Neler Kilo Aldırır ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zero59 tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Arkadaşlar 15 Yaşında 1.71 Boyunda 56 Kiloyum Boyuma Göre Kilom Az Tabiki 2 Aydır BODY Salonuna Gidiyorum Kilo Almak İstiyorum Ama Yani Aşırı Derecede Yağla Almak Değil Tabi Önerileriniz Nelerdir Ne Yapabilirim Genelde Ne Yiyip Neler Yememeliyim ?

2. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Günlük 2700 kalori civarı beslenmen gerek. Kilo aldıkça bu değişecek tabii ki.Öğünlerini 4 e 5 e ayırmaya çalış belirli saat aralıklarıyla beslen.Kaloriye bağlı kalmak istemiyorum diyorsan eğer, Kilo başına 2 gr protein ile beslenmeye bak. Yağ olarakta kilo başına 0.5 - 1 gr olabilir. Sağlıklı yağlar kullan.(internetten araştır). Karbonhidrat ise kilo başına 4-6 gr olmalı. 4 mü olacak 6 mı olacak diye sorma bunu dene 1 hafta sonunda günde kilo başına 4 gr karbonhidrat alarak 500-750 gr gibi kilo artışı oluyorsa doğru yoldasındır.Eğer artış yoksa karbonhidratı biraz daha arttır.
    En önemlisi karbonhidrat için kompleks karbonhidratlar tüketmen gerek.Boş kalori alma.Fast food tüketme.Şeker ve tuzu kes.Günde en az 3 lt su içmeye bak.

Kompleks karbonhidratlar : Kepekli makarna, bulgur , fasulye , pirinç kısacası baklagiller.
    ekmek tüketmeni önermem ama tüketicem diyorsanda tam tahıllı ekmeklerden esmer ekmeklerden tüketmeye bak
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mayıs 2014 ---
    Birde şunu ekleyeyim. Meyve tüketiminde aşırıya kaçma günde 1 2 meyveden fazla tüketme sonuçta meyvelerde şeker içeriyor.

doxux bunu beğendi.
  3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Sana beslenme listemi yazsam bi bakarmısın burdan acaba iyimi değilmi diye kilo için :(

4. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ben çok iyi anlamam ama elimden geldiğince yorumlamaya çalışırım. Bir kaç tavsiyede bulunurum

5. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    SABAH KAHVALTISI

- Yulaf Ezmesi (Yarım Muz 1 Su Bardağı Yulaf Ezmesi 1 Su Bardağı Süt İle Tüketme Robotla Karıştırıp)
    - 2 Haşlanmış Yumurta Beyazı
    - 2 Dilim Çok Tahıllı Ekmek
    - 1 Domates 1 Salatalık
    - 1 Yemek Kaşığı Fıstık Ezmesi Yada Bal

ÖĞLE YEMEĞİ

- Bir Porsiyon Kırmızı Et Yada Tavuk Göğsü (YAĞSIZ)
    - Salata (Domates,Salatalık) Gibi Az Zeytinyağlı Bol Limonlu
    - Makarna Bulgur Pilavı Yada Beyaz Pirinç (YAĞSIZ)

ARA ÖĞÜN (2 SAAT SONRA)
    - 10 ADET FINDIK
    - 10 ADET BADEM

AKŞAM YEMEĞİ

- Bir Porsiyon Kırmızı Et Yada Tavuk Göğsü Yada Ton Balığı (YAĞSIZ)
    - Bir Porsiyon Baklagillerden (Mercimek,Kurufasulye,Nohut,Soyafasulyesi,Baklaezmesi) Bunlardan Biri (YAĞSIZ)
    - Makarna Bulgur Pilavı Yada Pirinç Pilavı (YAĞSIZ)

YATMADAN 1 SAAT ÖNCE

- 2 Adet Ceviz
    - 5 Adet Kuru Kayısı
    - 8 Adet Kuru Üzüm
    - Büyük Bardak Sade Yarım Yağlı Süt

6. atakankokcu

atakankokcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    100 gr ette 30 gr protein var 100 gr fındıktada 30 gr protein var 1 avuç fındık iyi gelir, yersen!!!

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Beslenmen güzel görünüyor. Sabah kahvaltından istersen balı çıkar çünkü günümüzdeki balların çoğu yapay ve şeker içeri fazla diyebiliyorum.Balı önermem.10 ar adet kuruyemişlerde iyi gibi çok artırmana gerek yok.Besinlerin miktarını belirtmediğin için bunların sana kilo aldırıp aldırmayacağını bilemem ama o kadar şey illa ki aldırır 2700 kaloriyi rahatça bulursun diye düşünüyorum. Dediğim gibi haftada 500-750 gr almaya bak 1, 1.5 kilo almak gibi çabalara girme fazla yağlanırsın. Acele etmeden güzelce kilo al.Yatmadan önceki kuru meyveleri çıkarmanı öneririm bu benim kişisel görüşüm sana kalmıştır. Ben günde 1 meyveden fazla tüketmeni önermem meyve şekerinden dolayı. Sonuçta o da şeker çok fazla abartmamak gerek. Gece öğünü olarak Sana şunu öneririm. ara öğünde aldığın fındık veya bademden herhangi birini en az 100 veya 200 gr yağsız tuzsuz lorla tüketmeni öneririm.sütün yağından ve kuru meyvelerin şekerinden korunmuş olursun. Lor için ayrı parantez açmak istiyorum.Bildiğim duyduğum kadarıyla herkes için vazgeçilmez bir besin çünkü Lor kazein olarak geceleri ideal besindir. 8-10 saatlik uykundaki protein ihtiyacını karşılar.Lor diğer protein kaynaklarına oranla sindirimi uzun sürdüğü için gereken enerjini verecektir sana.Verdiğim tavsiyeler benim kişisel görüşüm uygulamak sana kalmış ama Lor u mutlaka tüketmeni öneriyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mayıs 2014 ---
    Makarnayı atlamışım :) Makarnada kepekli olmalı :)

8. TEAMURAT

TEAMURAT Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kalori hesabıyla dikkati bi bulk dönemi dene şiddetli ağır ve kısa idmanlar yap

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. Brachii

Brachii Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    100 gr fındıkta 15gr protein var. Ayrıca 60 gr da yağ var o kadar yağ ile pek iyi sonuçlar alacağını sanmıyorum

Sayfayı Paylaş