neden buyuyemıyorum.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hakanapaydın tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    3 senedir bu ,sporla ilgilenıyorum,ve tam anlamıyla hacim yapma meraklısıyım lakın son 1,5 senedir özellikle göğüslerimde 2 cm kadar artıs gözlemledim, buna karsılık animal pax, amıno3050,whey proteın ( ayrı zaman dilimlerinde kulllanarak) takip ettim sonuc 0 göğüslerim ne sekillenıor nede buyuyoor cıkmazdayım profosyonel yardıma ihtiyacım var.

2. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    eğer metobolizman hızlıysa ( benim gibi) normaldan daha çok profosyonel beslenmen gerekiyor..bunu ben bile 2 aylık acemi bir sporcu olduğum halde biliyorsum anlamıyorum nasıl besleniyorsun ?? yada suplementlere yaslanmışsın medet bekliosun;)

tahtayı bulsan ye hocam bak bakalım nasıl büyüyorsun ...

hakanapaydın bunu beğendi.
  3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    eğer beslenmene güveniyorsan ve iyi olduğunu savunuyorsan antrenman programında bir sorun olabilir. Programını yazarsan sana yardımcı olabiliriz.göğüsün gelişmesi için göğüse gerçekten ağır girilmesi gerekiyor. bu konu antrenman bölümüne açılsaydı daha iyi olurdu.

4. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    beslenme şeklim şöyle ; sabah 5 yumurta beyazı yarım paket sosis buyuk parca peynir vs. öğlenleri en az 500gr taze balık 2 tabak (makarna,pilav,bulgur) 1 tabak sebze yemegi salata ki tabaklarım dolu dolu arada kemık kaynatıp iliklerini çıkarıp onun suyunu ıcıorum akşamları yarın kg haslanmış et öğlende belirttklerimn aynıları antremana girmeden ewwlde yarın kg haslanmıs kırmızı et akşam yemegini gnelede antreaman sonrasına denk getrrm.

antremanlarım oldukça sağlamdır kondusyonum çok ıyıdr boyutlarıma göre ii kg basıorum bench press 130 kg ye çıkıorum son sette yana acıslarını ıse 15 er kg yle yabıorum. hakkaten ağır calısıorum.

eğer programda bişiy var diyorsanız cok fazla programlar kullandım sonuc alamadım hakkaten çıkmazdayım arkadaslar...

5. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğraf gönderme ihitmalin varsa daha kolay yorum yapabiliriz. Belki de genetik sınırlarına ulaşmışsındır : O

6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    soyledıklerıne gorre bellı bır sevıyeye gelmıssın o zaman 3 senedır aralıksız mı yapıyorsun ? olculerın neler? resim ekleme ımkanın varsa yada en azından avatarına eklersen daha ıyı olur yorumlar acısından ... son olarakda gelısımıne bı etkısı yok ama sabahları yedıgın o yarım paket sosıs ıyı bır tercıh degıl bence...

calısmlarında basarılar dılerım... kolaygelsın...

7. foranimati10

foranimati10 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    o yazdığın beslenme programına göre mümkün değil ya gelişmemen...burdan sonrası beni aşar hocalarımız bakalım ne diyicek :)

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    açıkcası, benden daha iyi besleniyormuşsun..bende 800 gr tavuk göğüsü 25 yumurta beyazı + balık + lor peynir bazende süt vs.. gibi gıdala tüketirim..ama sen her öğünde cok agır yiyorsun, emin ol ki bu yaptıgın hatalı(eğer kür yapmıyorsan)...kaslarının sürekli doyurmak vardır, birde az doyurmak vardır..çok ögün yemek, kasların daha hızlı doluluk ve hacim kazanması demektir..ama cok ögün cok yemek şeklinde değil, yeterince, vücudun alabilecegi şekilde yemek mantıklıdır..

ikinci olarak, 130 kg basan birisinin 15 kg fly yapması da bir o kadar ilginç..buradan şu cıkıyor; 130 kg yi tek başına yapamıyorsun demek..

