Nerede yanlış yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kursat38 tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    boy 168.5 kilo daha önce 82 ydi şu an kaç bilmiyorum.1 aydır düzenli 1 saat yürüyüş yaptım son 2 haftadır sabah 1 akşam 1 saat yapıyorum bacaklarım baya inceldi eskiden bacaklarımın içine girmediği pantolonlar şimdi bol geliyor ama sanki göbek hala duruyor fazla bir incelme yok gibi bunun yanında karın kaslarını çalıştırıcı hareketler yaptım alt karın için 2 hareket üst karın içinde 2 hareket yaptım.Bilmiyorum bir yerde yanlışlıkmı var bacaklar fit bir görünüme kavuştu göbek hala duruyor belki 3 cm bile zor incelmiştir.Bunun yanında 1 aydır düzenli şınav çektim sıkınca biraz göğüsler sertleşiyor sizde 2 saat yürümek zararlımı sizin fikirleriniz neler?

Şınav 3x10
    Crunch:4x50
    Leg raises:3x10

2. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    demek ki daha kilo vermen gerekiyor
    168.5 boyla göbeğim yok demen için 65 kilo civarı olman lazım (çok ciddi bir kas kütlen yoksa tabi)
    eğer diğer bölgelerindeki yağlanma iyice azalmışsa artık göbekten yavaş yavaş atmaya başlarsın

bende de kilo alırken ilk bel çevresi yağlanır, verirken de en son o bölgedeki yağları atarım...

Kursat38 bunu beğendi.
  3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38

Bir yazıda okumuştum erkekler ilk önce göbekten alıyormuş kadınlar ise basenden ilk alınan yerler en son gidiyormuş diye sonra başka yazılardada böyle bir şey olmadığını vücut eşit olarak her yerden yağ yaktığı yazıyordu genel olarakta vücudun eşit olarak yağ yaktığı kabul gördüğünden bende bunu kabul etmiştim.Bacak bölgem çok büyük bir miktarda yağ kayıp etti.Göğüstede yağlanma vardı ordanda baya bir gitti (belki şınavın etkisi olabilir yağ yakmada değilde şekil dolayısıyla bana öyle görünüyordur.)Birde günde 2 saat yürümem (öğlen gibi 1 saat akşam 1 saat.) zararlımı sence alışkın olduğumdan bu kadar fazla yürüyorum yaklaşık 5 ay 45 dakika yürümüştüm sonra 2 saate çıkardım.

4. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    2 saat yürümek yerine 12 dakikada 3 km koşmaya çalışırsan sana ne kadar yarar sağladığını 1 ay sonraki ölçümlerinde anlıyacaksın.Bir zat denendi onandı ;)

Kursat38 bunu beğendi.
  5. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Çok güzel diyorsunda koşucak yer yok etrafımda park bile yok koşmayı boşver yürümek için bile bin bir zahmete giriyorum her dakika durmak zorunda kalıyorum önden yer açılması için :) benim merak ettiğim sabah 1 akşam 1 saat yürüyünce kas kütlesinden bir kaybım olurmu?

6. soncirit

soncirit Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    o bir saati koşmadan önce harcıyacağın enerjiyi vücuduna yüklemessen tabikide olur.Çünki enerji olmayınca vücut kaslardaki glikojen depolarını kullanıcak ve buda senin kasının yıkımı anlamına gelir...

Kursat38 bunu beğendi.
  7. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    antrenman şiddetine bağlı olarak kaslar enerjisini zaten depo ettikleri glikojenden alır. bu kas yıkımı manasına gelmez. eğer o depolarda glikojen yoksa, bu sefer kas yıkımı başlar.

ama yürüyüş gibi fazla oksijen açığı oluşturmayacak aktivitelerde vücut enerji olarak yağı kullanabilir.

bunun yanında protein ağırlıklı beslenmek ve imkanlar ölçüsünde ağırlık çalışmak (en azından şinav, barfiks, çömelme vs de olur) kas yıkımının önüne geçip, anabolik hormonları uyarmak ve kas yönünden hacim almak için doğru olur.

Kursat38 bunu beğendi.
  8. gokoemmi

gokoemmi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Kilonun ilk olarak gideceği yer genetikle alakalıdır.Kimilerinde göbek çevresindeki yağlar ilk önce erirken.Kimilerinde ise en son bu yağlar erir.Sonuç olarak böyle şeyler normaldir önemli olan moral bozmadan programa ve diyete istikrarlı bir biçimde devam etmektir.

Kursat38 bunu beğendi.
  9. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Cevabın için çok teşekkür ederim dediğin gibi diyete başladığım ilk dünden bu yana kas yıkımının önüne geçmek için ağırlık çalışıyorum inşallah bir faydası dokunuyodur.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:31 ----------

Tam benim istediğim cevap çok teşekkür ederim okuduğum çoğu yazıda her yerden aynı oranda yağ yakıldığı yazıldığından bende neden böyle olmadı diye moralim bozulmuştu.

10. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Benim sana tavsiyem bir sporla uğraşıyorsan bilinçli uğraş neyin ne katkı sağlayacağını araştır forumda bütün bilgiler mevcut mesela başarılar.

11. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bu konuda çok haklısın beslenme konusunda araştırdım vücut geliştirme konusunuda araştırdım çokta büyük faydası oldu 1 ayda 2.8 kilo vermiş bulunmaktayım.Ama yürümekle ilgili pek bir bilgiye ulaşamadım farklı forum ve sitelerden araştırdığım kadar bilgiye sahibim birde bacaklar incelip göbek fazla incelmeyince çareyi konu açmakta buldum istediğim bilgiyede ulaştım.

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Sayfayı Paylaş