Off Günlerde Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SWAGGY tarafından 13 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Beyler off günlerde sırf bitkisel protein alsam bi sorun olur mu?
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Temmuz 2014 ---
    Antrenman günleri 140 gram protein almam gerekiyo.Bunun 50 gramı tavuk göğsünden yani hayvansal proteinden.20 gramı lor peynirinden geri kalan 70 gramı bitkisel proteinden alıyorum.Off günlerde 105 gram protein almam gerekiyo.Bunun 50 gramını yine tavuk göğsünden 20 gramını yine lor peynirinden geri kalan 35 gramınıda bitkisel proteinden alıyorum.Doğru mudur arkadaşlar oranlar? Yoksa hayvansal proteini biraz daha arttırsam iyi olur mu?

Son düzenleme: 13 Temmuz 2014
  2. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Öncelikle alman gereken protein miktarı hergün aynıdır.
    Yani kilon 80 ise kilo başına 2gr protein alacağını varsayarsak hergün 160 gr protein tüketmen gerekiyor.
    Misal spor günü 180, off gün 100 gr protein alımı bana göre doğru değil. Sonuçta kasların dinlenirken büyüyor ve bu sürede proteine ihtiyaç duyuyor.
    Protein kaynağı olarak hayvansal protein tabi ki bitkisel proteine göre daha çok tercih edilir.
    Eğer maddi yönden yada başka bir sebepten et yemekten kaçınmıyorsan, hayvansal proteini bitkisel protein yerine daha fazla tercih etmeni öneririm.

İyi sporlar,

3. h3adslay3r

h3adslay3r Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Neden yumurta yemiyorsun ?

4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Vejeteryanlar bitkisel proteinle beslenir bnden daha iyi vucudu olan var doğal yollardan vucudunu neye alıştırırsan öyle gider benımkı hayvansal gıdalara alışmış tabi öncelık hayvansal olması lazım daha önemlisi her proteinde farklı amınoasit ler mevcut yani 3 gıda ile gün bitirme çeşit olsun hayvansalını da al bitkiselini de

5. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Neden yumurta yemiyorsun ?

Yumurta,süt,yoğurt,zeytin,sebze meyve vs. şeyleri yiyorum zaten.Ama uzun uzun yazmadım normal olarak herşeyden yiyorum bu hesaplama sadece gereken proteini almam için olan.Yani burdakileri kesin yiyorum geri kalan şeyleri normal yiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Temmuz 2014 ---
    Vejeteryanlar bitkisel proteinle beslenir bnden daha iyi vucudu olan var doğal yollardan vucudunu neye alıştırırsan öyle gider benımkı hayvansal gıdalara alışmış tabi öncelık hayvansal olması lazım daha önemlisi her proteinde farklı amınoasit ler mevcut yani 3 gıda ile gün bitirme çeşit olsun hayvansalını da al bitkiselini de

Evet doğru çok iyi vücudu olanlar var vejeteryan beslenip.

Sayfayı Paylaş