Neden sokakta işe yarar mı diye sorgular bi insan sporları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Matsumura tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar cidden merak ediyorum nedir bu sokak anlayışınız neden yani sürekli sokakta işe yarar mı diye düşünüyorsunuz anlamadım bi insan neden çıkıp da kavga etsin tanımadığı biriyle siz eğer sürekli sokakta kavga olursa diye hazırlıklı hazırlıklı sürekli ona konsantre bir şekilde dolaşırsanız zaten bi gün gelir kavga edersiniz asıl dövüş sporu insanı sokak kavgasından uzaklaştırmalı bi spora bakarken sokakta işe yarar mı gözüyle bakarsanız bir şey öğrenemezsiniz çünkü hiçbir dövüşü sporu antremanını
    1.si sokakta yapmazsınız
    2.si elinizde bıçakla karşıdakine saldırmazsınız
    3.sü silah çekmezsiniz
    4.sü rakibe birden arkadan saldırmazsınız
    5.si hiçbir sporda koruma olmaksızın kasıklara saldırılmaz
    6.sı dövüş sporlarında 1 kişi 1 kişiyle dövüşür oysa sokak dövüşünde sınır yoktur 5 kişi de gelirler 50 kişi de onu seçemezsiniz
    O yüzden sevdiğiniz sporu yapın zorunda kalırsanız öğrendikleriniz kendinizi korumanıza her sporda yeterli olur merak etmeyin sokaktan geçen her insan dövüş sporu çıkarmıyor sonuçta o savaş sanatları olarak adlandırılan ''Muay Thai,Karate-do,Taekwando,Aikido,Judo,Capoiera, vs.'' gibi sporlar şak diye ortaya çıkmamıştır hepsi insanların kendilerini savaş durumunda savunmak zorunda olduklarında ortaya çıkmıştır yani o sporların birine gidip de kendinizi savunamamanız sporun değil sizin suçunuzdur 'Stiller değil kişiler dövüşür''

mericboss99 bunu beğendi.
  2. BeTheBest

BeTheBest Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    wing chun hakkında bir önerin varmı iyi bir spormudır?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Var çok değil ama var iyi bi spor gibi göründü bana tahta adamlarla çalışıldığı için kollar eller falan sertleşiyor ve refleksleri çok geliştiriyor diye biliyorum o yüzden iyi bi spor pek bilgim de yok yani

BeTheBest bunu beğendi.
  4. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Ogrenmek istiyorsan çine gitmen lazim :D bu ulkede wing chun hocasi yok bi kulup var oda ebmas bi bak derim :)

BeTheBest bunu beğendi.
  5. BeTheBest

BeTheBest Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    wing chun eğitimi veren bir yer buldum aylık 270 tl gibi bi fiyatı var haftada 2 gün dü sanırsam. Başakşehir depositese

6. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Kardeşim ben 12 yasimdan beri dovus sporlariyla ugrasiyorum wing chunu 2 ayda gidip ogrenemezsin senelerini vermen lazim hem ayda 270 milyon vericem bide haftanin 2 gunu gidicem ortalama 1.5 saat ders gorucem ozel derate degil benden tavsiye o salonun yanindan bile gecme :D cebine yazik ne bilim ulkemizde daha yaygin sporlara git boks kickboks gibi yardimim dokunduysa ne mutlu bana :)

BeTheBest bunu beğendi.
  7. BeTheBest

BeTheBest Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkürler boksu uzun zamandır düşünüyorum bakalım şu ygs yi atlatayım ondan sonra hepsini denetiz para sıkıntı değil çok şükür.

8. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Para sıkıntı olmasa bile kolay elde edilmiyo paralar :)

9. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Emin hocamız var Emin boztepe Wing Tsun öğretiyor çokda başarılı araştırıp bilgi toplayabilirsiniz.

10. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer türkiyede pek popüler bi sanat değilse bi sporun tarihini araştırıp sporu türkiyeye getirenleri öğrenin derim oradan da yaşıyor ise kendisi veya öğrencilerine başvur bence sonuçta wing chun :)
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2014 ---
    Yalnız bencede cidden 270 tl vereceksem eğer ben bi kursa ve haftada 2 gün gideceksem bana o sporu şırıngayla vermeliler yani

11. Perceverance

Perceverance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Embas dışında klup yok diyen arkadas siddetle karsi geliyorum ebmas benim hayatimda gördüğüm en sacma organizasyon
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Temmuz 2014 ---
    Wing chun hakkinda soran arkadas ozelden istedigini sorabilirsin

12. Karaboga

Karaboga Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Boksör
    Yer:
    Istanbul
    Koskoca emin boztepe bu spora yillarini vermis adama boyle konusulmaz kardesim benim bildigim ebmas var okadar

13. Muafız

Muafız Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İnsanoğlu işte kardeşim şşekilcilik yer edindi beyinlerde güya yaptığı sporun faydasını sokaktan alacakmış gibi davranıyor.

Matsumura bunu beğendi.
  14. mirko-Cro-Cop

mirko-Cro-Cop Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Değindiğin durumu oluşturan profildedeki tipler varmı bu sporları öğrenmek isteyen evet var , ama çok fazla olduklarına inanmıyorum sonuçta spor da bir disiplin gerektiriyor ve hakkını vererek birşeyler öğrenebilmek çok kolay değil bu sporlarda , ''dışarda işe yararmı'' sorularına gelirsek soran sporcunun kişilik yapısına göre değişkenlik gösterebilir sorunun sebebi ,senin kastettiğin profil birşeyler öğrendiği an sokakta kasıla kasıla gezen ve öğrendiklerini hemen uygulama hevesinde olan cahil deli fişek gibi gezen serseri tipler, yazdıkların tahminimce bu tipler için , ama bunlar dışında kalan ve bu sporları yapan sporcuların da bu soruları sormalarını ben garipsemiyorum çünkü dışarıda böyle bir hayat olduğu gerçeği var her an tatsız durum yaşanma riski var özellikle kalabalık şehirlerde , insanlar karşı karşıya kalabilecekleri durumları düşünerek bu soruları sorabiliyorlar , kendini ve sevdiklerini olabildiğince savunabilmek için salonda öğrendiklerinin dışarda oluşabilecek tatsızlıklarda ne şekilde etki edeceğini merak ediyorlar bu bence çok normal :) bu işe dışarıdaki hayatta kendini koruyabilmek adına başlayan bir arkadaş şuan 18 kişilik sınıfa kick box dersi veriyor mesela :) kısacası bu konuda sorudan ziyade soruyu soran kişi çok önemli .

15. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ama" kısmından öncesine katılıyorum çünkü her şekilde doğru düzgün düşünebilen bir insan bu soruyu sormamalı.
    Neden, çünkü bu sporlar şak diye ortaya çıkmamış yani sen shaolin yapan bi adama "anca mal mal hayvan filan işte sokakta adamın karşısında kartal stili mi yapacan yok bi de su aygırı " dersin belki ama unutmamalıyız ki o sporun çooook uzun bi geçmişi ve bu soruyu sizden önce başkalarının da sorduğudur yani siz sporu sevip başladıktan sonra onu bi şekilde kendinizi savunmak için de kullanmayı bilirsiniz.
    Örneğin kadınlara kimse zor bi durumda çantasını kullanmasını söylemez ancak bir şeye sinirlendiklerinde çantasıyla adamın kafasına vurabilirler.
    Umarım anlatabilmişimdir

Sayfayı Paylaş