Obezler de pilates yapmalı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tüysiklet tarafından 23 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Tüysiklet

Tüysiklet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.71 cm boyunda ve 90 kilo ağırlığındayım.
    kimi yerlerde pilates önerirlerken kimi yerlerde tavsiye etmiyorlar.
    ben şu an obez sınıfına giriyorum ve kilo verirken vücuduma da şekil vermek istiyorum.pilates yapmamın bana katkısı olur mu yoksa önce kilo verip sonra mı pilatese başlamalıyım?bir de pilatese alternatif olarak vücudu forma sokacak ve estetik bir görünüm kazandıracak hangi sporları/egzersizleri önerirsiniz?(bayan)

2. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    belki forumun bayanlar bolumunde daha yardımcı olurlar ama ben de obez biri olarak kosunun cok hayrını gordum. kilo vermede en onemli egzersiz hızlı yuruyus veya kosudur diyebilirim.

Tüysiklet bunu beğendi.
  3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    lutfen kafadan tavsıye vermeyelım kosu dızlere ve bacak eklemlerıne en cok yuk bındıren egzersızlerden bırıdır e bıde bunu 90kıloluk bır bayan yaprsa olusacak durum hıcte hıc acıcı olmaz su anda sızın ıcın en uygun egzersızler bısıklet-yuzme(ozellıkle onerırım) ve fıtness egzersızlerıdır(kesınlıkle yapılmalıdır hem dusuk kalorılı dıetlerde kas kutlesını korur hemde kılo verdıkten sonra olusacak derı sarkmalarının onune gecer derının toparlanma suresını kısaltır). ıdeal kılonuzun bır 5-10kılo ustunde oldugunuz zaman kosu gıbı egzersızlere baslayabılırsınız

Tüysiklet bunu beğendi.
  4. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    kafadan tavsiye vermedim SEZER YZL, kendimden ornek verdim.
    Tuysiklet, yuruyuse mutlaka zaman ayırmalısınız, SEZER in de dedigi gibi kilonun biraz daha asagilara inince kosu yapmaniz kilo vermeniz acisindan cok yararlıdır.

Tüysiklet bunu beğendi.
  5. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    bu sadece tuysıklet ıcın degıl senın ıcınde gecerlı eger ıdeal kılonun yakınında degılsen senınde kosulara ara vermen gerekır bununyerıne alternatıv egzersızlere programında yer vermen daha dogru bır karar olur

Tüysiklet bunu beğendi.
  6. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Pilates kas ve iskelet sistemini güçlendirmeye, vücudu şıkılaştırmaya yönelik egzersizleri içerir. Bu nedenle kilolu kişilerin pilates yapması doğru değildir. Obez sınıfına girdiğinizi söylüyorsunuz. İdeal kilonuza ulaşmanız için öncelikle cardio yapmalı ve uygun bir diyet programıyla beslenmelisiniz.

Kilo verdikten sonra sıkılışma amaçlı pilates, fitness vb. yapılabilir.

Tüysiklet bunu beğendi.
  7. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    kilolu kişiler de tabiki pilates yapabilir fakat onların yapacağı pilates egzersizleri grupça yapılan derslerden biraz daha farklı olmalıdır. bu ne demek oluyor hemen açıklayalım:

- grup derslerinde grup içindeki kişilerin genel özelliklerine göre antrenman yapılır. oysaki daha kilolu kişiler buna ayak uyduramayabilir. bu yüzden birebir fitness antrenörü ile tamamen sizin fiziki ve kişisel yapınıza uygun egzersizler yapılması şarttır.

- aksi takdirde ilk önce karşılaşılacak sorun eklemlere yük bindirme iskelet kaslarını zorlama ve buna bağlı olarak çeşitli sakatlıklar meydana gelebilir.

- koşu bandı en az kullanılması gereken makinadır.sadece ısınma amaçlı 5-10 dk yapılması gerekir. bunun yerine bisiklet eklemler için daha güvenlidir.

- ağırlık çalışması ve düzenli beslenme (buna uygun diyet programlarını da katabiliriz) kilo vermenize yardımcı olacaktır.

- artık vücut ağırlığını attığınızda grup derslerine de katılmanızda hiç bir sakınca kalmaz.

diez bunu beğendi.
  8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    sizin önce sıkı bi diyetle düzenli kardiyo yapmanız gerekir
    ama eğer bi spor yapmak istiyosan sana en uygunu kesinlikle aerobiktir

Sayfayı Paylaş