neden kilo almalıyız

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yokozuna tarafından 9 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar her kesin ağzında bir kilo almadan gelişme zor olur veya olmaz sözü var.bunun altını kimse doldurmuyor.
    sebep şu mudur.gelişme için yüksek kiloya girmek gerekir.yüksek kilo için de bol karbonhidratlı ve kilo aldıran bir beslenme.böylece yağ+kas kitlesi artar ve biz de daha ağır kilolara girip ölçü kazanmaya başlarız.define işlemi sırasında ise ölçü kaybetmeye karşı direnmeye çalışırız.işin mantıklı izahı bu mudur.
    kilo almadan kaldırdığımız ağırlığı artırabilirsek yine aynı sonuca varmaz mıyız.bench_O

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sen "bana bodybuildingi anlat" demişsin, farkında değilsin.
    Forumu iyice araştırman lazım.

gaddarkemal bunu beğendi.
  3. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    konunun çok kapsamlı olduğunu kabul ederim ama her şey uygun verilerle formule edilebilir.veya mantıklı bilimsel açıklama getirilebilir.ben bu soruyu soran her ilgili kişiye makul,anlaşılabilir ve tatmin edici bir reçete arıyorum.çünkü bu sorun herkesin karşısına geliyor.verilen cevaplar genelde tırt oluyor.soran tatmin olmuyor.

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Mantıklı bilimsel açıklama getirilebilir, doğru. Madem mantıktan sözediyoruz, o zaman binlerce yazı varken sorduğun konuyla ilgili, onları okumak yerine neden tek bir cevapla yetiniyorsun? Yani üzerine forum açılmış ve tıka basa bilgi dolu bir spor dalını şu yukarıdaki sorularla çözebiliecek misin? Bu sorulardan sonra başkalarıda gelecek, daha sonra başkaları. Bunun yerine okuyup, araştırıp kendin kanaat getirsene yukarıdaki soruların cevaplarına.
    Soruların elbette olacak ama böyle araştıran için basit sorular olmasın lütfen, forumda konusu açılmış ve cevaplanmış konular olmasın lütfen.

5. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mestano,geçtiğimiz 3 ay içinde forumda çok uzun saatler geçirdim misafir olarak.bu soruyu hiç okumadan veya araştırmadan sormuş değilim.ama birçok kişinin bu konuyu anlamak için aylarca araştıracak zamanı,sabrı olmayabilir.yine tekrarlıyorum konu derindir ama formüle edip anlatma çabası neden canınızı sıkyor.çok önemsediğiniz ve değer verdiğiniz bir şeye saygısızca bir yaklaşım gibi mi görüyorsunuz bunu.bu soru çok karşılaşılan reel bir sorundur.ve insanların bunu cevabını tam anlamıyla karşılamasa da öğrenmeye ihtiyacı var.şu yaklaşımı bir dinleyin.
    -neden kilo alacağım ki.
    -başka türlü vücudun gelişmez.
    eleman bu cevaptan tatmin olmadan uzar gider.

6. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bi ilave daha yapayım.
    1-bu kadar makul ve yapıcı bi soru bile eleştirilecekse bu forumdan insanlar ne derece faydalanabilir.
    2-iddia ediyorum bu forumda benim özetlediğim kadar bu konu kısa ve öz olarak hiç bir yerde anlatılmamıştır.
    saygılarımla

7. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Peki kilo almadan arttırdıgın agırlıga vücudun beslenmeden kilo almadan nasıl direnicek.

everest bunu beğendi.
  8. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu başlıktan elde etmek istediğim sonuçlardan biri bu idi.
    bu konudaki görüşleri dinlemek.fikir almak.ama olmaz deyip kestirip atılınca iyi olmuyor.
    bulk dönemden sonra define olmaya başlıyan biri kaldırdığı kiloları azaltmadan çalışarak neler yaşıyorsa,kilo almadan ağırlık artıran da
    benzer şeyler yaşar herhalde diye düşünüyorum.
    bulk sporcunun temel kaygısı define sırasında ölçü kaybetmek değil midir.
    aynı kiloda iken insan bir yandan yağ kitlesi azaltırken bir yandan kas yapamaz mı.tabi bu süreç yavaş işler.(bu benim fikrim,illa böyledir diye üstelemiyorum)
    bu konuda katılım bekliyorum.
    kilo almak fikri benim gibi başlarken bki olarak 25 lerde olan ve bu noktaya 18 kilo vererek gelen biri için çok itici.

everest bunu beğendi.
  9. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    İyi de bulk biri defininasyona girirnce zaten kiloları azlatıp tekrar arttırarak çalışır kiloları azaltmazsa zaten yaptıgı definasyon olmaz ki.Kusura bakma ama çok mantıksız konuşuyorsun..

10. yokozuna

yokozuna Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kiloları azaltması bir zorunluluk değil ki.becerebilirse aynı kiloları da basabilir define olurken.sen cahilce konuşuyorsun bence.kulaktan dolma ve hiç düşünmeden.bu konuşma tarzı bu forumda ne kadar yaygın böyle.egolar kafdağı.

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    modexl16, "mantıksız" kelimesi mesajına uymamış;

yokozuna, cahilce ve diğer yazdıkların...

Bu forumda bu tarz kelimeler kullanılmaz, tartışacaksanız bilginizi ortaya koyun tartışın; kimsenin burda birbirine hakaret etmesine; sürtüşmesine tahamülümüz yok; özel bir konunuz varsa özelden halledin...

Son düzenleme: 9 Ekim 2008
    diez, saydam ve aneximandros bunu beğendi.
  12. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse arkadaşım anladıgım kadarıyla bodybuilng tarihini yeniden yazmak istiyorsun.Sana başarılar..

Mestano bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş