net bir cevap bulamadım yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve berbes tarafından 19 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Soruyu çok basit bir şekilde sorucam..Formu ara demeyin lütfen çünkü formu resmen okuya okuya bitirdim ama bu soru hakkında net bir cevap alamadım.

Yağlı ve kilolu bir insan body building yaparsa dahamı fazla hacimli olur yoksa incelebilirmi ?

Amaç incelip yağlardan ve kilodan kurtulup daha sonra temiz bir şekilde kilo alıp vücut yapmaksa önce sadece kardio ile zayıflayıp incelip sonramı body buildinge başlamalı ?

Günde 30 dakika karın 45 dakika body building ve 45 dakika kardio yapan bir insan incelebilirmi yoksa hacim limi olur veya bel ölüçüsü incelmek yerine yoğun karın çalışmasından dolayı dahadamı kalınlaşır ?

Şimdi biliyorum mutlaka bunlar forumda mevcut diyeceksiniz evet ufak ufak bilgiler mevcut ama evet veya hayır diye net cevaplar yok..Herkes bir şey söylemiş ama oratada sonuç yok bir sürü fikir var..Neye hangisine kime dikkat edicez onu bir türlü anlayamadım..Lütfen bu sorulara net bir cevap alabilirmiyim..

Neden sordum çünkü 1 aydır diyet bb ve kardio yapıyorum ve baya kilo verdim ama sanki hacim olarak büyüyor gibiyim..Ve bu bende endişe yaratmaya başladı..Bu soruların cevaplarını net olarak alırsam gerçekten çok rahatlicam..İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    dışarıdaki hayatta bahsedildiği gibi kilolu insan daha fazla kas kütlesi yapamaz.daha doğrusu birçok salonda bahsi geçtiği gibi yağları kasa çevirmek gibi salakça bir fikire kapılmayalım sakın.öncelikli olarak mevcut yağ kütlesi azaltılır.daha sonra temiz bir şekilde kas kütlesi inşa edilir.işte bu vucut geliştirmedir=sabır...

3. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Ya tamam yağın kasa dönüşmeyeceğini çok iyi biliyorum..Zaten öyle olsada istemem bunu..Benim gibi bir adamın yağları kasa dönüşürse herhalde insan azmanı olurum..Ama yukardaki soruları tek tek cevaplayabilirseniz çok sevinirim

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Açıklama istiyorsan oku:

Zayıf insanlar bodybuildinge başladıkları zaman amaçları kilo almak ve iyice irileşmektir, o yüzden yüksek kalorili beslenmeleri önerilir ve belirgin netice alırlar, başladıkları zaman kilolu olanlar ise sadece zayıflarken kaslarındanda kaybetmemeleri için kardio çalışmalarını ağırlık çalışmalarıyla desteklerler.
    Yağlı ve kilolu bir insan bodybuilding yaparsa, birde diyet ile birlikte senin yaptığın gibi 45 dk kardio da çalışırsa mevcut kas kütlesini korurken hazırdaki yağlarını eritir, hem zayıflayıp incelirken bir yandan kas kütlesini irileşecek kadar artırmak imkansız eğer growth hormonu kullanılmıyorsa, bu açıdan endişen olmasın.

Net cevap istiyorsan oku:
    Hayır.

5. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Açıklaman için teşekkür ederim..Ama biraz sinirlenmişsin anladığım kadarıyla..

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Belkide ama kişisel algılama. Demek istediğim bağzıları uzun izahatlardan ve yorumlardan sonra hemen aynı başlığın altına "ben bundan birşey anlamadım bana kesin cevap verin evet yada hayır" diye mesaj yazıp emeğe saygısızlık ediyor, o nedenle uslup biraz sert olmuş olabilir, seni tenzih ediyorum, bizleride anlayacağını umuyorum.

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Yağlı ve kilolu bir insan body building yaparsa dahamı fazla hacimli olur yoksa incelebilirmi ?
    CEvap: eğer cardio yapmazsa kaslar yağları iteceği için çok hacimli ama estetikten uzun durabilir.
    cardio yaparsa yağlar yanacağı için incelir estetiklik kaznaır vücudu

Amaç incelip yağlardan ve kilodan kurtulup daha sonra temiz bir şekilde kilo alıp vücut yapmaksa önce sadece kardio ile zayıflayıp incelip sonramı body buildinge başlamalı ?

cevap: ewet. ama hafif kilolarla yapılan body antrenmanları amacına daha çabuk ulaşmanı sağlayacaktır.

Günde 30 dakika karın 45 dakika body building ve 45 dakika kardio yapan bir insan incelebilirmi yoksa hacim limi olur veya bel ölüçüsü incelmek yerine yoğun karın çalışmasından dolayı dahadamı kalınlaşır ?

cevap : İncelir kasrın kaslarıda incelir.

8. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    cevaplar için çok teşekkür ederim..

Sayfayı Paylaş