Neyi yanlış yapıyorum? (Fotoğraflarla)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Love Cyprus tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Love Cyprus

Love Cyprus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Kıbrıs-İzmir
    Merhaba,

21 yaşındayım, boyum 1.82cm, kilo 83 kg. Ekim ayında zayıflama ve fit bir vücuda sahip olmak amacıyla salona başladım. 91,5 kiloydum ve göbek 103cm idi, şu an 98cm.

Salona elimden geldiğince gitmeye çalıştım ama vize, final, hastalık gibi nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kaldım zaman zaman. Antremanlardan 45dk önce Universal marka l-carnitine kullandım.

İstediğimi elde edemedim, daha fazla kilo vermem gerekiyordu sanki. Belim inceldi, pantolonlarım büyük gelmeye başladı ama göbek yerinde duruyor, bir de ailede genetik olarak yağlar direk bel bölgesinde birikiyor.

Fotoğraflar bunlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum, eritemedik şu göbeği gitti :).

http://i50.tinypic.com/w8b71x.jpg
    http://i47.tinypic.com/fmtftz.jpg
    http://i47.tinypic.com/250p1sm.jpg

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    diyet yapmamissin belli :) cok siki diyet yapmalisin .

3. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    L carnitine hikaye,diyet yapacan diyet. Git bi diyetisyene gözük. Ve vucut geliştirme programını cardio ağırlıklı yap. Kardiyoyu düşük hızda uzun süre yap.

4. Love Cyprus

Love Cyprus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Kıbrıs-İzmir
    Yediklerime içtiklerime dikkat ettim. Alkol içmiyorum, un tuz şeker üçlüsünden uzak duruyorum, kavruntu/abur cubur, bunlardan da yemiyorum. Her gün belli bir diyet programım yok ama hemen hemen şöyle bir program takip ediyorum:

Kahvaltı, 0 yağlı sütte yulaf ezmesi
    2 saat sonra tahıllı bisküvi veya galeta
    Öğle yemeği az yağlı sulu yemek (patatessiz), 3 çorba kaşığı bulgur pilavı, salata (yoğurt), su
    2 saat sonrayine tahıllı bisküvi veya galeta
    -salon-
    akşam yemeği ise salondan çıktıktan sonra yine öğle yemeği gibi ancak ana yemek tavuk veya hindi oluyor.
    2 saat sonra ya meyve ya tahıllı bisküvi

takip ettiğim program ise şöyle,

8km hızda 15dk hızlı yürüme/koşma (nabız genelde 140-150 arası oluyor)
    10dk bisiklet (nabız yine 140-150)
    yanlara eğilme 2x100
    twist 2x100
    tam mekik 4x30
    ters mekik 4x15

bu hareketleri salona gittiğim her gün -ki bu en az haftada 4 gün oluyor- yapıyorum. bu hareketlerden sonra da göğüs/omuz/kol/sırt çalışıyorum, her biri ortalama 4-5 hareketle programı bitiriyorum.

Doğru bir program mı uyguluyorum? bu programı salona yazıldığımda oradaki hocam belirledi.

Yanlışsa nerede yanlış yapıyorum?

5. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sıkı bi diyet yapmışsın,vücut bunun gibi bir diyette kendini açlık moduna sokar ve metabolizmayı yavaşlatır. bence bir diyetisyene görün. haftada 15-20 milyona çok iyi diyetisyenler var özel hastanelerde.

Ve kardiyo öyle yapılmaz. Yavaş olucak ,ama uzun olacak ki yağ yakasın. Toplam 25 dakika kardiyo yapıyorsun ki bu çok az. Bence kardiyonun hızını düşür süresini arttır. Yada sadece süresini arttır. Kilo vermeye çalıştığın için,vucut geliştirme hareketlerini atlayabilirsin,sonra onlara gene başlarsın,tabi Whey,creatin vb gibi supplementlerle.

