Nereden Başlamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hedef2015yaz tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hedef2015yaz

hedef2015yaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba,

22 yaşındayım. 180 boy ve 87 kiloyum. Ara ara salona gittim. Fakat tam motivasyon sağlayamadım hiç bir zaman. Spor ile iç içe olmak ve fit bir bir görünüm elde etmek istiyorum.

Son dönemde bir hayli kilo aldım. Sizce önce yağ mı yakmalıyım? Yoksa buna gerek yok mu direk olarak hacime başlayabilir miyim? Diyetistene gitmeli miyim? Gerek yoksa nasıl bir program uygulamalıyım? Kısacası nereden başlamalıyım ve nasıl devam etmeliyim? Kullanıcı adından da anlaşılacağı üzere hedef 2015 yaz ve fit bir vucut :) İstediğim vücut ve vücudumun şuan ki hali resimelerde mevcut. 2015 yaz aylarına kadar yaklaşabildiğim kadar bu sonuca yaklaşmak istiyorum.

Elimde şuan whey protein ve glutamin bulunmaktadır.

Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

IMG_3300.JPG IMG_3301.JPG IMG_3302.JPG survivor-da-flas-gelisme-3665106_7697_o.jpg

2. hedef2015yaz

hedef2015yaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yok mu yardımcı olabilecek ?

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben olsam önce yağları yakardım ama %10'lara düşecek kadar değil, sadece bulk yapmaya yetecek aralık bırakacak kadar. Belki %15 seviyesine kadar. Bu arada zaten daha önce de salon geçmişin olduğu için kas hafızası sayesinde kaslar da biraz hacim kazanacaktır. Daha sonra yeterli kas kütlesi oluşana kadar yavaş bir bulka girerdim. Resimdeki gibi olman için büyük ihtimalle 2015' yazından daha fazla zamana ihtiyacın olur ama gene de sağlam olursun.

hedef2015yaz bunu beğendi.
  4. hedef2015yaz

hedef2015yaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Söylediğim gibi yaklaşabileceğim kadar yaklaşmak istiyorum. Hedef bu :)

Peki vg hangi süreçlerden oluşuyor tam olarak ve ben bu sürecin hangisinde olmalıyım ?

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tercih meselesi. Önce yağ yakımına girip sonra düşük yağ oranıyla bulka da girebilirsin, önce bulka girip Ocak-Şubat gibi yağ yakımına da geçebilirsin. Bunun kabul edilmiş kesin bir formülü yok. Ama ne olursa olsun seçiminde devamlılık sağla. Yarı yolda fikir değiştirirsen vakit kaybetmiş olursun. İki yolun da sonu aynı yere varacak ve başta ve ortada iki durumda da pek iyi gözükmeyeceksin.

6. hedef2015yaz

hedef2015yaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Bulk süreci hacim süreci anladığım kadarıyla. Yağ yakma yada bulk sonrası süreç isimleri nedir. VG tam olarak hangi süreçlerden oluşmaktadır ?

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başka bir süreç var diyemem, recomp denilen türkçeye nasıl çevrilir emin olamadığım bir yöntem de var ama pratik değil. Sabit başlıkların tamamını oku, sorularına yanıt alırsın.

8. hedef2015yaz

hedef2015yaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim. Yazıl aylarında olduğumuz için benim cut ile başlamam daha doğru olacaktır sanırım.

Sayfayı Paylaş