Neden Hep Futbol?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve StRoNgMaN tarafından 12 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    herkese selam beyler...
    ya benim bi sorum olacak.neden_?
    bi gazate alıyorum;sevinçle spor sayfasını açıp bir iki spor haberi okuyalım diyorum ama,malesef hep maç hep maç hep maç futbol......
    bi tv kanalı açıyoruz spor haberleri baslıyor,ondada hep futbol....
    bi iddaa bayinin önünden geciyorum tıklım tıklım dolu.kuyruk var.bi spor salonuna gidiyorum bom boş ya 3 kişi yada 5 kişi.yada kimse gelmedi diye kapanmış.futbol taraftarlara ne kazandırıyor ki,futbolu sadece yapanlar karlı değilmi_?
    spor yaşamamızı sağlıklı huzurlu mutlu bir şekilde geçirmemiz için çok gerekli bişey değilmi,iişte ozaman neden insanlar yapmıyorda gidip maç futbol v.s. ile ilgileniyorlar.neden futbol bukadar çok ilgi görüyorda vücut geliştirme hiç ilgi görmüyor.biz sporcular olarak bi gazete alsak ve en arka sayfayı açıp güzel vücut geliştirme haberleri,yarışma sonuçları,programlar felan v.s. bilgiler okusak,yada tv lerin spor haberlerinde vücut geliştirme haberleri olsa,bizde biraz daha şevklenip biraz daha hırslanakrak sporumuzu yapsak,hatta yapmayan insanlar bile buy haberleri görüp spora başlasa,futbol taraftarı yerine vücut geliştirme taraftarları çoğalsa,daha güzel olmazmı.
    mesela ben bikaç sporcu arkadaşımla ,ufak bişey yaptık;küçük kartvizit şeklinde kartlara vücut geliştirme hakkında ufak bişey yazdırdık,500 tane bastırdık,yolda gördüğümüz gençlere bazı insanlara felan veriyoruz.insanları vücut geliştirmeye yöneltebilmek için ama bizim insanlarımız pek istekli değil,insanın içinde o istek olması lazım yoksa bedava bile olsa yapmazlar.
    ayda yılda bi gazatede yada televizyonlarda vücut geliştirme hakkında yazı cıkıyor;oda vücut geliştirmenin lehine haberler.yok vücut geliştirme öldürüyor,yok sarkıyor yok kas yağ oluyor,yok boy kısa kalıyor v.s.... çıkan haberler bu.........basında insaf diliyorum....
    evet beyler benim sorunum bu hemde çok büyük bir sorun.
    insanlarımızdan ve basından duyarlılık bekliyorum...
    isyanım basınaaaa :x :x :x
    :x

2. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bu konuda sana katılıyorum futbol birinci sırada sanırım bir kaç gün önce bir forum sitesine üye oldum ve bir spor köşesi yapılmış ama 20 tane başlığın hepside futbol üzerine sizin dedim spor anlayışınız sadece futbol galiba yazdım ve hemen buradan aldığım bir kaç makaleyi ve resimi oraya koydum birazda öncülük reklam şart diye düşünüyorum birileri bir şeyler için uğraşmalı aman ben karışmayayım başkası yapar nasıl olsa diye düşünürsek daha çok futbol muhabbetine maruz kalırız herkes üzerine düşeni yapmalı saygılar.

3. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bu heryerde öyle hep futbol hep futbol.spor hakkında neye baksam hep futbol.sadece bikaç kişinin değil tüm sporcuların elbirliğiyle bişeyler yapmak lazım.vücut geliştirmeyi ve diğer sporları önplana almak için...

4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Açıkçası Ronnie Coleman vs. Jay Cutler'ı izlemektense, Chelsea-Barcelona maçını izlemeyi tercih ederim ama yine de futbol hakkettiği yerin çok üstünde, diğer sporlar ise çok altında bence. Bodybuilding artık 'freak show' haline geldiği için yerlerde sürünmeyi hakkediyor, ne zaman ki tekrardan insana benzeyen ölçülerde, yakışıklı bodyciler çıkar o zaman bu sporu da izlemesi keyifli olur. Bunun da yolu herhalde steroidlere karşı daha akıllıca önlemler alınmasından geçiyor ama düzen öyle bir oturmuş ki kimse bunu bozmak istemiyor çünkü steroid işinden onlar da para kazanıyorlar. Neyse içimi döktüm ayak üstü :).

5. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    cevaı basit. futbol çok zevkli.. ben masa tenisi oynarım mesela çok iyi. masa tenisi maçı yada futbol olsa futbolu izlerim.
    futbolu çok iyi oynayamadığım halde futboldan daha çok zevk alırım .özellikle thiery henry, ronaldinho ,ibrahimovic ve totti yi izlemekten.
    kim keşfettiyse zeka dolu bir oyun icat etmiş

6. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    işimdi arkadaslar insanlar futbolu izliyor aynı zamanda oynuyor degilmi aynı zamanda futboldan para kazanıyor(idaa,toto felen)
    ama vücut geliştirme futbola benzemez diyelimki iste televizyonda vücutcular gösteri yapıyor..adam diyor ki ya ben bunlar gibi oalmıyacagıma göre niye izliyim ki der tutulmaz..ama bizim için böyle dil..3 gün aralıksız yarısma olsa ben izlerim..çünkü benim amacım var...ayrıca insanlar vücut calısmaktan üsengecler..ayrıca sabırsızlar...yani vücut geliştirmeyi herkes yapamaz ..bide insanlar dogar dogmaz ilk yaptıgı spor futbol...ama benim yegen var 10 yasında biraz büyüsün ben onu salona götürmeyi tasarlıyorum....keske biride beni tutup vaktinde salona götürseydi...olayı anladınızmı..eger herkes tutup oglunu yegenini salona götürse otomatık olarak vg nin degeri artar..hem kendileri kazanır hemde milletin kendi saglık lı dinç olur...acizanae fikirlerim bunlar...bos verin vg birazda sır kalsın..ozaman ortalık vücutcu dolar..unutmayın az olanalar daha kıymetlidir..göze daha bi hos gözükür...

7. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Neden Futbol?

Yaşı 30 ve üzerinde olanlar iyi bilir. Çocukken, spor yapmak için fazla seçeneğimiz yoktu, basketbol sahası olan bi mahallede oturmuyorduk, tenis kortumuz yoktu,
    yüzme havuzu nedir bilmiyorduk. Mahalle arasında yapabileceğimiz bir kaç etkinlikten biri futbol oynamaktı. İki taş, oldu sana kale bir de plastik top, aykkabı olmasada olur.

Sonra gençlik zamanlarımızda, mahallenin amatör futbol takımına girmeye çalışıp, başardıktan sonra uzun bir zaman topun peşinden koşturmak.

İşte; neden futbol?...bu yüzden futbol. Bildiğimiz, yapabildiğimiz, kendimizi ifade edebildiğimiz, hemen müdahale(muhabbetine) edebildiğimiz bir spor. YAŞASIN FUTBOL ve taraftarları.

Ben yinede v.g. çok seviyorum....

Sağlıcakla kalın.

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Futbolun en onemlı farklılıgı surprızlerle dolu olması , bı pendık tutup fenerı darmaduman edebılıyor-bende fenerlıyım bu arada
    cevap hakkı dogmasın dıye baska takımdan ornek vermedım-

Bu belırsızlık futbolu guzel yapıyor, ayrıca yıllarca konusulacak hareketler olabılır,muthıs rovasatalar voleler calımlar,ama
    tabı bır o kadar da vasat gecebılır mac, ne olacagı bellı degıl yanı.

Bu acıdan bakılınca aslında nba dekı basketbol macları cok daha zevklı, cunku 90 dakka bı tane gol olsun dıye beklemıyorsun,
    her macta ıllakı muhtesem bır suru hareket oluyor.

Vucut gelıstırme ıse determınızm, 5 dakkada kım daha ıyı tesbıt edılebılır, olayın akısı ıcınde surprız yok,yanı ufak bı adam
    yarısma sırasında bırden devlesıp basa gecemez.Ben bır vucut gelıstırme yarısması olsa dıger tarafta ne spor etkınlıgı olursa olsun onu seyrederım, ama herkeze hıtap etmıyor bu tabı

9. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Budünyada futboldan daha sürükleyici bi spor yok ve olmıcaktır ben bilhas topçu olduğum için demiyorum :D:Dbak amerikan güreşi de biraz sürükleyicic :D:D

Sayfayı Paylaş