nedir bu karın kası merakı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve xxx_ tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. xxx_

xxx_ Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    şimdi benim derdim karın kası ile ilgili değil :D yani bana göre de karın kası, vücuda en fazla estetik katan kas grubu ama dediğim gibi vücudu olan birine estetik katıyor. özellikle 16-21 yaş arasındaki gruba bakıyorum da azımsanmayacak bir kısmının bütün derdi karın kası. yani adam resmen havada kurumuş, sert bir rüzgarda yön değiştirecek kadar zayıf ama aklı fikri karın kası nasıl yapılır? karın kaslarım nasıl gözüküyor? bunun yerine önce o taş çatlasa 30 cm gelen kollarını, 110 cm bile olmayan omuzlarını, kemiklerine yapışmış göğüs ve sırt kaslarını geliştirmeye çalışsa çok daha estetik bir görüntüye sahip olacağının farkında değil.

bence karın kası pastanın üstündeki çilek gibidir. yani güzel bir pastaya nasıl üzerindeki çilek ayrı bir tat verirse karın kası da vücut için aynı etkiyi yaratır. acaba insanlar işin kolayına mı kaçıyor yani kas kütlesini belirli bir seviyeye taşımak yıllar alıyor ve daha sonra isterseniz definasyona girip baklavaları çıkartabilirsiniz ama bu bahsettiği grup direk işin en son kısmından başlıyor.

StormBlast, Lady.V.Vivien ve mma- bunu beğendi.
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Toplumsal yönlendirme ne yazık ki.

3. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Soyledıklerınde haklısın :D

Karın kası gercekten onemlıdır ben baklavalardan zıyade sert olmasından yanayım.

4. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Bana sorarsanız toplum yönlendirmesi falan değil , vücudun en göze çarpan yeri karındır ve ben karnı vücudun vitrini olarak adlandırırım. Gerçekten estetik bir yapı olması ve yağ oranının sadece düşük olmasıyla dışarı çıkması gerçekten en emek isteyen kas durumuna getirir abdominalleri. Eğer karın kaslarınız vitaminsizlikten değilde yapılı olmanızdan kaynaklıysa bu vücudunuzun ihtişamını kolayca ortaya serer.

Warprow bunu beğendi.
  5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    En sevmediğim kas gruplarından benim karın kasları . Ama kızlar bayılıyor işte , halbuki bir trapez veya bir triceps kadar güzel de değil :)

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    Vücudun her kası her bölgesi güzeldir bence.ve hepsini güzel bir şekilde ortaya koydugunuzda parça parça bir bütün oluştururlar ve güzel vücut dediğimiz tip öyle ortaya çıkar elbette.
    Asıl konuya gelirsek:Bu sporu yapmadan önce şişman sayılabilecek bir kilodaydım şimdiyse bizim kuşağın''six pack'' dediği gruba sahibim ama emin olsun üstünüzde t-shirt oldugunda kimse bilemiyor sizin baklavalarınızın oldugunu.herkes kol göğüs omuz üçlüsünü bakıyor.E napalım Bütün gün her yerde çıplak gezecek değilim ya :D Yani kısacası şöyle kütleli güzel bir vücudunuz olsun ama yanına karın bölgesinide eklediniz mi tadından yenmez

7. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    En estetik kas diye bilirim. Ayrıca bazı kişilerde sevmez ama çıkarması en zor kas olduğu için olabilir diye düşünüyorum şöyleki biceps geliştirmek kadar kolay bi kas değil :)

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    o kadar emin olma :D 4.5 ayda çatır çatır çıkardım ben.şimdi büyümek için uğraşıyorum ve çok daha zor

9. brhmcr

brhmcr Guest

Karin kasi hepimizin sahip oldugu ancak yag oranimizla ilgili olarak estetik anlamda ortaya cikan kasdir. Sonucta beslenmeye bakiyor. Yani diger kaslar neyse o da o :)

10. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    katılıyorum çok sıska birinde karın kasının estetiğe pek bir katkısı yok. önce omuz, kol, kanatların gelişimine önem verilmeli.

11. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Tamam işte zor olanda o yağsız olduğun sürece görünen bir kas buda diğer kaslara göre daha zor yapılması ve o şekilde korunması .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:41 ----------

4.5 ayda nasıl çatır çatır çıkardın söylede bizde çıkartalım :):)

12. brhmcr

brhmcr Guest

SEvgili yiğit1357,

Emin olabilirsin hacimlenmekle ayni zorlukta, umarim hacimlenme ve dfinisyon calismalarini tatma firsatin olur ve farki kendin tecrube etmis olursun. Sahsi kanaatim ayni zorluktadirlar.

Kolay gelsin

13. cetincakir

cetincakir Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Karin kasi meraki tamamen kizlarin bu kas grubunu ve adonisleri cekici bulmasindan kaynaklaniyor. Anlamiyorum sarisin bir kizla yatmak icin neden 6-7 ay spor salonunda surunur ki boyle tipler aklim hayalim almiyor. 10 yasinda bir cocukta da karin kasi vardir 70 yasindaki yasli bir adamda da. Onemli olan yag oranini minimum tutup ona maksimum estetigi kazandirmaktir ama bizim gencler vitaminsizlikten cikan karin cizgilerini sixpack ve adonis saniyor aciyorum. Bu spor bir kadin icin,ortam icin yapilmamali insan kendisi ile barisik olmak kendini daha iyi hissetmek icin yapilmali. Hersey baklava ve adonis degildir. Oblikler olmadan baklavalar catisiz ev gibi kalir.

14. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben karın kası için uğrasmıyorum ve aslında haftaa 1 kere çalışıyorum sadece. Biraz belli oluyor ama sevmiyorum çalışmayı. Benim için önemli olan kaslar sırasıyla göğüs, sırt, kol, bacak,omuz,karın.
    Daha çok hacimli görünmeyi seviyorum. Karın kasını insanlar yazın birtek tatile gittiğimizde görecek. Ama sırt kol ve göğüsler öyle değil. :)

15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    şikayet yok.hiç bir bölgeyi ihmal etmemek gerek bence

Sayfayı Paylaş