Okul saati yüzünden ara öğünleri yiyemiyorum.Ne götürülebilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tun4 tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    8 ve 13.00 arası bir şey yemiyorum. Aynı şekilde 13.00 ve 18.00 arasıda. Geri kalan beslenmem düzenli.( whey+süt ve yumurtalı bir kahvaltı yaptığım için sabah ve öğlen arası bir şey yemeyi düşünmüyorum zaten) Okula yanımda neler götürelebilirim öğleden sonrası için?

Aklıma gelenler 2 avuç kadar fındık-ceviz-badem karışımı ya da Protein Bar. Belki bir adet mandalin olabilir. Ayrıca Protein Bar almadım hiç daha önce, fiyatı biraz tuzlu geldi. Fındık ceviz badem de ise çok yağ var en azından gün aşırı götürebilirim.Protein alabilceğim başka ne yenebilir?

Tenefüste falan arkadaşlar yanında yemek durumunda olduğumdan garip şeyler götüremem. Hemen açıp yiyebilceğim bir şeyler olması lazım. Şimiden teşekkürler.

2. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    senin imdadına süt yetişir,1litre süt al aralarda iç 30 gr protein daha nolsun...
    yemek taşımak zor, yemesi ayrı bi dert,ama süt öyle değil taşıması tüketmesi çok kolay...

raii 'barbie', pastnova ve Tun4 bunu beğendi.
  3. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam büyüksün hiç aklıma gelmemişti nedense, 1 litre içemem de en azından 200 ml içsem bile kar kardır

4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aslında süt gerçekten iyi olurdu ama insan istemesede bu yaşa geldim lise1 de süt mü içilir arkadaş kanısını düşünemden edemiyor.Ben evde hep içerim ama okulda olur mu bilmiyorum :D

5. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    fındık,fıstık,badem vs bunlardan fazla korkmana gerek yok.Evet doğru içinde yağ var ama içindeki yağlar emin ol vücut için çok sağlıklı dozunu abartmadıkça hergün az az tüketmek çok faydalı olur.

raii 'barbie' ve nobodys bunu beğendi.
  6. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    süt çok içme büyüme hormonu seviyesini düşürebiliyor

7. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam ne lisesi Bilgisayar Müh. okuyorum bide beni düşün :lol:

@oliestranjeu

Maksimum günde 1 litre içerim zaten sütü. Zararı olcağını sanmıyorum. Yarım yağlı tercih ediyorum bu arada

8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    bu sporda en önemli şeylerden biride etrafındakilere aldırmamakthums:

9. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu sporu yapanların arasındaysan tabiki de niye aldırasın ki ? :) Ama okul gibi bi yerde her insan farklı düşünür yani o da var :D

10. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yani 1 ya da 2 kutu sütü her gün içtiğimi görseler etraftakiler hafif garipsiyebilir ama çok önemli değil benim için süt sonuçta bu. Ama öyle her şey götürüp yenilmez tabiki.

Bu arada sütten başka fikir çıkmadı. Bişiler daha olsa da arada farklı farklı götürsek

11. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    :)

bu sporu yapanların arasındaysan zaten sorun yok...
    ister okul ister iş farketmez,
    protein tozuna ilaç...
    body cilerin gay olduğunu sanmak....
    vücudunu kıskanıp motivasyonunu bozmaya çalışmak....
    etrafımız böyle cahil ve kötü niyetli kişilerle dolu malesef,benim belirtmek istediğim şey bunlara aldırmamak....
    ben işe giderken 1 litre sütümü yanımda götürüyorum öğün araların içiyorum,dalga geçiyorlar onlara sadece şöyle bir dönüp tebessüm ediyorum,bu umursamaz tavrımdan komplekse giriyorlar,onlar sıkıntı çekiyor ben değil;)
    bu sporu yapacaksan aldırma,kaldırdumbelllls

12. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Akşamdan sandviç yap, hem kışın soğuk havalarda bozulma sıkıntısı da olmaz.

Ton balıklı, hindi fümeli, yumurtalı, ızgara tavuklu vs onlarca farklı sandviç yapabilirsin. Koy çok tahıllı ekmeğin arasına, folyoya sar at cebine.

Ufak poşetlere kavrulmamış tuzsuz badem ve glisemik indeksi düşük olduğu için kuru kayısı da koyabilirsin. ara öğün 1 avuç kadar tüketebilirsin.

13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    - çantanda shaker olsun. sabahtan protein tozunu ekle, okuldayken süt ilave et...karıştır iç....okulda uğraşamam diyorsan, evde karıştır okulda öğlene kadar iç.
    - zeytinyağlı ton balığı konservesi al, ekmeksiz götür
    - tadım tuzlu fıstık, tuzunu-kabuğunu sıyır, birer ikişer götür.

kokmayacak, akmayacak, paketlenebilecek herşey olur yani :D

14. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    8 13 arası hiçç birşey yiyememek büyük bir hata.. neden yiyemiyorsun?? zaman olmamasından değil sana zor geldiğinden ben 6:30 da işe gitmeden 4 de kalkıp 6:30 a kdr 1 ana 1 ara öğün yiyebiliyorum mesela.. 2:30 saat erken kalkıpda...

birkere kesinlikle sabah kahvaltını yapmadan evden çıkma.. 8 de kahvaltını yapdığınıvarsayarsak 13 e kdr 5 saat aç vücut katabolik duruma gecer(kas yıkımı) bu arada öncelikle kesinlikle protein olması lazım bu 5 saatte bırak 1 öğünü ufak 2 öğün yiebilirsin. buda ne olur whey protein yanına 1 muz ve 1 avuç fındık 2. öğünde yarım ekmeğin arasına tavuk veya bol peynir ve kıvırcık koyup götürebilirsin. 5 saat aç bırakma vücudu...

emin ol lisede başlamak çok isterdi,m bu spora zaman sıkıntısı birkere 0... ilerde ararsın bu zamanları...

pastnova ve jimraynor bunu beğendi.
  15. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yardımlarınız için teşekkürler ancak, o kadar kişi arasında ekmek arası bişiler götürüp yemek pek hoş gelmiyor bana, özellikle ton balığı, yumurta gibi kokoacak şeyler .

Edit: Üniversite öğrencisiyim.

16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Jarhead herşeyi o kadar güzel yazmış ki ekleyecek tek kelime bulamıyorum. Çok büyük bir yanlış o arası. O saatlerde karbonhidrat sıkıntı yaratmayacağından ötürü üşengeçlere eti burçak yemelerini tavsiye ediyorum. Şekeri en düşük olanını tercih ediniz.

8de kahvaltı yapıyorsan 3. teneffüsten sonra 10 adet eti burçakla 40 gram karbonhidrat almış olursun. Yanına bir de süt eklersen süper olur. 200ml çok az olmuş.

Öğleden sonrası için de mutlaka bir öğün sığdırmalısın. Yağlanma problemin yoksa yine eti burçak ve süt yapabilirsin. Yağlanma sorunun varsa tavuk sandviç şarttır. Ama tavuğu döner satın alma. Şiş tarzı birşey ye. Kantinde yoksa evden mutlaka öğleden sonrası için shake getir ya da evden tavuk getir. 150 gram tavuk göğsü pişirip sandviç ekmeğiyle tüketebilirsin.

jarhead bunu beğendi.
  17. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    onlarda insan emin ol onlarda ekmek yiyor... sana herkesin içinde tuvaletini yap demiyoruzki yemek yemek ayıpmı yaşama çabası olan tüm canlılar yapıyor bunu merak etme...

unutma herkesin yapdığını yaparsan herkes gibi sıradan olursun.. sen farkının olmasını istiyorsan yapacaksın çekiniyorsan 5 dakika bi köşe bucak bulup yiceksin. ama diğerlerindenfarkın olacak, 3 4 ay sonra farkını gördüklerinde yanınagelip ne yapıyosunda ne yiyosunda böyle bi vücut yapdın diyecekler... tabi herşey senin elinde şuan arkadaşların sana örnek oluyor farkındaysan bunları yaparsan onlar sana...

ruthlesss bunu beğendi.
  18. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ben okuldayken 2. ve 5. tenefüslerde ayranla hamburger yiyorum. Sizin dediğiniz gibi evden götürsem daha mı iyi olur.

19. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Evde whey proteinın varsa şunu yapabilirsin.

2 yumurta beyaz 1 ölçek whey yarım muz. çırpıcıyla karıştır.

tavada az yağlı zeytinyağında krep yap

fıstık ezmesi sür arasına.

35 gram protein 6 gram karbonhidrat 15 gram yağ.

mükemmel bir ara öğün.

Tun4 bunu beğendi.
  20. By_ZoKa

By_ZoKa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kendimden ornek werecegim umarim yarari olur ben sabah evde toz haline getirdigim 100gr. yulaf ezmesini saat 10.30 civari okulda suyla karistirip yiyorum saat 12.30-1de yani antremandan 2.30_3 saat once evde hazirladigim tawuk gogsu sandwichimi yiyorum mutluyum x)

Sayfayı Paylaş