"
    Slow & Steady Cardio

• Long duration (45min - 1 hour)
    • Low intensity
    • Burn fat and not carbs
    • Preserve joints
    High Intensity Cardio

• Short duration (20min - 30min)
    • High intensity (interval training)
    • Burn tons of calories & rev up your metabolism throughout the day
    • Treat cardio like weights - explosive movements (sprinting, etc)"
    Yani bakın Yavaş hızda,45-1 saatlik kardio (bunun 25 i koşu bandı 15 i bisiklet falan kafanıza göre olsun ama bir alet olmasın,çünkü vucut alışıyor belli hareketlere,ve gün geçtikçede zorluğu arttırın) yağ yakar.

Ama sizinki gibi yüksek nabızda kısa süreli kardiyo, kilo vermek için degil,vucudu ısıtmak içindir. Kilo verirsiniz,ama yağ yakamazsınız.

Zaten fit olmanın %90 ı yağ yakımı %10 u kas geliştirmektir. Tabi profesyonal bodyci için durum farklıdır,ama sadece fit durmak için diyorsanız,yağ yakmanız gerekli.

Son düzenleme: 27 Şubat 2010
    Love Cyprus bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sen neden biskuvi yeyip duruyorsunki bisküvimi yani aldığın besin sadece. iyi değil beslenmen

7. Love Cyprus

Love Cyprus Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Kıbrıs-İzmir
    Teşekkürler, peki nabız ne kadar olması gerekiyor? Bir de haftada 2 kg gibi bir hedefim var bundan sonra, bu amaca ulaşabilir miyim? Bu diyet programı ve kardio ile kaybettiğim kiloların ne kadarı yağ, ne kadarı k.hidrat ne kadarı kas olur?

sadece bisküvi yemiyorum ki, onları ara öğün niyetine metabolizmamın çalışması için yiyorum, ki mühendislik öğrencisiyim, evden sabah çıkıyorum akşam geliyorum geri ve ara öğün olarak ancak bisküvi yiyorum.

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel bir vücut elde edebilmek için sadece kardio ve diyet yapmak ne kadar yeterli olur?
    Bence vücut geliştirme antrenmanlarına da başlamalısınız artık. Size yol gösterici olarak da FleXor hocamızın forumda yei başlayanlar için verdiği adaptasyon programlarını uygulamanız iyi olur.
    Hiç yağ kaybetmeseniz bile kas gelişimi olduğunda vücuutaki yağların kesit alanı azalmış olur, ve böylelikle daha yağsız düzgün vücutlu durursunuz.
    Örneğin haftanın 3 günü FleXor hocamızın verdiği programı yapıp kalan 2 gün için de kardiyo çalışması yapabilirsiniz. Böylelikle kardiyo devam ettiğiniz için psikolojik olarak da daha rahat olabilirsiniz.

Zugzwangi bunu beğendi.
  9. Zugzwangi

Zugzwangi Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Selam. Evet,kardiyo ve diyet yeterli degildir. Ama arkadaşımız,fit görünmek istemiş anladığım kadarıyla. Bence ilk önce yağ oranını düşürüp sonra ,Vücut geliştirmeye başlaması daha yararlı,terside olabilir ama ilk önce zor olanı halletmek bence en iyisidir. Sizin dediginiz de doğru. Sadece ,aynı sonuca çıkan iki plan. Ben ilk olarak,yağ olan kütleyi eritmek,böylece güzel görünmek(egomuzu tatmin etmek,aynaya bakınca mutlu olmak) için gereken şeyi söyledim. Ondan sonra isterse,vücut geliştirme yapabilir.

Nabzınız 135 ile 160 arasında olabilir bu arada.

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sefer tası kulanmayı dene, ara öğünlerdede abartmamak kaydıyla kuruyemiş ye

sebzede yemiyosun akşam öğününü sebzeli bikaç yemek ekleyeblirsin

11. taylangüvenilir

taylangüvenilir Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sana hak veriyorum forumdaşım bende üniversite öğrencisiyim ve haşlanmış yemek bulmak çok zor o yüzden bir üstteki arkadaşa katılıyorum evden haşlama götür ve kahfaltını iyi yap ve burdaki herkese kulak verme bilen var bilmeyen var sadece forum yöneticilerinin yazılarını okumanı ve senden kötü bir kaç kişinin fotoğrafını bulmanı tavsiye ederim ki çok var kolay gelsin sana bu zorlu yolda:)

12. vucutooo

vucutooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim hedef nabzımın 150 olması gerekiyor. Yani bu da 8 KM hıza tekabul ediyor. Ama hiit yaparken 1 dk 6'da 1 dk 14 te koşmak daha faydalı diyorlar ve yağdan yakarsınız diyorlar. E bu durumda bu nasıl oluyor nabız 170lere çıkmaz mı ?

13. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    takip ettiğim program ise şöyle,

yanlara eğilme 2x100
    twist 2x100
    tam mekik 4x30
    ters mekik 4x15

Bu program cok ciliz geldi bana.bu arada calisirken hareketler arasi ara sureniz ne kadar ben kendi adima hareket aralarini kisa tutmanin faydasini gordum yani yogun tempoda calisin farki goreceksiniz.

14. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    katılıyorum yüksek şiddetli çalışmalar daha iyi sonuç veriyo ara öğünlerdede bir arkadaşım bahsetmiş çok bisküvi galeta tüketiyorsun buda karbonhidrat demek yağ yakımının zorlaşması demek bunların yerine kuruyemiş yada meyve tüketmende faide var diye düşünüyorum
    programa bacaklarını çalıştıran leg pres leg curl gibi hareketleri eklersen belki biraz zorlanırsın ama etkisinide mutlaka görürsün thums:

15. ammocihe

ammocihe Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Ayak antremanlari kesinlikle faydali fakat dikkatli olmakta yarar var ben galiba dizimi sakatladim leg extansion hareketinde pazartesi doktara gidecem umarim birsey yoktur cunki ayak antremanlarini hem seviyorum hemde cok faydali.

16. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    geçmiş olsun öncelikle..... yağ yakmak için kas yoğunluğu fazla olan bölgelere yüklenmek her zaman daha iyi sonuç verir tamamı 1kg olmayan karın bölgesini 2 saat çalıştırmaktansa toplamda tahminen 10kga yakın olan bacak bölgesini 20dk çalıştırmak daha iyi sonuç verecektir

17. atrox1st

atrox1st Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim yasım 15 3.aydır cok hardcore bi calısma yapıorm gunde 400 mekik P90X Ab Ripper gibi programlar uyguluyorum ama benimde ne yazıkki gobek var bira ^^ gobeği göbek 80cm . bir test yapmıstım internette yağ oranı ölcemek icin % 20 cıktı 52 kiloyum banada yardım ederseniz sevinirm dietim ne yonde olmalı yazarmsınız

18. Moonstar

Moonstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Wichita falls
    Sadece karin bolgesine calisarak gobekten kurtulamazsin. Bolgesl zayiflama olmaz. saglikli, yaglidan, tatlidan abur cuburdan uzak, protein agirlikli bir diyetle paralel, p90x in tum antrenmanlarini takip edebilirsen en guzeli olur.

19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bir yere mesaj yazmadan evvel lütfen son mesajın gönderilme tarihine bir bakalım.
    adam nisanda sormuş sorusunu...herhalde 8 aydır her gün buraya bakıp cevap beklemiyordur..

20. ventura800

ventura800 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yanlara eğilme 2x100
    twist 2x100
    tam mekik 4x30
    ters mekik 4x15

bana programın cok zayıf geldi.. ben 10 ayda 29 kg verdm daha 15 kg vermem gerek..beslenmemiz sennle hemen hemen aynı diyebilirm.. bence cardio antrenmanın cok zayıf birde mekik twist yani göbek hareketlerin az..örnek olarak benim prgramımı söleyim sana

40 dk.7.3 km hızda koşu. cardio yürüyüş bandında
    agırlığa az kilo cok tekrar mutlaka gir bence ben definasyon yapıyorum forumda arastr derim..
    koşu ve agırlıktan sonra 30 dk daha yürüyüş bandında nabıza göre cardio bu genelde yüksek tempo yürüyüş oluo..
    sonra
    25*4 mekik
    5 dk durmadan twist yaklasık 500 tane oluo
    5 dk sopa cevirme
    3 dk yanlara epilme buda 300 civarı oluo..bu benim prgramım..

Sayfayı Paylaş