Obliklerle ilgili ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enter33 tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Evet tecrübeli abiler aklıma takılan şu ; 182 65 kiloyum, %10 civarı yağ oranım var fakat 52 kilodan o kiloya çıktım ve eskiden yağ oranım %3 tü. Bunla alakası varmıdır bilmem ama baklavalarda sıkıntı yok gayet belirginler ama ben hemen hemen hiç oblik çalışmadım ve çok zayıf kalıyor yan karın. Size sorum şuydu, şimdi ben haftada 2-3 kez obliğe ağırlık versem, bu vücut durumuyla ne kadar sürede istediğim sonucu alabilirim ?

2. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum yanlış anlamada %3 yağ oranı mr.olympialarda bile zor olur kim dediyse yanlış bilgilendirme söz konusudur. Gün aşırı (off günlere denk gelmeyecek şekilde) karın kası çalış Oblik için Russian Twist e önem ver 2-3 haftada farkı görürsün emin ol :)

zafer_zaferoglu bunu beğendi.
  3. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    sen yanlış anladın galiba :) daha spora baslamadan 175-52 kilo falanım düşün artık halimi ilk ölçümde %3 tü yağ oranım ama tabi bi deri bi kemiktim o ayrı :) bu arada neden off günlere denk gelmeyecek sekilde dedin aslında o zamanlar daha çok karına ağırlık veririm diye düşünmüştüm.

4. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    1.si off günler overtraining olayını engellemek için düşünülmüş ve şarj etme mantığındaki günlerdir hiçbirşey yapılmayıp oturmak yatmak lazımdır bu günlerde. 2.si eğer tiroit hastalığın falan yoksa deri kemik olsanda o en az %6 dır ki bilakis bu hastalık var ise tedavi olmadan %3 ten yukarı çıkılınımaz günde 12.000 kalorilik bir diyet yapıp tedaviyide sürdürmek gerekir zaten yapılmazsa sonucu ölümdür. Şuan bize yazdığına göre görüyoruz ki hastalığın yok :D O ölçümler makinayla falan yapılmışsa inanma çünkü acayip pro birşey olması lazım tartı gibi değil. Kemik kalınlığı deri inceliği tükettiğin su ve tuz miktarı kas kütlen kilon hepsi oranlarla ölçülüp yağ oranı hesaplanır tam olarak. :) Neyse konuya dönelim Russian Twist yap ve arkana bile bakma oblik konusunda :D

5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    allah allah russian twist diyorsun ha hiç önemsemediğim bi hareket aslında :) bi 5 kiloluk ağırlıkla yapıyim bari yarın sana güveniyorum eyvallah :)

6. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Kısa süreden sonra Mr.Sins e rekabet edecek V şekli oluşacak :) Ağırlıkla önermem sadece kafanı sabit tut yani kollar sağa giderken kafada gitsin karşıya bakma zaten 15 saniyeden fazla yapazsın bu şekilde :D

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Obliklere çok fazla yüklenme. Haftada 1 yeterli eğer estetik bir vücut istiyorsan. İnce yapılısın, omuzların da çok geniş değilse; çok yüklendiğinde oblikler hızlı sonuç verdiği için belin kalınlaşır. İnce erkeklerde gözlenen kanadın bitiminden sonra dışarıya doğru oluşan şekilsiz kavis bundandır genelde.

8. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Valla genetiğimden muhtemelen atalarım sağolsun omuzlarım da olmasa zaten ben ne yaptım da böyle bi vücut verdi Allah bana diye bırakırdım bu sporu :) Yani omuzlarım iyidir çok şükür ama gene de şu bi kaç hafta en azından haftada 2-3 kez bi karına aağırlık vericem bayadır es geçiyordum. Yani her şeyden öte, benim six packte sıkıntı yok. ama oblikler harbiden çok geride kaldı onu fark ettim. O yüzden obliklere özel bi konu açayım dedim sağolun yardımcı oluyorsunuz

9. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Haftada 4 gün oblik calısıyorum ve ağırlıksız çalısılırsa beli de kalınlastırmıyor önceden 55 kg belim 74 cm di simdi bulkdayım 69 kg yim belim 79 yağlandığım halde belimde öyle bi kalınlasma olmadı bence haftada 2-3 kez yapılmasında(ağırlıksız)bi sakınca yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. loving

loving Üye

Beğenileri:
    201
    Ödül Puanları:
    53
    http://******/wp-content/uploads/2012/07/Erkek-Yag-Orani.jpg

Blonde bunu beğendi.
  11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağ oranın %3 olamaz hastanede olurdun yoksa :D oblik çalışmasına ağırlık vermeni tavsiye etmem belini kalınlaştırır yan karın ağırlıklı hareketler yapabilirsin. Russian twist gibi leg raiseyi bacakların yan tarafa doğru olacak şekilde yapabilirsin karın antremanlarına bu kadar takılmayın ya günde 30 dk karın çalışan var :D

loving bunu beğendi.
  12. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Lafı bana söylemis arkadas bence cvp veriyorum [​IMG]

13. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ya bi şey de demiyim diyorum da, daha önce karşılaşmamışsınız belli. benim bahsettiğim profesyonel sporcu vücudu değil, spora başlamadan önce klasik çok zayıf insan vücudu. benim yağ oranım %3 tü, hatta yüzde 2 olan 2 tane daha çocuk vardı salonda. 3-5 farklı aletlerde sonuç aynı çıkmış. yani neyini anlamıyorsunuz bende anlamış değilim. bi deri bi kemik adamda %5-10 yağ oranı mı arayacaktını zbir de ?

14. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Benim arkadas var onunda yağ oranı -1 spor geçmişi de yok :D

Gondor bunu beğendi.
  15. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    şakasınız herhalde ya :) hayır ne gibi bi çıkarım olacak ki size yalan söyleyeyim ? kendi yağ oranım 3 sene önce %3 tü diyorum daha neyin tartışması bu ? mersinde de ölçtürdüm, memleketimde de. sonuç aynıydı. gerçekten algılayamıyorsunuz galiba yağ oranı %3 olunca yukarıdaki resimdeki gibi mi olmak lazım harbiden şaka yapıyor olmalısınız şu an...

16. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu mu %3 yağ ?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ağustos 2014 ---
    Ben mesajı sana yazmamışımki aklımı kaybettiriyon gece gece :D

Son düzenleme: 2 Ağustos 2014
  17. Majestic.

Majestic. Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    bence mide yapılmayaak bisey degil biraz daha hacim yapmanı öneririm :)

Sayfayı Paylaş