Obeziteyim kilo vermek istiyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve metehan473 tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    (konuyu yanlış yere açmak olabilirim özür dilerim)
    Sevgili arkadaşlar öncelikle hepinize selam olsun! forum a yeni üye oldum.

Arkadaşlar ben 18 yaşındayım yaklaşık olarak 135 kiloyum boyum 1.81 ögrenciyim sürekli kilo vermeye karar verdim ve en fazla 15 kilo verip geri bırakmak zorunda filan kaldım bunun nedeni iste maddi açıdan.
    birçok spor salonlarına gittim bagzılarını aksattım bagzılarına devam edip max 15 kilo verdim oraya gidince sıkılıyordum nedense oraya gitmek ölüm gibi oluyordu ailemde daha fazla buna dayanamayıp birdaha spor salonu için maddi destegi saglamıyacaklarını belirttiler. Ondan dolayı artık spor salonlarına gitmem imkansız.

bende araştırdıkdan sonra bu forum a rastladım ve bu konuyu açma geregi duydum kendimce sizden yardım istiyorum evde yapabilecegim besinler olsun daha farklı şeyler olsun ne yapabilirim? bu konuda ciddi anlamda yardım istiyorum. Aslında çok fazla istemiyorum sadece 100 ü görmek benim için yeterli olabilir 100 ü görünce biraz daha boyum uzayacagını düşünüyorum gerekirse göbek ve bel kısmının fotograflarını çekebilirim.

yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

2. Hasan_B

Hasan_B Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    en onemlisi beslenme diye dusunuyorum eger ki bir hastaligin yoksa..nasil besleniyorsun

3. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hiçbir hastalıgım bulunmuyor tahlil filan yaptırmıştım komple vucut filan doktor şöyle birşey dedi;
    vucudun da hiçbir olumsuz giden birşey yok hastalıgın yok kısacası sapa saglamsın bir şeyin yok sadece zayıflasan iyi olucak demişti.

beslenme konusunda düzensiz besleniyorum mesela uzun süre yemek yemiyorum bi yiyince allah ne verdiyse dalıyorum 3 tane döner yedigimi bilirim ekmegi çok yiyorum makarnayı çok yiyorum kola pek içmem ama arada sırada içerim günlük çook fazla miktarda ayran içiyorum hiç süt içmem tatlı konusunda sıklıkla yemem mesela en son 4-5 ay once yemiştim sanırım yedigim zamanda 3 - 4 tane yiyorum işte sürekli evdeyim ögrenci oldugum için tatilde oldugumuz için 3 ay tatilde ful evdeydim anlayacagın yiyip içip yattım :eek:

4. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    et süt yumurta peynir ve sebze harici bir şey yeme 10 gün, 10 gün sonra gel yaz buraya ne kadar vermişssin, sonra sana beslenme yazayım. ben de 130dan 90a indim 185 boyla. bir de her gün 1 saat yürüyüş yap aç karnına.

5. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    130 dan 90 a nekadar sürede indin acaba?

6. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    6 ayda 100e indim ayda 5 kilo ortalama ile ama ilk 2 ay ayda 8 kilo gitti.
    sonraki 10 kilo yaklaşık 1 senede gitti ama o arada ağırlık da çalıştığımdan aslında çok fazla yağ yaktım kas kazandım.

hayatından ekmek makrnayı şekeri unu çıkar. şu an uzak durman lazım. yukarıdaki dediklerimi yapabilirsen eğer 10 gün sonra dediğim gibi sana program veririm. sabah 3 yumurta haşla her gün, aşırı yağlı olmayan etlerden sütlerden peynirlerden beslen, yeşil sebze tüket bol bol ayran ve yeşil çay iç. 10 günde 5 kilo vermişsen doğru yoldayız.

7. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    oo bu şekilde 10 günde 5 kilo :D biraz zor olmazmı ya? gerçekten umutlandırdın bu sene sabahcıyım lise 4 e geçtim sabaha kadar uyumayıp şöyle yapacagım sabaha karşı saat 4-5 gibi kalkıp 30 dakka 1 saat herneyse düz yolda biraz koşu biraz yürüyüş yapmak ve senin dedigin gibi beslenmeye uymak sabah kahvaltısı olarak daha sonra okula gitmek okuldan eve gelince uyumak akşam üzeri kalkmak kallkınca yine dediklerinden yemek sonra sabahlamak devir dayımlı şeklinde işte bu nasıl olur sence?

8. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    12de yatıp 8de kalkman lazım. ya da 11de yat 7de kalk. gece uyuyor olman lazım.

9. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    geceleri uyursam okula kalkamam o yüzden tamamen olumsuz geliyor peki neden uyumam gerek? o uyumadıgım süre zarfında hiçbirşey yemeden geçirsem yinede sorun olurmu?

10. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    gece uykusunda vücudun salgıladığı hormonlar var. gündüz uykusunda işe yaramaz.

benimkiler sadece tavsiye bu arada, uyku düzenin yoksa yukarda yazdıklarımı uygulama.

11. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    1-Hayatında içicek olarak sadece suyu kullan soda değil yada nebilim çay değil su kullan sadece ve sadece su eğer amacın kilo vermekse şu pozisyonda
    2-sürekli hareket et gidiceğin yere yürüyerek git zorunda kalmadıkça bir araç kullanma
    3-şeker nişasta basit karbonhidratlardan uzak dur
    4-kardiyo yap bunun için spor salonu gerekmez çık bir parka koş yürü yine koş.
    Başlangıç olarak bunlara dikkat et zamanla vücudun hafifledikçe ve alıştıkça çok daha fazlasını isticeksin emin olabilirsin.bende ilk başladığımda 140 kiloydum.

12. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki şuan kaç kilosun ve nekadar sürede oldu?

13. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    80 85 kilo arasında oynuyor ama tabi şimdi artık ağırlık ve fitness çalışıyorum yoğun ve ağır şekilde.

14. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Ben 10 ayda 70 kilo verdim ama bunu tavsiye etmiyorum.

15. metehan473

metehan473 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    olsun yinede tam anlamıyla açıklama şansın varmı nasıl başardıgın hakkında?

16. emrehasan55

emrehasan55 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Yukarıda yazdım başlangıçta yapman gerekenleri bide bu dediklerime spor salonunda spor yapmayı eklersen muazzam olur.kolay olucağını sanma çok acı çekiceksin emin ol sölerken yada şuan yazarken çok kolay gözüküyor ama hiçte öle değil.

17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş