NO'ya Evet !

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve Kauss tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
 1. Kauss
  Offline

  Kauss Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenileri:
  1.405
  Ödül Puanları:
  123
  Antrenmanlardan önce alınması önerilen nitrik oksit arttırıcı besin takvileri, NO ( Nitrik oksit ) düzeyini arttırır. Böylece kan damarları genişler ve antrenman sırasında kaslarınıza giden kan akışı ve oksijen, besleyici maddeler ve hormonların miktarı artar. Kısacası, siz çalışırken enerjiniz artar, kaslarınız şişer. Uzun vadede ise, daha fazla kas büyümesi sağlarsınız. Bu yıl yayınlanan iki yeni çalışmanın sonuçları 'NO' arttırıcıların sunduğu yararları destekler nitelikte.

  İlk araştırma 2009 Ulusal Güç ve Kondisyon Derneği toplantısında sunuldu. Araştırmacılar, erkek deneklere dört hafta boyunca ' NO ' arttırıcı besin takviyeleri verdiler ve düzenli olarak yorulma sürelerini test ettiler. Diğer çalışma ise, 2009 yıllık Uluslararası Spor Besinleri Derneği toplantısında Baylor Üniversitesi ( Waco, Texas ) araştırmacıları tarafından sunuldu. Araştırmacılar dört haftalık bir ağırlık antrenmanına devam eden deneklere 'NO' arttırıcı verdiler.

  Ulusal Güç Ve Kondisyon Derneği'nin raporuna göre, 'NO' arttırıcıyı alan denekler, plasebo ( yalancı ilaç ) alan gruba göze yüzde 20 oranında daha geç yoruldu. Uluslararası Spor Besinleri Derneği tarafından sunulan çalışmada ise, 'NO' arttırıcı alan deneklerin, plasebo alanlara göre kas kütlesi ve güçlerini fark edilir ölçüde arttırdıkları bildirildi. Başka bir deyişle, bu veriler '' antrenmanlardan önce ' NO ' arttırıcı almanın, enerjinizi arttırmaya ve yorulmanızı geciktirmeye yardımcı olabileceği ve daha uzun süre daha yoğun antrenman yapmanızı sağlayabileceği'' iddiasını destekliyor. Her iki çalışma da ' NO ' arttırıcı besin takviyesi olarak Arginin ve diğer bileşenlerin karışımını içeren piyasadaki ' NO ' arttırıcılar kullanıldı. NO arttırıcı besin takviyesini seçerken Arginin ve Citrılline, Pycnogenol veya Histidin gibi değişik maddeleri de içeren bir formülü tercih edin. Özellikle içeriğinde 3 gr arginin olmasına dikkat edin. Her firmanın denenmiş, başarılı ' NO ' formülleri bulunuyor. Bunlardan birini seçebilirsiniz. Bir ürünü birkaç hafta deneyerek sizin için işe yarayıp yaramadığına bakın. Eğer yarıyorsa o ürünle devam edin. İşe yaramıyorsa, bu bütün ' NO ' arttırıcıların sizin işinize yaramadığı anlamına değil, markayı değiştirmeniz gerektiği anlamına geliyor. Bu durumda başka bir ürün denemenizde fayda var.

  Yazan: Dr. Jim Stoppani
  Kaynak M&F Mayıs 2010
   
 2. letsev
  Offline

  letsev Üye

  Katılım:
  30 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  1.079
  Ödül Puanları:
  123
  bunların sonu gelmez. sistem eskiden bir insanın yemesi gereğinden fazla dondurma çikolata cips vs pompaladı sonuç obez amerikalılar şu sıralarda kaslı yağsız amerikalılar revaçta ama gelirlerinde bir eksilme yok çünkü dayatıkları ürünler için haldır haldır para döküp çalışmak lazım. oyun hep aynı oyun bol ürün bol tüketim büyük daha büyük.
   
 3. Rinkushichi
  Offline

  Rinkushichi Üye

  Katılım:
  27 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  996
  Beğenileri:
  1.145
  Ödül Puanları:
  103
  M&F de yayınlanan bu tür makalelerin asıl amacı ürünlerin reklamını yapmak oluyor genelde.
  Reklam elbet yapılacak dergiler,sporcular vasıtasıyla bize aşılanacak supplement fikri bu zaten her sektör için geçerli.

  Ama bu ürünlerin işe yaramadığı, sadece reklamla şişirildiği anlamına gelmiyor, şu ana kadar iyiki kullanmışım dediğim 2 tür supplement oldu, birisi creatin, diğeri de n.o ürünleri, kesinlikle net şekilde hissediyorsunuz farkı emin olarak söylüyorum boş ürün değiller.

  N.O+ creatin ile girilen bir antreman diğerlerine göre bariz farklı oluyor, ben ilk kullandığımda omuz antremanından sonra aynada kendimi tanıyamamıştım :D

  Çok ihtiyacımız var mı? Yok. Ama imkan bulup kullanıldığında da faydasını görürüz.
   
  selim4141 ve (silinen üye bunu beğendi.
 4. -RevoLt-
  Offline

  -RevoLt- Üye

  Katılım:
  7 Mart 2012
  Mesajlar:
  1.018
  Beğenileri:
  464
  Ödül Puanları:
  93
  nitrik oksitsiz çıktığım antrenmanları,limon ve tuzsuz içtiğim tekilalara benzetiyorum.
   

Sayfayı Paylaş