nerede hata yapıyorum - yağ yakımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve azeer tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba ben 120 kiloydum.Ocak ayında sağlıklı beslenme ve spora başladım ve eylül ayında 90 kiloya indim.Ağırlık çalışmalarıda yaptım omuzlarım bacaklarım kollarım gayet iyi sarkma yok şekle girdi.Ama göbek bölgem çok yumuşaktı oyun hamuru gibiydi bende eğer daha fazla kilo verir isem sarkar korkusuyla 3.5 aydır kilomu korudum.Biraz sıkılaştı bu evrede göbeğim ve tekrar kilo verip hedefim olan 75 kiloya inmeyi planlıyorum.Ama geçen hafta kalori alımımı koruma döneminde aldığım kaloriye göre 1000 kalori kadar az almama rağmen kilo verimi olmadı çok şaşırdım.Oysa ben vücudumda bu koruma evresinde suda birikmiştir düşüncesiyle 2 kilo gibi bir kayıp bekliyordum ilk haftadan.Neden bu şekilde olmuştur bir fikri olan varmı ? Beslenme şeklimi değiştirmedim sadece karbonhidratı eskiye göre azalttım.Tükettiğim besinler aynı.Yeme saatlerim falanda eskiye göre aynı.

mesela bugünkü menüm

(Kalkar kalkmaz) 20 gr whey protein su ile
    (Kahvaltı) 4 dilim tam buğday ekmeği ile az kaşarlı tost ve 200 ml süt
    ---spor---
    (Spordan hemen sonra) 20 gr whey protein su ile
    (Öğle) 100 gr pişmemiş kepekli makarnadan makarna ve 125 gr light peynir
    (Ara) 200 ml süt
    (Akşam saat 6 gibi ) 100 gr pişmemiş kepekli makarnadan makarna ve 160 gr lık ton balığı yağı süzülmüş 100 gr kadar et kalıyor.
    (Ara) 200 ml süt
    (Ara) 200 ml süt

2100-2200 kalori
    135 gr protein ( kilo başına 1.5 gr )

Genelde menülerim bu şekilde karbonhidrat ihtiyacımı bulgur pilavı yada kepekli makarna ve tam buğday ekmeğinden sağlıyorum.Proteinide ton balığı yada tavuktan sağlıyorum nadirende kırmızı etten.

Sadece sporumu değiştirdim ama bu kadar fark edermiki ? Normalde 1 gün ağırlık 1 gün HIIT kardiyo şeklinde yapıyordum.Şimdi kalori indirmekle beraber insanity 60 gün programına başladım.Programda dinlenme gününde ağırlık egzersizide yapıyorum.(Kanat ve biceps Sebebi ise biceps ve kanat neredeyse hiç çalıştırılmıyor gibi geldi videolarda)

Hatamın nerede olduğu hakkında bilgi verebilicek varsa çok memnun olurum çok cahil kaldım günlük 3 bin kaloriden 2 bin kaloriye düşüpte kilo veremeyince.

Son olarak yeri değil ama beyaz peynir whey protein mi kazein mi ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yag kaynagin nedir?

Neden bu kadar cok sut tuketiyorsun?

Su - Tuz tuketimini ne durumda?

Bazal metabolizma hizini biliyor musun?

Kilo boy tam oalrak nedir?

Herhangi bir rahatsizligin var mi?

Tiroidlerini daha once kontrol ettirdirn mi?

1 hafta cok kisa bir sure aslinda karar vermek icin bu arada.

Beyaz peynir kazeindir.

3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Hayatından ekmeği çıkart. Sabah kahvaltısından tostu filan çıakrt direk. Yerine yumurta ve yulaf ekle

Sütü azalt. Ayrıca pişmemiş kepekli makarna ne tam olarak? Çiğ çiğ mi yiyosun makarnayı?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:12 ----------

Yine aynı anda yazmışız brhmcr :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  4. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    pişmemiş derken ölçü vermek anlamında yazmıştım yani 1 tabak makarna yerine ne kadar yediğimi belirtmek için.

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

Sütü çok seviyorum birde içerisindeki kalsiyum sebebiyle tüketiyorum.

Boyum 175 kilom 90

Herhangi bir rahatsızlığım yok

Günlük 3-4 litre arasında tüketiyorum suyu

tuz normal seviyede fazla tuzlu yemiyorum.

Yağ yemeklerimi zeytin yağı ile yapıyorum

Bazal metabolizma hızımı ölçtürmedim ama dediğim gibi 3 bin kalori ile kilom sabit kalıyor.1000-1500 kalorisi spor ve günlük hareketlerde gitse 1500 falandır tahminim.

Peynirin protein türünün cevabı için çok teşekkür ederim.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Bu durumda tavsiyem sabah kahvaltisinda yumurta ile proteini yuksek tutman bu gun icinde metabolizma hizini artiracak, gunluk 1-2 yesil cay idman oncesi kahve ve mumkunse aspirin isi kolaylastiracaktir.

karboyu biraz daha geri cekmeyi deneyip proteini arttir, ayrica ortalam 0.8 - 1 gr kilo basi saglikli yag alimi yag yakimini hizlandiracaktir.

Omega 3 takviyesi senin konumunda gerekli diye dusunuyorum.

Hafta bir ogun cheating yapman yag yakimini atesleyecektir.

6. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    kahve ve yeşil çay enerhi veriorda aspirinin ne gibi yararı var_?(çocuk aspirinimi)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Dusuk dozlu corasprin veya bebe aspirini (mide sikintisi olmayana kisilerde). Uzun sure kullanimi soz konusu olmamali.

Aspirin odem parcaliyici ozellige sahiptir. Kani sulandirir. Kalbe olan olumlu etkileri tartisilmaz. Kafeinle beraber yag yakimi uzerinde olumlu etkiler alanlar mevcut.ancak abartilmamali.

Ancak uzun sure kullanimi veya mide sorunu olanlarin kullanimini kesinlikle onermiyorum.

Sayfayı Paylaş