Nerde yanlış yapıyorum?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mthc34 tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mthc34

Mthc34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Öncelikle merhaba 4 haftadır günlük 60-80g karbo 120-150g protein(1 ölçek whey dahil) ve 50-60g yağ tüketiyorum günlük kaçamaklar oluyor genellikle amerikan salatası,dondurma gibi bu arada yaş 17 kilo 84 boy 179cm yağ oranı %25 haftada 3 gün ağırlık (1.gün göğüs-biceps 2.gün sırt-triceps 3.gün bacak-omuz) çalışıyorum 1 günde kardiyo yapıyorum fakat ağırlık çalıştığım günlerde 30 dk kardiyo yapıyorum 4 haftada toplam 5 kez tartıldım sürekli aynı kilo çıktım bariz bir güç artışı oldu hafif vücut sıkılaşmaya başladı fakat kilo neden sürekli sabit acaba ben bir yerde yanlışlık mı yapıyorum amacım yağ oranını %12 ye çekerken kas kütlesi kazanmak gerçekten yardıma ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum

Buda program ss si

Son düzenleme: 19 Mayıs 2014
  2. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    bakış açında hata yapıyorsun :) alttaki link incele biraz..

Hangi Aktiviteler kaç Kalori yakar[Açıklama] | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

ikinci mesajdaki siteden de bakarsan ortalama bir ağır vg antremanı 200 kalori harcatıyor.. bununla beraber sorunun içinde cevabı vermişsin zaten.. vücud sıkılaşıyor.. o sıkılaşan kas :) az bir miktar yağ yakılıyor vgde.. çogu enerji kaslarındaki mevcut enerji ya da pre workout ile veya destek ürünlerde aldığın karbon.. dolayısıyla şaşıracak bişi yok :) ben de aynı durumdayım.. senin amacın kilo vermekse vg bırak.. kardio ya yüklen.. ben çok deneyimsiz sayılırım.. fakat okuduklarımdan çıkardığım ve ben dahil birçok kişinin düştüğü hata..3 temel amacı ayırt edemeyişimiz :)
    1) VG: kas inşası 2) yağ yakmak: yağ oranını düşürmek 3) kilo vermek: kilo vermek :)
    Kulağa ilk başta anlamsız gelse de ısrarla deneyimlilerin hem yağ yakıp hem kas inşası çok zordur veya kas yapıp kilo da vereyim.. aynı kapıya çıkıyor..
    istisnalar kaideyi bozmaz, forumda görüyorum hem yağ yaktım hem kilo verdim hem kas yaptım vs vs.. :)) kas yakmamak için kardiyo sınırlı tutuluyor vg yaparken.. beslenmene de dikkat ediyorsun.. kilo vermek zaten burda hedef ise baştan hata.. Sen dediğin şekilde devam edersen yağ oranın azalırken kas oranın artacaktır.. Tartıyı boşver :))

3. Mthc34

Mthc34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey

Günlük 1600-1800 arası kcal alıyorum

Son düzenleme: 20 Mayıs 2014
  4. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Kaç kalori, kaç kilo: Yağ yakma hesap makinesi

bunu inceledin mi? olay basit :) kilo vermek ise amacın kilo verme programları var.. onları uygula.. yok ben vg yapıcam ama ufak ufak da olsa yağ da yakayım diyorsan vg6kardio.. sitede çok fazla bilgi var.. Kendine yukardaki 3 soruyu sor.. cevabını verince de doğru programı aramaya başla bence :) insan şöyle düşünüyor : vg yapınca efor sarfediyorum binlerve 100lerce kalori yakıyorumdur.. hem kas yaparım hem de kilo veririm.. o iş öyle olmuyor işte.. soruyu sor..cevabını ver :) ne demiş decarte.. önemli olan soruyu sormak.. cevap elbet bulunur :)

5. Mthc34

Mthc34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Attığın linke göre eşit süreyi baz alarak kardiyoya göre ağırlık kaldırmada daha fazla enerji harcıyorsun

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Uzun cevap gerek ama.. Özetle kardiyoda kas inşa etmiyorsun, belli bir süre tempoyu düşürmediğin için ikincil hatta çoğu zaman devreye girmeyen daha uzun süreli ve yüksek enerji kaynağı olan yağ yakımını tetikliyorsun, amaçlar farklı.. Vg de ise kas inşası ve ilave enerji de alarak daha fazla güç direnç yapma amaç.. Son olarak, forumu incelersen, abartmamak şartıyla vg idmanı öncesi 20 30dk arası kardiyo tavsiye edenler var.. Ya da sonrası.. Eğer idmanını olımsuz etkilemeyecekse önce kardiyo yapman tabii belli bir tempoda.. O tempo ki vücudun bir aktivitede ilk başvurduğu kandaki karbon/şeker , yetmezse kaslardaki karbon depolarını zorlayıp.. Allah ın hikmeti :) metabolizma eğer bu birincil ve ikinci enerji kaynakları senin aktivitene yeterli enerjiyi veremediğinde bu defa uzun süreli ve sn yüksek enerji kaynağı olan yağ depolarını devreye alıyor.. zaten yağ yakımını tetiklemek için tempo,nabız, kalp rtmi vs gibi veriler takip ediliyor.. tempo olmazsa gene Allah ın hikmeti vücud en acil hazır depoları asgari kullanıp.. Yağları zorlu ve işin tarihine girersen kıtlık,savaş,hastalık dönemlerine saklıyor :) dolayısıyla, yürüyerek yaktığın 200 kcal ile kollarındaki kasların yumurta yaparken harcadığın kcal aynı da olsa sonuçlar farklı.. Kilo niye vermiyorum kcal yaptım diyorsun, peki o koldaki yumurta nerden geldi :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Bende sporda 1 kilo vermişim ama vucut analizinde 1.600gr yag yaktigin ve 600gr kas yaptigim gozukuyor. Kilo kaybetmesende kaybettigin yaglarin yerine kas yapmis olabilirsin ;)

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş