Nerde yanlış yapıyorum? (Kilo problemi)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve balerin1 tarafından 22 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. balerin1

balerin1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bundan 2 hafta once spora basladım baslamadan tam 1 hafta once olculdugumde 94 kiloydum o moralle ıstahım kesıldı spora basladıgımda 91 kgdum yanı 1 haftada 3 kılo sonra spor falan 1 haftada 100 gr ama yemektende kestım ekmek yag vs.kestım 100 gr verdıgımı gorunce yıne 1 gunlugune sadece bır gunlugune saldım ve 94 kgya tekrar cıktım nerde yanlıs yapıyorum bana anlatır mısınız?
    Onerılerınızı alabılır mıyım?
    Boy:177
    Kilo:94
    Antreman programım:
    Bisiklet:20 dk (Ortalama 15 km hız)
    Crosstrainer:10 dk
    Mekik:20*3
    Cakı:15*3
    Enseye cekiş:20*3 (30 kg'da)
    Kelebek:20*3(20 kg'da)
    Ağırlıklarla ayakta yana açış: (5 Kg'da 10-15 * 3 kere)
    Makinada arka kol calışması:25 kgda 20*3
    Dumbell kaldırma:15 kgda 15*3
    Ön bacak çalışması:3*15(kg hatırlamıyorum)
    Son olarakda 30 dk ortalama 6 km hızda yuruyus
    Arkadaslar pazartesi-carsamba-cuma gunlerı bu antremanı sırasıyla uyguluyorum.
    Ekmek yag vs kestım ama daha neler yapabılırım?
    L-carnıtıne yada zayıflama cayı yada hapı kullanmalımıyım?!

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Basit bir matematik işlemi yapalım. Bir gram yağ 9 kalori. 20 dakika bisiklette 150kalori harcadık desek 16-17gr kadar yağ yapıyor. Tabii bunda kanda hiç şeker bulunmamasını vücüdun sadece yağ yaktığını düşününce elde ediyoruz. Antremanda da 350-400 kalori harcadığınızı tabii bu genelde kaslardaki glikojen depolarından yakılıyor yağlardan değil. Sonuçta antreman sonrası kas kazanımınıda hesaba katsak neredeyse yerinizde sayıyorsunuz.

Peki aslında nasıl olmalı?
    Ekmeği kesmek basit bir diyet için olabilir ama önemli olan karbonhidratları kesmek. Ekmek sadece başlangıç. Bunlara pilav, makarna, çaya atılan şekere kadar hatta meyveler bile dahil. günlük sadece 1-2 adet meyve yeme hakkınız var o kadar. Bunlar dışında yağı azaltmanız mantıklı ama sağlıklı yağlar, zeytin yağı gibi önemli günlük tüketilmesinde yarar var. Bunlardan başka bol bol yeşil sebze yemek, sizi hem tok hemde kalorisiz beslenmenize yardımcı olur.

Gelelim günlük hesaba. Günde 2000 kalori yerine 1600 alsanız, spor yaparakta bu kalori açığını arttırsanız diyelim ki 500-600 kalori kadar oldu, bundan kaslarda yaktığınız glikojen depolarını, karaciğerin kana saldığı glikozlarıda çıkartırsak günlük 20-30gr kadar yağ yakmış oluyorsunuz. Ayrıca spor yaparak vücutta tuz tüketimine bağlı olarak birikmiş gereksiz suyuda attığınızı hesaba katarsak zaten olması gerektiği gibi oluyor.

Demek istediğim zaten sağlıklı birşekilde vücudunuzu zorlamadan direncini yok etmeden sağlıklı kilo veriyorsunuz. Zaten en başından kilo vermek öyle kolay bir iş değil. Siz tartıda kilonuz sabit kaldı diye diyeti bozacaksanız hiç başlamayın daha iyi. Hiç değilse diyeti bozunca yaşayacağınız pişmanlık ve üzüntüyü yaşamamış olursunuz. Yok ama eğer kilo vermeye kararlıysanız diyetinizi bozmadan spor yapmaya devam.

3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Her hafta kilo vermek zorunda degilsin. Ben deli gibi calisiyorum bazen kilo aldigim bile oluyor. Vücuduna zaman ver. Afedersin ama yillarca yemissin yemissin tartilmamissin simdi de 1 haftada sonuc bekliyorsun.

4. balerin1

balerin1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum ben sonuc beklemıyorum bende bılıyorum 1 haftada kılo veremıcegımı hatta ilk ay oyle sonuc beklememem gerektıgını ama bu anı degısımler benı urkutuyor 3 kılo verdım sonra 2 kılo aldım bunlar cok kısa bır zaman zarfında olan degısımler ben bunları yapcagıma ayda 1 kg vereyım ama almayım tek ıstedıgım bu gerekırse fıt bır vucuda kavusmak 2 senemı alsın ama saglıgımdan olmak ıstemıyorum

5. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    o zaman sen de kilo vermek yolunda kararli ol, düzenli olarak devam et. Ilk önce sadece diyet yapmissin, sonra egzersize baslamissin. Vücut da ne yapacagini sasirmistir. Egzersizi tehlike olarak görüp, savunma amaciyla kendini koruma altina almis olabilir. Senin kilon fazla oldugu icin böyle devam edersen yakinda hemen kilo verirsin. Kolay gelsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:46 ----------

Bence bitki caylari herzaman faydali seyler, tabiiki icebilirsin. Beslenme aliskanliklarini ne kadar degistirebiliyorsan (tabi iyi yönde) okadar iyi. Siyah cay yerine arada onlardan icebilirsin. Form caylari su atici özellikte oluyor. Yalniz günde 1 tane ic onlardan, fazla icme. Bosaltim sistemi üzerinde cok güclü etkileri var!!! Yesil cayin da yag yakici özelligi cok bilinen birsey. Ancak onun icinde ya kafein yada kafeine benzer uyarici maddeler varmis saniyorum, gece icerken dikkat et, belki uykusuzluk yapar.

L-carnitine cardiolarini kolaylastirabilir. Ama ileride onsuz Cardio yapamayabilirsin. O nedenle simdilik biraz zorla kendini. Faydali birsey, asla kötü degil. Belki onun sayesinde daha istekli calisabilirsin.

Kolay gelsin.

6. balerin1

balerin1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler yardımlarınız icin sagolun...

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer diyette "zank " diye karbonhidrat alımını keskin bir şeklde kesmişseniz bu gayet normaldir...

neticede, vücut şu anda koruma altındadır...

bu nedenle , 1 hafta herşeye ara verin, bselenmede "kalori miktarını "iyi ayarlayın ,çok az yağ da alın ,ancak sakın abartmadan...kilo almayın..

.1 hafta aradan sonra uygun "diet + idmana" devam...))

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yanlış yaptığın yer ağırlıklara yaklaşmak olmuş, ağırlıkları bir unut sadece koşu,eliptical,bisiklet yap ama ağır yap yani 20dk felan değil...
    Ben 70 kiloyum ben kardio günümde bu aletlerde 20-25 dk zaman harcıyorum... Yani senin 2. haftanmış gerçi birden de artırma yavaş yavaş artırıp artık 3. haftadan sonra ağır bir kardioya ya çevirmen lazım... Özetle sana şöyle söyle söyliyeyim; senin bu 3 aletde 300-400 kalori bırakıp ayrılman lazım, yani toplamda 1000 kaloriden aşağı bırakmadan ayrılmaman lazım...

Yanlız bu söylediğim çabuk sonuç alman için, sen öyle istiyorsun diye böyle yazdım, yoksa akıl karı değil yani biraz yıpratır sert bir kardio...

Birde yağ yakıcı kullanıp yeşil çaya ağırlık verdinmi tamamdır :)

Sayfayı Paylaş