Normal mi?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Unbelievable tarafından 20 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Unbelievable

Unbelievable Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben yaklaşık 10 gündür diyetteyim.günlük kalori ihtiyacım 2300.ben 1400 kalorilik bir diyet uyguluyorum.bol yeşil çay içiyorum ve günde 3,3 km/s hızla 35 km yürüyorum (evet,işi gücü bıraktım yürüyorum).10 günde 13 kilo vermişim,baskül öyle söylüyor.sizce bu normal midir ?bana has birşey mi yoksa böyle bir diyette herkes aynı sonucu alır mı?dumbelllls

2. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Öncelikle başka tartıları denemeni tavsiye ederim :) Belki ölçümde bi hata vardır. Hata olmasa da yine de bu kadar kiloyu bu kadar kısa sürede vermek sağlıklı birşey değil. Bence kalori alımını biraz yükselt, çünkü o verdiğin kiloları aynı hızda geri alma ihtimali büyük... Kaldı ki kaybettiğin büyük oranda su ve belli oranda da kastır. (Kaybettiğin 13 kilonun sadece 5 kg mı bile yağ olsaydı=> 5000 x 9 = 45.000 kcal eder ki bu kadar kaloriyi bir haftada yakmak imkansız...)

Bu arada herkes aynı diyetle aynı sonuçları elbette almaz. Herkesin kendine has bir metabolizması var. Ayrıca 130 kg insanla 80 kg insan da aynı hızla kilo veremez, aynı kiloda ancak kas kütleleri farklı insanlar da... Başlangıçta bu kadar kilo kaybedebildiğine göre oldukça kilolu olduğunu tahmin ediyorum. Ancak gene de bu kadar hızlı gitme yavaş ama emin adımlarla hedefine ulaşmak belki biraz daha fazla sabır ister ama sonuçları daha uzun vadeli ve tatmin edici olacaktır.

Unbelievable bunu beğendi.
  3. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Boy, kilo, yaş, yeme düzenin vs özelliklerinden bahsetmemişsin.

Genel olarak konuşmak gerekirse ayda 4-5 kilodan fazlasının pek sağlıklı olmadığı ve diyet bırakıldıktan sonra yavaşlayan metabolizma yüzünden hızlı bir şekilde geri alındığı forumda defalarca konuşuldu. Düşünceme göre sen de bu aralıkta kilo verecek şekilde yeme düzenini tekrar gözden geçir. Daha uzun süreye yaymak her zaman daha sağlıklı ve daha kalıcıdır.

Ayrıca metabolizmanın yavaşlamaması için ve yağ yakımını hızlandırmak için yürüyüşe ayırdığın zamanın bir kısmını ağırlık çalışmaya yani kas yapmaya ayır. Bu hem daha hızlı yağ yakımına yardımcı olacaktır hem de verdiğin kiloları geri almanın önüne geçecektir.

Sana en önemli tavsiyem ise forumu iyice karıştır, aklına takılan soruların büyük çoğunluğunun daha önceden tartışılmış olduğunu göreceksin. Programında başarılar dilerim..

4. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    ılk olarak baska bır tartıda tartılın bence tartıda bır yanlıslık var

arkadaslarında dedgı gıbı agırlık calısmalarına baslayın bu sızı daha fıt ve saglıklı yapar

beslenme programınızı buraya ekleyın kı saglıklı yorumlar yapabılelım

5. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    büyük ihtimal 5-6 kg su atmışşındır ki benim başıma da gelmişti yüksek tempolu kardiyo sanrası 3 kg kaybettiğimi gördüm ki düşünün bu sadece 1 günlük çalışma 2-3 gün sonra 3 kg nin bir bölümünü tekrar aldığını gördüm yani büyük ihtimal bu 13 kg nin %50 si yada daha fazlası sudur...

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Başlığınız yağ yakımı bölümüne taşınmıştır.
    Bilginize.

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş