neden buyuyemıyorum.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hakanapaydın tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    creatin kullanman bu dönemde dogru olmaz..en iyi supplement kürü şöyle olur;

bcaa+glutamine+whey+ orntihine ve arginine(universal gh max veya mega forte en iyisi bu ikili için)...glutamine +whey + ornithine ve arginine üçlüsü de olur...maddi durumuna bakar..whey aldıgını varsayarak beslenme programını yazmaya çalıştım..whey olarak; perfect isopure, optimum whey, hardline bipro vs..tercih edebilirsin..

ilk önce, düşük karbonhidratlı bir diyetle işe başlamalısın, zamanla düzenin oturdukça, kendi vücudunu daha ii tanıyınca, kontrolü kendi eline alırsın..

gelelim beslenme programındaki karbonhidrat miktarlarına;

1.öğün: kahvaltı(60gr)
    2.öğün: 1.ara öğün(30gr)
    3.öğün: öğle yemeği (60gr)
    4.öğün: 2.ara öğün (30-40gr)
    5.öğün: antrenman sonrası ( 50gr) basit şeker sadece, yani meyve suyu
    6.öğün: akşam yemegi(60 gr)
    • Toplam alınan karbonhidrat = 290-300gr
    sabah açkarnına; 1 ölçek whey + 300 ml elma suyu(definasyon dönemi için en ideal kortizol düşürücü olup, kan şekerini optimum düzeyde dengeleyen bir meyve suyu)

kahvaltı; 1 c vitamini tablet(yine söylüyorum, bir vg cinin en önemli vitaminidir, kortizolu ciddi oranda düşürür, muscle soreness denilen durumu neredeyse yok eder) + 1 b complex vitamini + 7 yumurta beyazı + 50 gr lor peyniri + 75 gr yulaf ezmesi..

ikinci öğün;

200 gr tavuk göğüsü + 2 küçük boy patates haşlaması

üçüncü öğün;

3x80 gr ton balığı +75 gr pişmemiş esmer pirinç haşlanması + sınırsız salata..

sonraki ögün;

antrenman sonrası; 400 ml elma suyu + 1 ölçek whey pro ..

sonraki ögün;

antrenmandan 45 dk sonrası; 150-200 gr tavuk göğüsü veya 150 gr yağsız tavuk jambon + 75 gr pişmemiş esmer pirinç haşlanması

yatmadan önce; 200 gr lor + 1çinko tablet veya 150 gr lor + 100 gr light yogurt + 1 çinko tablet

bu arada dün biceps programında ufak bir eksiklik olmuş, onu düzelteyim;

biceps; dizilim aşagıdaki gibi olacak..

alternate seated dumbell curl
    dumbell preacher curl
    seated hammer curl
    incline dumbell curl

Son düzenleme: 7 Aralık 2008
  2. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    peki bazı öğünlerde 7 yumurta beyazı demişsiniz..buna eş değer whey içsek yerine olurmu hocam ??

3. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    anladıgm kadarıyla yağlardan bya baya kurtulcaz bu program sayesinde ; şua an için almaya musait oldugum ilaçları sıralamak ıstedim;

1.unıversal gh max
    2.mega forte
    3. b-pro
    4.bca

fakat yemek dieti bıras kafamı karıstırmadı diil özelliklede kahvaltı biras daha basit dilde anatabilirsen minnettar olacağım.:)bu urunleride hangi aralrda almalıym tam olarak bir kaç tane olunca sasrırıo insan.:shock:

4. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    14/12/2008 p.tesi start alıyorum,butun hazırlıklarımm tatmmlandı ölculerımı yag şeker su oranlarımıda en kısa zamanda belırıtıcek ve aylık kıyaslamalarda bulucağım bakalım ne derece basarılı olucam ...bench_O

5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0

D. Wolf'un cevap vermesi daha uygun olur tabiiki. Ama bende fikir belirteyim istedim. Yumurta proteini emilim şampiyonudur bana göre. En yüksek oranda emilime yumurta proteini sahiptir. Bu yüzden tavsiye edeceğim bir hareket olmaz. Ayrıca etik ve bazı açılardanda uygun bulmam. Supplementlerin öğünlerimizin ana parçaları haline gelmesine karşıyım.

mahir07 bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yumurta sindirim şampiyonu değildir arkadaslar..sadece beyaz olarak düşünürseniz öyledir, orası ayrı..whey daha hızlıdır bütün yumurtaya göre..1 bütün yumurta, 45 dk da sindirlebiliyor, ama beyazı 15 dk da sindiriliyor..emilime gelince, yumurta wheye göre daha geridedir..yumurta canavarı birisi olarak, bunu merak edip, 1 yıl önce bir sitede , ne kadar emilebildigini okumuştum..hatırladıgım kadarıyla yumurta, whey e göre geride emilim açısından..bunu anlatmak istiyorum..sindirim ve emilim farklı şeyler...bu yüzden max emilim için sabah erken saatte tüketilmesi cok mantıklı..

aneximandros bunu beğendi.
  7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    D.Wolf Omuz programin agir gibi ama heralde Triceps ile ayni gun oldugu icin olabilir. Triceps i az tutman bundan dolayi heralde. Ben bacaklarinda onemli olduguna inaniyorum. Buyuk kas grubu ve kendine has kas ozelliginden dolayi Erkeklik hormonlarini top yaptiriyor.

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    omuz-bacak aynı güne koydum..bacak resimlerini görmedigim için birşey yazmadım,ama bacakta yeni ise, leg press, leg extension, calf üçlü egzersizini de yapabilir programına ek olarak..

biceps-triceps e gelince; küçük kaslar için 4 hareket şart mı?..neden herkes böyle düşünüyor?..kası cok yorarsanız, aksine gelişmez...şimdilik, tricepslerine daha da hacim katması için süper set verip, maksimum yarar saglamasını istedim..pozlarda bicepsleri daha geride durdugu için, 4 hareket biceps, kasları farklı noktalardan vurarak, hem hacim hem de şekil kazanması için önemlidir..süper seti de overtraining olmaması için yazdım özellikle, bu cok önemli...

9. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Forumda baska yerlerde var ama Yumurta Aki konusunda bilgi vermek istiyorum. Pastorize likid yumurta da bakteri ve Avidin problemi bulunmuyor bu yuzden sivi olarak tuketilebilir. Tam anlamiyla sindirimi 4-5 saat surmektedir. Patates ile birlestirilirse Bioavailability index 138 ile top yapmaktadir. Whey den daha iyi duruma gelmektedir. Ama Spordan sonra whey en hizli sindirilen takviyedir. Ogun olarak kullanilmasina bende karsiyim.

10. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    pastörize yumurta akı derken, bunu likit olarak içmekten mi bahsediyorsunuz, yoksa pişirmek adına mı böyle söylüyorsunuz?.. anlamadım..açıklarsanız, ona göre cevap verecegim..

11. punkermanmania

punkermanmania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hakanapaydın bence omuzlar ,trıseps ve kollar guzel gorunuyo yanı karamsar olma d.wolf 'un da ellerıne saglık program super .

sımdı artık daha emın ve guvenlı olarak bır yoldasın , bence baya guzel bır vucut ortaya cıkıcak;) ılerkı zamanda fotoları paylasırsan sevınırım . kolay gelsin !!!!

12. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Ben içerek tüketiyorum. Pişirerek tüketme zor oluyor. Sabahları önce yağsız süt ve 100 gr yulaf ezmesi. Üzerine de 5 gr glutamine karıştırıp likid olarak içiyorum.

13. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    bende bır dönem lıkıt yumurta tuketmıstım fakat lıkıt çokta doğal oldugunu dusunmuyorum onun ıcıne ne karıştırıyorlarsa artık pişirildğinde zehir gibi bi tadı war bööe :mad:

14. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Hakan çalışmalar nasıl gidiyor ?

15. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul

d.wolf a çok teşekkur yenı yemek ve çalısma programını henuz ilk ayını tamamladım. her ne kadar yemek dıetım benı ac bıraktıysada 2,5 kg aldım ve vucudumun sekıllendıgını görebilıorum ösellıkle kollarımda aradagımı bulana kadar dewam belkı bı 2 ay daha şahsi görüşüm her konuda olumlu ilgin için teşekuurler.....

16. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    beslenmen yeterli gözüküyor, ancak öğün sayısını artırmalısın.

antrenmanlarda 8-10 tekrardan 2-3 tekrara göre daha yüksek verim alırsın.

ek besin olarak karnitin(kreatin değil) ve hydroxycut gibi bir ürün kullanmalısın çünkü zaten yüksek oranda protein alıyorsun. aminoasit tabletlerini de yatarken ve gece uykudan kalkınca alırsan hem sindirimi kolay olur hem vücut katabolik duruma geçmez.

ayrıca steroid kullanmamaktaki azmini tebrik ederim

Sayfayı Paylaş