Nitric Oxide (NO) - Son Teknoloji - Böyle Bir Etki Görmedim

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Pump Forever tarafından 8 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
 1. Pump Forever
  Offline

  Pump Forever Özel Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2006
  Mesajlar:
  990
  Beğenileri:
  457
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ihracat Uzmanı
  Yer:
  Istanbul
  MErhaba

  2 sene oncesine kadar Nitric Oxide, supplement olarak kullanılmıyordu. ETkisi, damarları genisleterek, kan dolasımını hızlandırmak ve kasın daha ii beslenmesini saglamak..

  Bundan 3 ay once amerikadan 200 lük kutuda PUMP TECH getirttirdim.. cok memnun kaldım.. ürünün etkisini antreman sırasında oyle bir goruyorsunuzki.. aynı düzeyde yaptıgınız bir antremanda eskisine gore cok daha fazla sisiyorsunuz, diger bir deyisle inanılmaz bir pompalanma tecrubesi... Hatta ilk omuz antremanından sonra gözlerime inanamamıstım.. bu benmiyim inanamıyorum demistim...
  Pump tech tahmin edebileceginiz gibi ülkemizde yok.. zaten hicbir firmanın NO ürünü mevcut degildi TAA Kiii, ewet Ta kii Universal ürünleri gelmeye baslayana dek.. Universal'in NOX 3 diye ürünü war, hic düsünmeyin arkadaslar... kefil oalbilirim.. etkisi bu kadar net gorebileceginiz baska bir supplement olamaz..

  NO kullananların dikkat etmesi gereken unsurlar:

  - Kaslar kullanım süresinde cok daha ii beslenecegi icin, protein ve carb alımları max. da tutmak gerekiyor...
  - NO'nun yapı taşı Ariginine oldugu icin, extradan L-Arigine bazlı ürünler kullanmanız, daha da etkili sonuclar almanızı saglar.

  Ozellikle Flex'i takip eden arkadslar NO ürünlerinin nasil en favori ürünler oldugunu bilirler....
  Bircok kisiye gore, dogal olarak anabolik etkiyi en cok arttiran suppelment NO.. Kesinlikle öneriyorum
  Ürünle ilgili her türlü sorunuzu cevaplayabilirim

  Saygılar
   
 2. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  universalin nox3 ü kullandin mi?
   
 3. Pump Forever
  Offline

  Pump Forever Özel Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2006
  Mesajlar:
  990
  Beğenileri:
  457
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ihracat Uzmanı
  Yer:
  Istanbul
  2 gün once aldım Akmerkez eczanesinden..
  126 milyon.. 180 lik kutu...
  yarın sabah baslıyorum...
  Ama icerik olarak Pump TEch ile aynı oranlara sahip oldugu icin büyük bi fark olacagini düüsnmüyorum Universal güvenilir bir firmadır...

  NOX3 - Bi de Amerika'da en ii ürün olarak ödül kazanmıs 2005 yılında
  (Kaynak: Universal katalogu)
   
 4. saydam
  Offline

  saydam Özel Üye

  Katılım:
  4 Eylül 2004
  Mesajlar:
  7.092
  Beğenileri:
  1.922
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  serbest
  Yer:
  Academic Sport Center
  peki birsey daha sorucam.bu pumptech in sanirim hem kapsül hemde toz olani var sen hangisini kullandin?
   
 5. EyeSeeYou
  Offline

  EyeSeeYou Özel Üye

  Katılım:
  5 Nisan 2005
  Mesajlar:
  509
  Beğenileri:
  242
  Ödül Puanları:
  0
  Amerika'da supplement sektörü oldukça büyük...bu sektör karını devam ettirebilmek ve/veya arttırabilmek için sürekli yeni ürünler çıkarmak zorunda...ve çıkan bu yeni ürünleri de piyasaya güzel şekilde pazarlayabilmek...bu nedenle pompalama yapıyorlar, ürünün "devede kulak" miktardaki etkisini "kulaktaki deve" pozisyonundaymış gibi göstererek devamlı reklam vs ile insanları etkilemeye çalışıyorlar...elbette, arada gerçekten iyi ve kalite ürünler çıkıyor piyasaya, örneğin creatin ethyl ester...ama çoğu, az evvel izah etmeye çalıştığım türde...

  Nitrik oksit ürünlerine gelecek olursak...bunlar da dediğim şekilde piyasaya çıkarıldı ve pompalandı ( şu sıralarda da AAKG diye aynı temelde olan bir ürüne yapıyorlar aynı sistemi)...bu ürünlerin damar yapısını geçici olarak esneterek (genişleterek yapısını değiştirmek şeklinde değil) daha fazla kan akışı sağladığı iddia ediliyor...dolayısıyla da kaslara daha fazla kan geldiği için daha çok şişme(pump) etkisi oluştuğu...işin aslı, NO ürünlerinin yaptığı ekstra bir etki yok...etki insülin kaynaklı...NO ürünlerinde bulunan L-arginin insülini etkiliyor, insülin de şişme etkisi oluşturuyor...aynı etki, en basit manada, antreman öncesi alınan karbonhidrat(özellikle de dekstroz) ile de elde edilebilir...zira karbonhidratlar da insülini etkiliyorlar...tek fark,karblarda kalori bulunması,NO'lerde bulunmaması...kısaca özetlemek gerekirse: paranız çoksa NO ürünleri alarak harcayabilirsiniz...ama en makul seçim, NO ürünlerine verilecek parayı kaliteli besinlere ve/veya uygun supplementlere harcamak...

  aşağıda NO ürünlerine dair yapılan bir araştırma var, yabancı dili olanlar için uygun bir kaynak...yabancı dil olmayanlar için özetlenirse, araştırmaların ulaştığı sonuç: NO ürünlerinin vücut yağ-kas kompozisyonu üzerinde kaydadeğer bir etkileri yok...


  "Effects of Arginine Alphaketoglutarate Supplementation on Body Composition and Training Adaptations"

  Exercise & Sport Nutrition Lab, Baylor University, Waco, TX 76798-7313.
  B. Campbell, J. Baer, M. Roberts, T. Vacanti, B. Marcello, A. Thomas, C. Kerksick, C. Wilborn, D. Rohle, L. Taylor, C. Rasmussen, M. Greenwood, R. Wilson, R. Kreider


  The leading nitric oxide marketer claims their product increases nitric oxide synthesis and enhances blood flow, oxygen delivery, and glucose uptake to muscle leading to greater gains in strength and muscle mass during training. For this reason, nitric oxide-stimulating supplements have become popular among resistance trained athletes. While there is some theoretical rationale as to its potential ergogenic (performance-enhancing) value, the effects of AAKG supplementation during training had yet to be determined.

  Now, fortunately, this new study examined the effects of the leading nitric oxide supplement (produced by Ed Byrd of Medical Research Institute) during training on body composition and training adaptations in 35 experienced resistance trained men (30 to 50 years).

  Subjects took four grams of the supplements three times daily (12 g/d) for eight weeks during standardized training. Ladies and Gentleman, that is 12 g per day—certainly well above the amount recommended on the label (approximately four times more). At 0, 4, and 8 weeks, subjects performed a one-rep max bench press, a 50-repetition MVC isokinetic leg extension endurance test, a Wingate 30-second anaerobic capacity test, and a maximal cardiopulmonary exercise test on a treadmill.

  What were the results? I quote, "No significant differences were observed between groups in changes in body mass, fat free mass, fat mass, or percent bodyfat."

  To give the product a little credit, though, changes in bench press one-rep maximum, sprint peak power, and time to peak power were significantly greater in the AAKG group, though NO differences were observed in average power or total work. And NO significant differences were observed in isokinetic leg extension peak torque, max repetition total work, time to peak torque, total work, work fatigue, or average power during the muscular endurance test or maximal oxygen uptake.

  CONCLUSION: Results indicate that AAKG supplementation may augment one-rep max strength and sprint power in response to training but does not appear to significantly affect body composition.

  (Sponsor: Medical Research Institute, San Francisco, CA.)

  "Effects of Arginine Alphaketoglutarate Supplementation on Markers of Catabolism and Health Status"

  Exercise & Sport Nutrition Lab, Baylor University, Waco, TX 76798-7313.
  T. Vacanti, B. Campbell, J. Baer, M. Roberts, B. Marcello, A. Thomas, C. Kerksick, C. Wilborn, D. Rohle, L. Taylor, C. Rasmussen, M. Greenwood, R. Wilson, R. Kreider

  Remember the claims of AAKG products preventing your hair from turning gray or its anti-aging yadda, yadda, yadda or its cure-all, life-changing properties, etc...?


  This study examined the effects of AAKG supplementation during training on markers of health status in experienced resistance trained men (30 to 50 years old). Serum and whole blood samples were assayed for a comprehensive check of clinical health markers.

  CONCLUSION: AKG supplementation does not appear to significantly affect markers of catabolism or adversely affect general markers of health.
   
  SEZER YZL ve antalya_07 bunu beğendi.
 6. FleXoR
  Offline

  FleXoR Özel Üye

  Katılım:
  5 Aralık 2005
  Mesajlar:
  7.083
  Beğenileri:
  10.229
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Antrenör - Yazar
  Yer:
  Kırklareli & sivas
  Çok para vermişsin sitede o parayla sitedeki hansa x ten bir kaç urun alsan daha iyi olurdu
   
 7. Pump Forever
  Offline

  Pump Forever Özel Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2006
  Mesajlar:
  990
  Beğenileri:
  457
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ihracat Uzmanı
  Yer:
  Istanbul
  Selam
  creatin ethyl ester,
  Turkiye'de herhangi bir firmanın bu ürünü var mı?
  Flex'te gördüm ama, Türkiye'de faaliyet gostermeyen firmalardı

  Saygılar
   
 8. TANTO
  Offline

  TANTO Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2005
  Mesajlar:
  368
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  bölge yöneticisi
  Yer:
  ADANA
  Evet arkadaşlar bende soracaktım onu benim burda incirlik faktörü olduğu için bütün ürünleri bulabilirim.O yüzden Türkiye'de satılsın satılmasın hangi üründe varsa söyleyebilir misiniz._???
   
 9. EyeSeeYou
  Offline

  EyeSeeYou Özel Üye

  Katılım:
  5 Nisan 2005
  Mesajlar:
  509
  Beğenileri:
  242
  Ödül Puanları:
  0
  bildiğim kadarı ile Türkiye'de (eczanelerde vs.) yok...ancak Amerikan Pazarı türü yerlere belki gelebilir(sipariş üzerine ya da denk gelirse)...bu pazarlardan Adana'dakinde bulamadım, Ankarada'dakinde de yok...en kesin çözüm yurtdışından getirtmek gibi görünüyor şu aşamada...
   
 10. TANTO
  Offline

  TANTO Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2005
  Mesajlar:
  368
  Beğenileri:
  29
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  bölge yöneticisi
  Yer:
  ADANA
  Bazı ürünleri Amerikan Pazarında bulamazsın çünkü onların imkanları kısıtlı.Bana direk amerikan subayı getiriyor.Eğer incirlik üssünde varsa ben kesin gettittiririm Üstad sen yeterki ismini ver önemli olan üsse o suplementin olması çıkarması sorun olmaz. 8)
   
 11. Pump Forever
  Offline

  Pump Forever Özel Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2006
  Mesajlar:
  990
  Beğenileri:
  457
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ihracat Uzmanı
  Yer:
  Istanbul
  Tanto;
  Flexe bi göz atacam....
  Bu arada neden bu kadar etkili oldugunu savundun EyeSeeYou?? Yazından cıkan fikre gore; gercekten kolpa bi ürün olmadıgı, buyuk etkiler sagladıgı.. Hatta ben bunun icin yeni bi topic acacam.. orda tartısalım...
   
 12. EyeSeeYou
  Offline

  EyeSeeYou Özel Üye

  Katılım:
  5 Nisan 2005
  Mesajlar:
  509
  Beğenileri:
  242
  Ödül Puanları:
  0
  o halde o yolla getirtebilirsiniz..her markanın creatin ethyl ester ürünü var sanıyorum...henüz ben de kullanmadığım için herhangi bir marka öneremiyorum ama Ultimate Nutrition, Optimum Nutrition gibi markalar olabilir...
   
 13. DeJavu
  Offline

  DeJavu Üye

  Katılım:
  9 Şubat 2006
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Peki bu ürünün yan etkileri varmıdır? Açıkçası yeni başladım 55 kiloyum.Amacım en kısa zamanlama ile en güzel gelişim.Herhangi bir terslik oluşturup oluşturmadığı hakkında fikirlerinizi bekliyorum...
   
 14. MK #7
  Offline

  MK #7 Özel Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.276
  Beğenileri:
  1.522
  Ödül Puanları:
  123
  Cinsiyet:
  Bay
  yeni başlamışsın 55 kilosun senin ne işin olur nitric oxid ile... forumdaki beslenmeyle ilgili yazıları oku iyi beslen sana yeterli şimdilik.
   
 15. ALPEREN
  Offline

  ALPEREN Özel Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2005
  Mesajlar:
  957
  Beğenileri:
  470
  Ödül Puanları:
  0
  kullanın, gözlemlerinizi yazın. Bakalım neymiş, ne değilmiş görelim. Burda genişletici etken.
  Özellikle argininenin olayı kanıtlanmış durumda, vasodilatör'de.

  1 kutu denemek lazım, ama ben bunu kullansam cumartesi-pazar almam. Spor olmayan günlerde 3 tane kullanırım.
   
 16. hsd
  Offline

  hsd Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.584
  Beğenileri:
  306
  Ödül Puanları:
  93
  damarları genişlettiği doğru kullandım ama düzenli almadığım için pek bişey farketmedi ama damarlı biri oldum sadece şimdi daha belirginler
   
 17. Pump Forever
  Offline

  Pump Forever Özel Üye

  Katılım:
  30 Ocak 2006
  Mesajlar:
  990
  Beğenileri:
  457
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Ihracat Uzmanı
  Yer:
  Istanbul
  NOX 3 yi kullanıorum ama Pump Tech kadar bi verim alamıyorum henüz...

  Saygılar
   
 18. ALPEREN
  Offline

  ALPEREN Özel Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2005
  Mesajlar:
  957
  Beğenileri:
  470
  Ödül Puanları:
  0
  1 aydan sonra gene bilgi verirsen memnun oluruz. Bakalım etkisi olacak mı?

  Gerçi daha önce kullandığın için belki gelişme ilkine göre olmayabilir, yani bu içerikte bir ürünü hiç kullanmamış birisi kullansa daha iyi bir sonuçta alabilir. İnşallah işe yarar.

  Kolay gelsin.
   
 19. Blitz
  Offline

  Blitz Özel Üye

  Katılım:
  9 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.418
  Beğenileri:
  209
  Ödül Puanları:
  0
  Yer:
  Istanbul
  NO ürünü için kaliteli marka arayanlara ve bulma imkanı olanlara "Fizogen Blitz Cycle" adlı ürünü çok tavsiye ederim. 1 kutusunu kullandım etkileri hemen görülüyor, bırakınca da etkileri büyük oranda geçiyor ama ilacı aldığınız dönemdeki görüntünüz ve gücünüzün verdiği şevkle çok büyük ilerleme kaydedebilirsiniz bende öyle oldu. Bir yazıda okumuştum zaten; Creatin için yazılmıştı orada:"bu tip supplementler aldığınız sürece sizi 2 adım öne geçirir, bıraktığınzda ise 1 adım gerilersiniz ama sonuçta 1 adım ilerlemiş olursunuz" şeklinde bir söz vardı. Gerçekten hoşuma gitmişti bu söz, NO ürünlerinin etkisini de bir nevi özetliyor bence. Blitze başlamadan evvel 83-84 kilo arasında seyrediyordum Blitz kullandığım sırada 1 ay içinde 90 kiloyu gördüm ve bicepsimin tam ortasında kocaman bir damar belirdi; ayrıca antrenmanda beni gören arkadaşlar ilacı almaya başlamamdan beri oluşan farklara çok şaşırdılar, bıraktıktan sonra ise 85-86 kilo civarına geriledim, damar kaybolmaya yüz tuttu ama sonuçta 1,5 ay içinde aşağı yukarı 2-3 kiloluk bir kazancım oldu ve bunun büyük oranda kas kütlesi olarak olduğuna inanıyorum ki bu da NO ürünlerine parayı bayılmak için yeterli bir sebep. Ayrıca eğer sadece 1 kutu kullanacağım diyorsanız bence bunu, fiziğinizin kıyafetsiz olarak daha çok görüneceği yaz aylarına saklayın çünkü etkisi dediğim gibi geçici ama plajlara gidilen dönemde kullanırsanız oralarda oldukça ün yaparsınız :) .
   
 20. ALPEREN
  Offline

  ALPEREN Özel Üye

  Katılım:
  4 Ocak 2005
  Mesajlar:
  957
  Beğenileri:
  470
  Ödül Puanları:
  0
  Bahsettiğiniz ürün, METHANOBOL içeriyor.

  Ayrıca Creatine Ester içeriyor.

  Ama şu nox'lardan birini denemek lazım :)
   

Sayfayı Paylaş