Nerde yanlış yapıyorum kilo sorunu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve letter16 tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. letter16

letter16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben kendimi bildim bileli zayıf biriyim bunun nedenini öğrenmek için gitmediğim ne doktor kaldı ne de body salonu ama nafile yok yok yok kilo alamıyorum.Boyum 1.81 kilom 55 oldukça zayıf zayıf biriyim.Ben günde 3 öğün yiyorum fakat günde 1 ekmek yiyorum yani yemekleri yerken ekmeği çok fazla yiyorum alışkanlık olmuş ekmeksiz yiyemiyorum çevremdekilerin dediği 3 öğün yemek yiyorsun bu öğünlerde tam ekmek yiyebiliyorsun ama kilo alamıyorsun ekmeği azaltıp yemek çeşitlerine yönelmelisin diyolar ama kafam karıştı ne yapmalıyım sizden bir yol tavsiye istiyorum lütfen yardımcı olun artık bu kilo probleminin sınırındayım :S

2. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Benzer durum bendede söz konusu idi , boy 186 cm , kilo 60 olunca tüm kemiklerim görünüyordu , yaz gelmesin istiyordum t-shirt giyince bi tuhaf duruyordum :) Doktora gittim , hormon testleri troidler gayet normal sadece ye dedi.

Tıpkı sen gibi bende deli gibi yemek yiyiyordum , bi oturuşta bütün ekmek , kebaplar pideler lahmacunlar , hatta şişman arkadaşlarım " ya inanamıyorum , bu kadar yiyiorsun da nasıl kilo alamıyorsun" diyorlardı.

Bende kilo almayı kafaya koydum , artık tabiri caiz ise yemek yemenin cıvkını çıkardım.Saati kurup gece 2 de kalkıp patates kızarttım.Cebimden çikolata eksik olmadı , öbür cebimde antep fıstıgı v.s v.s deliler gibi yiyiordum.Gene kilo alamıyordum ? Fakat birşeyler oldu :) yani artık kilo amak önemli değildi .Çünkü bitmek tükenmek bilmeyen bir yemek yeme dürtüsü beni rahatsız ediyordu.Durmadan yiyiordum ! deli gibi... Eeee hormonlarda normal olunca sonunda muradıma erdim :) kısa sürede 100 lü kiloları gördüm.Beni uzun süre görmeyen akrabalarım beni tanımıyordu , ne oldu sana diyordu.

Bu bi marifet mi ? Hayır ! büyük bi aptallık yaptım kendimce.Çünkü bu kadar sağlıksız beslenmek resmen bir aptallıktı.Hayatımın hatasıydı ! Göbeğim önden gidiyordu.

E artık hayatımda ilk kez diyete yeltendim ama olmuyordu.Kendimi tutamıyordum :).

Sonra askerlik geldi.Komando yaptılar ALlah'tan da kilo verdim.Askerden geldiğimde 70 kilo idim.Spor salonuna kayıt oldum.Kaliteli beslendim.1senede 35 kilo aldım.Büyük kısmı kas.

Bu resimde terhisime yakın bir zaman , ve sağdaki ise yeni sayılır.

Şimdi sana tavsiyem , doktora gittim diyorsun.Hormonsal bir problemin yok ise , endişe etme kilo alacaksındır.Fakat benim düştüğüm hatalara düşme ! Kaliteli beslen.Sporu ihmal etme.
    ALlah yardımcın olsun

3. letter16

letter16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok Teşekkür ederim değerli zamanını ayırıp ifadelerini sunduğun için .. İnş en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde kilo alırım ..Spora gitmiyorum şu an spora gitmeyide düşündüm ama zayfısın önce kilo al sonra spora git dediler karar veremedim ne yapacağımı.

spordan önce ve spordan sonra ara öğünler vb. yemek listeni yollayabilirmisin bana

4. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    İnanamıyorum ! bunu sana kim dedi ? Ne kadarda cehalet kokan bir konuışma yahu.Sen zayıfsın kilo al spora öyle başla..Çok yanlış bilgilendirmişler seni , Zayıf olman bir avantaj.Spor ve kaliteli bir beslenme ile genişleyeceksin.Sporsuz olmaz.. İlk işin eğer mümkün ise , bir spor salonuna yazılmak olsun.

Yemek listesini sana yollayan biri olursa onu uygulama bence :) Yani ben sana yemek listesi veremem kardeşim.Kendi vücudunu kendin biliyorsun , internetten çok faydalı bilgiler var , bunları araştır ve deneme yanılma yolu ile , kendine ÖZEL en uygun beslenme planını çıkart.
    Fakat şunu diyebilirimki , kilo almak niyetinde olduğun için , makarna , patates haşlamasını akşam harici öğünlerinde tüketebilrisin.

Ayrıca şunuda unutma ! ister istemez , illaki yağlanacaksın.Moralini bozma , o yağlardan kısa sürede güzel bir definasyon diyeti ile kurtulabilirsin.

5. letter16

letter16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    vermiş olduğun bilgileri denicem teşekkür ederim bakalım nolucak sonuçları an ve an burdan paylaşırım tekrar teşekkür ederim ..

Sayfayı Paylaş