salon okuldan evden biraz uzaksa vakit sorun yaşayabilirsin.ben lise sondayken bırak sporu, yürüyüşe bile çıkamıyodum vakitsizlikten, dersaneden, okuldan, sınavlardan. bana kalırsa sporu bırakma, evde imkanların dahilinde antrenmanlarına devam et

atacome bunu beğendi.
  4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Spor hiç bir zaman senin için bahane olmamalı. Düzenli yapılan idmanın derslerede pozitif yansıması olacaktır. Sadece yapmaman gereken şey spor için derslerinden çok fedakarlık bulunmaman. Biraz asker gibi olursun ama bu disiplin seni çok geliştirir.

mehmet2576 ve atacome bunu beğendi.
  5. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Üni sınavın varsa ona odaklan çokta muhim değil o süreçte spor yapmak

6. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    beni nasıl rahatlattın allah razı olsun en azından bi şekil oluştu kafamda inşallah istediğin üniversiteyi kazanırsın :D
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ağustos 2014 ---
    doğru diyosun fakat allahtan salon eve çok yakın ve seneyede dershaneler kaldırılcağı için dershane sıkıntısı olmuyacak teşekkürler :D
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ağustos 2014 ---
    ben bu yıl mat1 ile mat2 yi halletmeye çalışcam lise 4 e biraz daha rahat girmiş olurum dediğine katılıyorum ok disiplinli olurum çok sağolasın :D

7. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    aynı durumdan mağduruz bende lise 3 e geçtim body başlıcam bence başla ve hiç bırakma lise 4 de temel hareketler ağırlıklı yaparsın mesela bi gün sadece bacak girersin squat ve deadlift 5 er setten daha halin kalmaz 30 dk yada biter hiç bir şeye engelde olmaz bence sporu asla bırakma...

8. atacome

atacome Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Cok mantikli normalde ben 3 gun spor birgunum off geciyodu ben vucudu gunlere ayirip yapcam cok tesekkurler dostum inan hic aklma gelmemisti adamsin :)

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş