Nefes Egzersizleri

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve MScylla tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    1 aydır kickboksa gidiyorum. Yeterli kondüsyonu sağlayamadım. Kondüsyon sıkıntımın zamanla çözüleceğine inanıyorum. Fakat örneğin koşu yaparken henüz bacaklarımda bir yorgunluk hissetmeden çok önce nefesim kesiliyor, soluk alıp vermede problem yaşıyorum. a32 Burnumdan alıp ağzımdan veriyorum ancak sanırım tam doğru yapamıyorum. Öğrendiğim kadarıyla karatede 1 ay falan nefes eğitimi veriliyormuş. Özellikle karateciler varsa forumumuzda onların bu egzersizlerdeki basit hareketler ve ya bu nefes egzersizleri konusunda bilgisi olanlar, denemiş olanlar egzersizler hakkında bilgi verirlerse sevinirim... :(

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    üzerinde çok çalışman gereken bir konu...

sporcuların da önemli kısmı ,diğer insanların unuttuğu gibi "nefes almayı" unuturlar...

oysa, en önemli kosneptlerden birisidr...

not: bu konuda "karateciler " belki de en son başvurman gereken bir yer...

neticede tek raund veya maksimum 2 raund luk sistemlerden "nefes ,aerobik kapasite "konusnda tavsiye vermesi ne derece doğru olabilir ki?!...

Son düzenleme: 17 Ocak 2012
    Azi bunu beğendi.
  3. Michaeljai

Michaeljai Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    burundan alıp agızdan vermek yerine normal nefes almaya calıssan belkide olucak kosarken özelliklede depar atarken nefessiz kalırsın hel sünizit hastalıgın felan varsa dogal.

4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    nefes ile ilgili bir başlık görünce altında bende sorumu sormak isterim;

antremanın başından sonuna kadar yumruk, tekme, diz, dirsek atarken yada block koyarken bende nefes veriyorum ve bu biraz sesli oluyor, karşımdakide yoruldunmu dinlenelim istersen diyor, ama yorulmaya dair hiç birşey olmuyor bende. Bu yaptığım doğrumu yoksa bu benim antreman sırasında daha cok yorulmamı mı sağlıyorda ben mi fark etmiyorum.

birde ısınmalarda burundan nefes alıp ağızdan veriyorum, ilk 3-4 antremanda dudaklarım kuruyor bazen nefesim yetmiyordu ama evde nefes egzersisi yapıyorum 1.5 hafta oldu artık ısınma esnasında nefes yetmezliği olmuyor. Antreman bir saat sürüyor max 3-4dk mola vererek bitiriyoruz ve nefeste bir sorun olmuyor hiç. (bende sinüzit ve astım var, sabah aksam foradil combi ve ventolin inhaler kullanıyorum)

Son düzenleme: 19 Ocak 2012
    MScylla bunu beğendi.
  5. İdealist42

İdealist42 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şöför
    Yer:
    konya
    Merhaba, bende 2008 yılında yaklasık 2 sene kick boks yaptım.Nefes her spor dalı için çok önemlidir, sana sadece kısa ve öz sunu söyleyeyim. (Nefesinin sesini duy yani üfle öyle öyle alıstır kendini) bir hafta bi öyle denesen cok rahat alısırsın.. antrenmana fazla kaptırma kendini sürekli sıkarsın vucudu, daha hızlı olmak için. Buda daha cok yorar seni. birde yanlış anlama ama daha baslangıctasın biraz sabır et:) 5-6 ay sonra kondüsyon sagladıgında, istesende yorulmazsın

MScylla bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    " blok alırken nefesi tutmak daha iyidir !..." ....)

yani vücudu kasmak ...)

Scoobz bunu beğendi.
  7. İdealist42

İdealist42 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şöför
    Yer:
    konya