Okul sonrası hayat?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Okul bitincek yakında. Ne yapacağıma karar veremedim. Askerlik mi master mı iş mi? Askerliği aradan çıkartabilirim. Onun dışında daha okul okumaya motivasyonum kalmadı. İşe gireyim diye düşünüyorum ama başlarsam bir daha master yapamayabilirim. Spnuçta hem para kazanmaya başlıcam. Kendi ekonomik bağımsızlığımı kazandıktan sonra tekrar babamdan para istemek istemem master için. ( babam birkaç sene çalışığ master yapmak istersem seve seve desteklerim dedi) Aynı zamanda okulun ne kadar tatlı olduğunuda öğrenebilirim işten sonra :). büyüklerim öyle diyor. Sizce hangisi mantıklı. Burda bu yollardan geçmiş büyüklerim var ne tavsiye edersiniz.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Lise sondayım ders çalışmayı sevmeyen biriyim sınıftada kaldım bitse hemen iş arıycam çünkü ben okuyamıyorum beceremıyorum herkez okuyamaz herkez okusa ayak işlerini kim yapardı diye düşünüyorum.

Eğer başarılı biriyseniz masterda yapın ama iş bulabilicekmisiniz onuda düşünün

bizim coğrafya hocamız hep derdi bu kadar okiycağınıza küçüklükten işe girerdiniz şimdiye tecrübe edinmiş olurdunuz diyordu bana göre haklı :)

Kısaca bence okumayıs even ve başarılıysanız devam edin ama benim gibiysenşiz zaman kaybı olur ben boşuna bu kadar sene okula gidip zaman kaybettim keşke mesleğe gitseydim diyorum şimdi araba tamircisi olurdum çok iyi para alıyorlar

Son düzenleme: 28 Ocak 2012
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ben çalıştım ama okumak inan mükemmel iş hayatını erteleyebildigin kadar ertele para kazanmanyı falan bosver inan devam et okula oku uzat naparsan yap calısma :) askere de git :)

4. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    4 yıllık okuyuduysan eğer askere git kısa dönem yaparsın 6 ayda biter bir erkeğin hayattaki en büyük derdinide bitirmiş olursun..:) sonra işe girip paranı kazanırsın.. türkiyede okusanda aynısın okumasanda birinin yeğeni kardeşiysen girersin iyi bir işe..değilsen önüne ne denk gelirse ne kadar maaş verirlerse o işe girersin..

rockybalboa7 ve ravenss34 bunu beğendi.
  5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    askere git çıksın aradan. ben geç gittim yüksekti işti derken 30 yaşında gittim askere 31de döndüm. askerde sorun olmuyor ben sporcu olduğum için zorlanmadım. zor kısmı hayatta hep engel olarak durdu 30 yaşına kadar.

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş