Neden On whey ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve muratcan.biceps tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    evet arkadaşlar;siteyi her gezdiğimde On %100 whey e karşı bir sempati görüyorum hep.bunun nedenini soruyorum sizlere kullananlar lütfen yorum yapabilirler mi? içerigine bakıyorum vitamin vs. bile yok. sadece protein.
    Sizce neden On whey?

2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ben içeriği ile ilgili değil de daha çok kullanışlılığı ile iligli yorum yapayım.. İçeriği ile ilgili benden daha bilgili arkadaşlar vardır eminim.

Bu güne kadar 2 kutu muscletech nitrotech bitirdim , şuanda 1 kutuda gaspari myo yu yarıladım , perfectin wheyini bitirdim , yine 1 kutu 2.2kg muscletech whey ini bitirdim..

Bunların hepsi shakerda zor karışıyor , topaklanma yapıyor , 500ml su ile karıştırdıysanız bir 300 ml de köpük oluyor hele ki gaspari sabun gibi köpürüyor.. E tabi buda midede fazladan şişkinlik demek.. Tatları çok ağır.. Heleki nitrotech çikolatalının ve gaspari vanilyanın tadı çok çok ağır..

Özellikle günde bir kaç kez whey kullananlar için bence olmazsa olmaz o wheyin kullanışlılığıdır.. Tadının ne kadar hafif olduğudur.. Ben günde 4-5 kere optimum içeyim bıkacağımı zannetmiyorum çünkü tadı su gibi :) ama gaspariyi 1 kere iç , 2. kez içesin gelmiyor gün içinde :)

Optimum whey in diğer bir avantajıda diğer wheylere göre adındanda anlaşılacağı gibi en optimum değerleri sunması.. (yağ,şeker vb.)

Geçen hafta GNC den 1 kutu 2.3kg optimum whey double rich chocolate almıştım , 2 gün öncede forumdan birisinden yine 1 kutu daha optimum whey aldım mocha cappucino

Başlarda Muscletech almamın en büyük sebeplerinden biri çok başarılı olan reklamlar, güzel ambalajlı kutularıydı.. Optimum çok basit duruyordu ama sonradan kullandıkça anlıyorsun ki iş ambalajda değil içerikte , ürünün kullanım kalitesinde :)

Benim gibi düşünen de oldukça fazla kişi var zaten.. Dünya genelinde wheylerin wheyi optimum :D

RaJeV bunu beğendi.
  3. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    söylediğin ürünlerin hepsini kullandı myo m çikolatalı 0 köpürme.nitro da 4. kutumdayım.0da iyi karışıyor ama. tad konusu herkese göre değişiyor.ben tad da değilim etki , memnuniyet

4. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Nasıl 0 köpürme anlamadım ? :D

Ben 500 ml suya 1 kaşık myo atıyorum bi 300 ml kadar da kendisi köpürüyor.

Bak çok ısrarcı olursan video çekerim :D

Ben sanırım biraz fazla tükettiğimden çabuk bıkıyorum tadı ağır olan ürünlerden.. O yüzden optimum hoşuma gitti , Protein tozlarının kısa zaman zarfında öyle gözle görülebilecek bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Bunlar mucizevi ürünler değil amaç günlük yeterli proteini almak :)

Son düzenleme: 1 Eylül 2012
  5. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    sorumdaki paradoksta burda.elbette bende biliyorum ''ya şu proteini içtim yok şöyle oldu yok böyle vs vs.'' oraları geçelim.ama bir ürünü tercih ediyorsan gelişimine fayda sagladıgına yönelik içinde olumlu bir şey oluşur.o yüzden foruma soruyorum neden ON whey ?

6. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    500 ml suya myo mu ? 300 ü gecme biraz daha azalır kopurme ,

benim görüşüm eskilerden kaynaklı eskilerde yani bundan 2 sene önce tüm tozlar 140 150 ilken optimum 120 idi. toz almak isteyenlerde direk ucuzuna yöneliyordu e haliyle optimumda pazar malı degil iyi sonucta.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Ben proteinden bir etki vs beklemedigim(Sadece diet eksigimi tamamliyorum) icin fiyat - performans , kullanici yorumlari, firma guveilirligi, firmanin dunyanin en buyuk hammadde alici olmasi gibi nedenlerle ON aliyorum.

8. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    evet optimum sadece whey , bana lazım olanda zaten sadece kaliteli işlenmiş whey geri kalan çetrefilli şeyler şişirmeden başka bişe değil. adam proteine 1 gram arjinin 1 gram kreatin üç beş vitamin ekler 100 liralık tozu 200 liraya kakalar. marka pompacılığı desen almış başını gidiyo .

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Fiyatı, erişilebilirliği ve kullanışı. Bence şu an alınabilecek en güzel whey.

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    amerikada'ki On la buradaki On whey arasında fark oldugunu düşünen var mı ?

11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Fiyat-performans olarak ON'dan iyisi yok o sebeple tercihim ayrıca TR'deki dağıtıcı firma gerçekten işini iyi yapıyor ve müşterinin hoşuna gidecek fiyata satıyor, yeni çıkan ürünleri de piyasayı alt üst etti, optimum hydrobuilder o fiyata alınabilecek en iyi protein tozu şu an.

12. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    yurtdışından made in usa olarak daha ucuza getirtiyom zaten burdakiyle bi işim olmuyo güvenmiyorumda

muratcan.biceps bunu beğendi.
  13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bazıları cidden beğeniyor ama Türkiye'de bana kalırsa tutulmasının 3 nedeni var.

1. ilk başlarda bu ürün cidden ucuzdu nitro-techler gaspariler 200 lerde 180 lerde gezerken 130-140 larda seyir ediyordu. Ondan tercih ediliyordu.

2. Malesef ülkemizde 1 ayda spor profu olunabildiği için adam hiç araştırma yapmadan körü körüne bağlanıyor ve '' bu en iyisi '' adı altında savunuyor

3. Sürü piskolojisi. Kaç kere tanık geldiğimi hatırlamıyorum ama. Birisi o ürünü aldıysa arkadaşı da o ürünü alıyor.

voltaj ve muratcan.biceps bunu beğendi.
  14. KT

KT Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şu optimum hydrobuilder usa'de 100 $ nerdeyse biz alısmısız 40 $ eden mallara 200 tl vermeye ******u takdir etmiyoruz optimum hydrobuilderda en azından kazıklanmıyoruz :)

15. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    On Whey sadece Turkiye de degil neredeyse tüm Avrupa ve Amerika kıtasında efsane olmuş bir ürün.

Son zamanlarda yeni ürünler ve markaların ortaya çıkmasıyla popülerliğini bir nebze olsun yitirmesine rağmen hala piyasanın önemli ürünlerinden birisi.

BB. com da 1-2 yıl degil, yıllardır en iyi ürün kategorisinde 1. olmasının en onemli sebebinin ise fiyat/performans kriteri olduğunu düşünüyorum.

Ürünün kullanilabilirligi (aroma, karışma vs.) ve gelişime olan etkisi de yanlış hatırlamıyorsam 2006 yılında piyasaya sürülen bu ürünün hala piyasanın en önemli ürünlerinden birisi olmasını sağlıyor.

16. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    ******u gerçekten takdir etmek gerek ama insanlar kıymet bilmek yerine yok sahte ürün satıyor, dandik ürün satıyor diye kötülüyolar sürekli, optimumun resmi sitesindeki fiyatlarla aynı sayılır TR'deki fiyatlar, fazladan para ödemiyoruz optimum ürünlerine. 94 dolar gold whey yani 170 tl, ****** 160 a satıyor, havale indirimi yapıyor 140-150 TL'ye alıyoruz bunun yanında hediye de gönderiyolar, direk optimumdan elden alsak bile daha pahalıya geliyor yani TR'de optimum fiyatları iyi durumda bu da tercih edilmesinin ana nedeni bence, kalite olarak fazla fark olmadığı halde 200 250 tl ye satılan ürünler varken insanlar tabiki optimumu tercih eder.

