NEDEN EVLENMİYOLAR

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve goldtrapper58 tarafından 4 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merak ettim cevremdekı yada forumdakı cogu badiciler yasları olmasına ragmen evli degiller siz bunu neye baglıyorsunuz :D

2. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence w.g ile uğraşanlar kendilerini çok kaptırdıkları için bu işe olmuo çünkü malum bayanlar ilgi ister pohpoh lazım :)

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel bir soru, bence eşlerine annelerine olduğu kadar nazları geçmeyeceği için olabilir :D
    Yapısı gereği bencil olmayı gerektiren bir spor.
    Hele müsabıklarda, yarışmaya hazırlık döneminde, ağır idman temposu ve çok kısıtlı beslenme insanı iyice asosyalleştirir.
    En sakin bir insan bile, sinirli, huysuz bir adam haline gelebilir, eee, tüm bunları bile bile bir adamla evlenmeye yanaşmıyor bayanlar.
    Yemeği dert, yarışması dert, akşam çıkmak istemez, sürekli beslenmesi lazım, yorgun olabilir, sinirli olabilir.
    Ancak anneler farklı, oğlunu atamaz, satamaz.
    Her öğününü olmasa bile yemeklerini hazırlar, "aman oğlum ne güzel gözümün önünde, içkisi yok" bu durumda keyif alan anneler bile vardır eminim, bir yandan evlen, çocugun olsun deseler bile, diğer yandan, kendi dizinin dibinde olmasından hoşlanıyorlardır.
    Çok ünlü bir vücutçunun, kendi deyimiyle "karısının dırdırından" bıkarak boşandığını ve sonrasında, fitnesscı bir bayanla evlendiğini biliyorum.
    Çok zahmetli bir spor, insan kendisini çok anlayan, bu işin bir aşk olduğunu bilen bir bayan bulmadıkça kolay kolay mutlu bir evlilik yapamaz.
    ( Bu dediğim vücut geliştirmeyi takıntı haline getirmiş sporcular için geçerli.)

Azi bunu beğendi.
  4. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu yıllarca ve ileri seviyede yapanların bir kısmı zaten sosyal boşluktan dolayı yapıyo diğer kısmı narşist özellikler taşıyo azınlık kısmı ise yaşam tarzı haline getiriyo...

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Karasan'a katılıyorum..bodycinin eşinde durumu bu spora has fedakarlıklar olması gerekiyor..sıradan fedakarlıklar değil bunlar..

herkesin bildiği devamlı tavuk yada et pişecek evde..devamlı pilav makarna patates haşlanacak..herakşam eve 8de gelen bir eş..yeri gelecek hafta sonu eşinin antremanlarının bitmesini bekleyecek beraber dışarı çıkabilmek için.evde tamirat olacak antremanın olmadığı kasları ağrımadığı günü bekleyecek..yada antreman eğır geçmişse yada çok iyi geçmemişse eşinin sinirini çekecek..eşinin supplemet kutularına yer arayacak (ben bitenlerin kutularıda hemen atmam)..

ha bunlar evli bodyciler için huzuru kaçırabilecek kıstaslar eşi anlayışla karşılamıyorsa...

bekarsa bence evlenememek değil asıl mesele duygusal olarak bile bağlanmamak isteği..bu evliliği engelliyor diye düşünüyorum..çoğu kadının birsürü ilgi isteyeceğini yada hep kendisinin 1 numarada olmak isteyeceğini biliyor insan ama onun için yani bodyci için 1 numara hep bodydir..

Azi bunu beğendi.
  6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    azınlık için yaşam tarzı olabilir ama gerçek body ciler için yaşam kaynağıdır bu spor

Azi bunu beğendi.
  7. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya bu soruyu sorduktan sonra cok düsündüm sanırım cevabı buldum bütün parayı suplemntte yatırıyolar sonra parasızlaıktan evlenemiyolar :D ne yani olamazmı :)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Vücut geliştirme bütün türkiye için koca bi bilinmeyen.Herkes zannediyo ki herkesin istese 50 cm kolları olur,2 ay da vücut yapar,ilaç alan herkes mükemmel vücut yapar ,yemese de olur vs vs.

Ben amatör ve hedefleri gayet normal olan bi insan olmama rağmen spor benim hayatımı değiştirdi.Eskiden şişe şişe şarap içerdim şimdi kutu kutu süt içiyorum.Eskiden okuldan çıkınca eve gelmeden akşama kadar sigara tüttürüp gıda almadan gezer tozardım.Şimdi okuldan çıkar çıkmaz eve gidip tavuğumu,etimi yemeden rahat edemiyorum.Sanki boş gezdiğim her dakka vücudum kaslarımdan birşeyler alıyo gibime geliyo :D Yani diyeceğim o ki,genetiğin de ne kadar iyi olsa her açıdan şanslı da olsan bazı şeylerden fedakarlık yapmazsan bu iş olmuyor bu kadar basit!Bu fedakarlıklar yeri gelince hatunu ekme,yeri gelince arkadaşlarla takılmamaya varıyor.Bu durumu anlayışla karşılayabilmek herkesin harcı değil.Çünkü bizim yaptıklarımız hakkında BB ile ilgisi olmayan insanların düşündüklerini herkes az çok biliyor.1 saat aç kalmamak için ton balıklı sandviç yapıp gezdirmek ya da off gününde oturup kaslarını dinlendirmek onlar için anlamsız ama bizim için zevkle yaptığımız şeyler değil mi?

Genelde böyle fedakarlıkları anlayabilen kızlar da fitnessçılar falan oluyo,ya da hiç değilse herhangi bi sporu yapmış,bütün sporların özellikle de BB nin ne kadar nazlı ve fedakarlık isteyen bi spor olması gerçeğinden haberdar olan kızlar oluyor.Zaten çevremde bu sporu hayat tarzı haline getirmiş salon sahipleri ya da profesyonel vücutçular genelde fitnessçılarla yahut hayatının belirli bi döneminde herhangi bi sporla ilgilenmiş,yapmamış olsa bile az çok sporun gerçeklerinden haberdar olan ve ona göre fedakarlık ve özveri gösterebilen bayanlar oluyor..

9. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Zaten çevremde bu sporu hayat tarzı haline getirmiş salon sahipleri ya da profesyonel vücutçular genelde fitnessçılarla yahut hayatının belirli bi döneminde herhangi bi sporla ilgilenmiş,yapmamış olsa bile az çok sporun gerçeklerinden haberdar olan ve ona göre fedakarlık ve özveri gösterebilen bayanlarla evli oluyorlar/ yanlış bağlamışım son cümleyi :)

10. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kesinlikle doğru tespit :lol: :lol:

11. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdıkların benimknin cevabı değil arkadaşım ayrıca gerçek bodyciler için yaşam kaynağı olmadığnı idda eden de yok bu sporu üst seviyede yapmıyorum ama benim içnde yaşam kaynağı geniş omuzları ve kesik bi göğüsü korumak için bu spora biir yerinden bağlı olmalısn....

12. Mr.Olympia

Mr.Olympia Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gladyatör
    Yer:
    Collesium
    Arkadaşlar evlilik sorumluluk ister,fedakarlık ister.Eğer evlenirseniz artık sadece kendiniz için yaşayamazsınız.
    Eşinizi de düşünmeniz gerekir.Sizin gibi onunda ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlarını erteleyemezsiniz.Gece oturmaları başlar.Aile ziyaretleri,arkadaş ziyaretleri,karşılıklı yemekler..yıllardır alıştığınız düzen birden bire altüst olabilir.Eğer yeni evliyseniz eşinizi bırakıp akşam idmanlarına gidemeyebilirsiniz.Bence bunun en iyi çözümü eğer müsayitse evin bir odasını salona çevirmek ve idmanları burada yapmak olduğu düşüncesindeyim...Tabi belirli bir süre için....

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Evli biri olarak şunu diyebilirimki vg yapanın evlenmemesindeki tek etken yapmış olduğu vucut ile hayatı yaşamaktır fakat çok başarılı vg cilere bakarsak arnold ronie j.cutler marcus rulh vs vs evli olduklarını görürüz belkide bekar olsalardı şuan bu tacı takmıyor olabilirlerdi..

Diğer ülkelerin evlilik ve vg ye bakış açısı bizden çok farklı

Bence eğer bu sporu seven biri ile evlenirseniz başarınız gelişmeniz çok daha farklı olacaktır beslenme uyku ve cinsel yaşam düzenliliği ile mükemmel sonuca gidilir.

belkide bugun flexor flex-point sayesinde flexor olmuştur :)

Azi bunu beğendi.
  14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Sırrın ortaya çıktı sonunda :badgrin:

Azi bunu beğendi.
  15. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya madem oyle bende yarın birini bulup evleneyim eniyisi :D

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hehe senide göreceğiz:)

17. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    aman hocam sırf badici olucam diye rahatımı bozamam :D insallah bırgun tanısırız flexor hocam sefakoye beklerım

18. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arkadaşalr ben de evliyim ve eşim bu spora karşı antipati besleyenlerden. hatta evlenmeden evvel evlendikten sonra sporun ,yani badinin demek istiyo yoksa koşup zıplamama karşı değil, se-si yok diyodu ama kim takar. şuan pek ses çıkarmıyo ama tavuk haşlamamdan ve yumurta yememden çok şikayetçi.

eğerki maddi imkanlar yerinde ise eşinide ihmal etmiyorsan hiçbir kadının pek fazla ses çıkaracağını sanmıyorum. kahve köşelerinde ve alkol masalarında zaman geçireceğine salonda zamanını geçiriyosun. onun da süresi belli zaten.

evlenmeyen yada evlenemeyenlere gelince özellikle bu işi profesyonelce yapanların belkide karşısına doğru kişiler çımadığı için evlenmiyor yada evlenemiyorlardır. amerikada evli birçok bb örneği var. eğer eşide destekliyorsa onların başarı şansı daha da artıyordur. düzenli olarak beslenip düzenli yaşıyorlardır. antrenmana olmasada beslenmeye yardım eden öğünleri hazırlayan biri oluyordur evde.

19. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    aslinda evlenme oranlarinda tum dunyada dramatik bir dusus var. Yani bunu sadece bu sporu yapanlar ile sinirlandirmak yanlis. Ozellikle 80 li yillardan sonra evlilik oranlari gunumuze kadar 50% azalmis.
    artik cagin trendi, ozellikle bayanlar acisindan, ekonomik ozgurlugu ele alip bagimsiz bir hayat surmek..beraber yasamak IN; evlenmek OUT gorusu cok populer.

asil konuya donersek :
    bu sporu yapanlar yine en azindan fitness tarzi sporu seven insanlarla evlendiklerinde basarili olacaklarini dusunuyorum. Siz sporu yaparken ev hanimi olarak evde sizi bekleyip dolma, baklava hazirlayan bayanlar ne derece basariya pozitif katki saglar ?? esinizle ayni sofrada siz yumurta kabuklarini soyarken oda guzelim dolmayi tek basina goturmesi guzel bir goruntu degil :)

madem bu spora asiksiniz, sizi ve yaptiginiz sporu anlayan hatta beraber spor bayan bir partner ideal olani..

20. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    valla androm benim gittigim salon mahalle arasında toplasam yılda gelen kız sayısı 20yi gecmez ama bugun tısort almaya gittim kazak vardı ustumde tısortu denemek ıcın gıttım tısort omuzları havada kaldı kız baktı baktı gulumseme ıle sanırım sporcusunuz beyfendi dedi sence bu kızle evlenirmi ya resmen ayısın dedi :D

Sayfayı Paylaş