Neden kilo alamıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xfactory9025 tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar 1 aydır salona gidiyorum öncesnde evde 4 ay çalışmıştım salona yazıldığımdan beri günde 5 yumurta yiyorum..Pilav ve makarna akşam yemeğimden hiç eksik olmaz eski hayatıma göre çok daha fazla yiyorum ama neden kilo alamıyorum acaba çok mu karın çalışıyorum böyle kilo alma dönemlerinde karın çalışılmamalı mı acaba yardımlarınızı bekliyorum

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Vücuduna aldığın kalori < harcadığın kalori ; ise kilo alamazsın günlük 100-120 gram protein miktarı almalısın , kahvaltı öğününde ve idman sonu protein kesinlikle almanı önerebilirim , Cok uzun idmanlar yapma 45dakika-1saat sürsün idmanların haftada 3 yada 4günden fazla calısmamanı öneririm . Dinlendiğin günlerde yine beslenmene aynı özeni göster ve gercekten dinlen adalelerini calıstırma.

Son düzenleme: 18 Ekim 2010
  3. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    neden bilebilirim ki kaç kalori alıyorum kaç kalori veriyorum hadi aldığımızı hesaplayabiliriz ama verdiğimiz belli değil haftada 4 gün gidiyorum yatmadan 1 haşlanmış patates de yiyorum pekmez filan mı yesem naapsam

4. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman süren çok kısa olmalı ve çok ağır basmalısın.bölgeleri günlere bölersen iyi edersin.bir gün göğüse harca 18-20 set bas 10 set de karın yap 1 saati aşmaz oyalanmazsan.göğüs hareketlerini çok yüksek kilolarla yap 6-8 tekrar arası olsun.aynı şekli diğer bölgelere uyarla haftada 4 günden fazla gitme.bol makarna pilav fındık falan ye.erken yatıp erken kalk en az 7-8 saat uyu.proteinini günde 100 gramdan fazla al.antrenman gününden sonraki gün kaslarını hiç çalıştırma tam dinlen.yatmadan önce patates yerine protein vericek bişeyler yersen daha iyi olur.
    kısa antrenman+bol kompleks karbonhidrat+ihtiyacın kadar protein+ağır kilo basma-iyi uyku ve dinlenme= maksimum kütle

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

Bunları bilmiyorsan eğer önce git kendine beslenme programı yaz ve yazdığın öğünlerde aldığın besinlerin; kalori, protein karbonhidrat miktarlarına bak. Kafana göre beslenip kafana göre kalori harcayarak kilo almayı bekleme, alamazsın.

6. xfactory9025

xfactory9025 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    günümün 10 saati okulda geçtiği için pek dikkat edemiyorum protein olarak 100 gram almam mümkün değil galiba supplement haricinde 5 yumurta bile 15-20 gram protein içeriyodu galiba gerisini ne ara alıcam zaten iştah yok supplementten başka çare yok ama onu da ben kullanmak istemiyorum hem maddi hem manevi açıdan bana ters geliyor uyku konusuna gelirsek günde 6 saat civarı uyuyabiliyorum 6 da kalkmak zorundayım 12 de yatıyorum..Marketlerde bal +fındık fıstık karışımı bişeler var kavanozlarla satılıyor üstünde bodyci resimleri var alsam işe yarar mı kalori açısından :)

Sayfayı Paylaş