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    pekii.sorumu tekrarlıyorum. US ile TR ON whey ker arasında fark var mıdır sizce ? böyle bir farkı gören oldu mu ?

18. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123

******u öveyim derken çok abes bir örnek vermişsiniz. Markanın kendi resmi siteleri tavan fiyat koyar o normaldir. Alışveriş yaparken fiyatlarını nasıl araştırıyorsak, amerikalılarda araştırıyorlar emin olun.

Türkiye hariç hemen hemen heryere gönderen bodybuilding.com'da 5 Lbs indirimsiz 52$, 10lbs 99$ = 170 tl türkiyede 5 lbs 170 tl.

http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html

Bu fahiş fiyatların nedeni ****** değil. Türkiyenin..

letsgoheat96 bunu beğendi.
  19. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    :Dmuratcan sorunu ilk okudugumda cok güldüm ayrıca eski yasadıgım nitrotech faciası aklıma geldi:Dsöyle özetleyeyim ilk protein tozumdur on gold whey double rich chocolate aromalı.ilk içtiğimde tadını öyle beğendim ki nesquik gibiydi 250 ml suya karıstırıyodum anında karısıyodu üç beş kere elimi sallıyor ve pürüzsüz içiyordum.tadı da double cikolata olmasına ragmen hiç baymıyor seve seve içiyordum ayrıca hiç köpürme olmuyordu.sonra bitti protein tozum muschletechin o şaşalı reklamlarını görüp gnc de de hafta başı indirimi vardı dedim bunu alayım çileği de çok severim strawberry milkshake aldım.İlk açtım güzel bi çilek kokusu gibi gelmişti sonra 350 ml suya kattım bi çalkaladım o ne köpürüktü bi köpürdü cok sasırdım cunku optimumda böle bise olmuyordu dedim dolaba koyayım bekleyeyim sporu yapmıstım 15 dk sonra köpük indi terim soğudu anca içebildim ve 350 ml suya katmama ragmen puding gibi olmustu iğrenc bi tadı vardı sonraki gün dedim süte katayım belki daha az köpürür diye 400 ml süte kattım tadı daha kötü oldu iyice içemez oldum ayrıca cok daha fazla köpürdü shaker agzına kadar köpük doldu ayrıca yine puding gibi katı oldu 1 hafta sonra iyice tadından bıktım artık kutu bitsin diye param bosa gitmesin diye zorla içiyordum 500 ml su katıyodum anca tadı hafiflemeye baslıyordu ama köpürmesi acayip bi dert anca spordan önce calkalayıp dolaba koyacaksın geldiginde içeçeksin yoksa bekletiyor bayagı.yani resmen mercedesten indim şahine bindim bidaha da muschletech e tövbe ettim bu markanın türkiyede işe yarar hiçbi ürünü oldugunu düşünmüyorum.Optimum gercekten cok kaliteli bi marka bugune kadar 6 kutu protein tozu kullandım optimumdan daha kaliteli bi weider premium whey vardı geri hepsi optimumdan kötüydü ******ya da böyle önemli bi markayı ülkemize getirdiği için teşekkür ediyorum yalnız egg protein,fish oil,natural whey,aminoları vs gibi diğer ürünleride getirirlerse cok memnun oluruz.İşte böyle:D

muratcan.biceps ve Duratec bunu beğendi.
  20. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Aynen benim ilk mesajda anlattıklarımı anlatmışsın :D

Muscletech kötü bir marka değil ama kullanışlılık anlamında Optimumdan kesinlikle çok geride kalıyor..

Şuan elimde 1 kg nitrotech çilekli 1 kg de gaspari myofsion vanilya kaldı bunları nasıl bitirrim diye düşünüyorum.. İnanılmaz köpürüyorlar ve tadları çok ağır..

Sayfayı Paylaş