üçüncü olarak, ögünleri cogaltmalısın, bu şekilde bir beslenme mantıgı olmaz.. eger 3 ögün daha artırıp, yediklerini böersen, vücuda sindirim için daha çok yarar saglar ve metabolizmanı hızlı tutarsın sürekli..

son olarakta, kür yapmıyorsan, günde, toplamda 1.5 kg et yemek cok mantıklı değil..eger, koyabilirsen, resimlerini görmek isterim...ona göre sana yardımımız dokunabilir diye düşünüyorum..ne kadar iyisin? ne kadar eksiksin?..bunu ancak öyle anlayabiliriz..programlar işe yaramıyor demişsin..emin ol ki, en kötü antrenman programından bile verim cıkarılabilir..sen bazı konularda eksik bilgi sunuyorsun...daha net ve acıklayıcı bilgiler sunmalısın, yoksa istedigin yardım gelmeyecek..resimlerini ve antrenman programını bekliyorum...

Son düzenleme: 6 Aralık 2008
    hakanapaydın ve foranimati10 bunu beğendi.
  9. cusco*

cusco* Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    D.Wolf'u dinleyin bence gercekten yardimci olur kendisi..mutlaka bir yerde bir eksik vardir..

10. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul

üstad açıklıycı yorumlarından ötürü çok teşekkürler, 130 kg yardım alark yapıyoorum tabikii belkide bu biras piskolojk, 3 senedir aralıksız yapıyoorum. etrafımda iğne kürü yapan arkadaslar baya baya var ınan ben böle bişiy yapıor olsam bu şikayetlerim olmazdı,ben naturel şeylerden öteye geçmedim hiç ve çaresizlikten çok sey denıyoorum buna haatalı beslenmeme de örnek gösterilebilir,size en kısa zamanda resimleri yayınlıycam benm için hayal kırıklığından ibaret olsada...

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Resimlerle birlikte yaş ve diğer bilgiler ile bu spordaki hedefinizi de söylerseniz benim de söylemek istediklerim var doğrusu.

12. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul

işte buyrunuz resimlerim,ve kendimden acaip utanıyorum,yok kardes sen bosuna uğrasma da dersenız eğer bozulmam yani,,

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Utanılacak bir vücut değil, öncelikle bunu söylemek zorundayım. İnsanlar sakat doğuyorlar. Şükretmelisiniz.

Ama açıkçası 3 senedir bu sporla ilgilendiğinizi söyleyince daha iyi bir vücut beklentisi oluşmuştu bende.

Vücudunuzda kas kütlesi olduğu belli oluyor ama yağlısınız. Bu kadar yağlanmayı göze aldıysanız daha çok kas koyabilirdiniz. Bence forumdaki bilgileri elinizden geldiğince gözden geçirin. Kendi yanlışlarınızı kendiniz tespit edeceksinizdir.

Beliniz kalın ama yağ atarak biraz daha inceltebilirsiniz, kanatları da doyurduğunuzu düşünmüyorum. Kanatlar, sırt, omuz, özellikle göğüs (göğüs için sanki benchten başka birşey yapmamışsınız gibi görünüyor, göğüs kası var ama önden bakıldığında eksiği ortaya çıkıyor.) bölgelerinize daha fazla kas koyabilecğeinizi düşünüyorum. Bundan sonra yağ attığınız zaman bel oranınız önemli ölçüde değişecektir.

3 seneyi iyi geçirmemişsiniz. Bence herşeyi yok sayıp yeniden başlayın. Edindiğiniz tecrübe ve altyapıda sizin için en önemli sermaye olacaktır bu yeni başlangıçta.

Ek: Kol hacminiz iyi onun harici neden hacimlenemediğinizi ayrıca söylemeye gerek yok. Etkin bir programınız olmadığını düşünüyorum, onun için hacimlenemiyorsunuz. Yalnızca ağır çalışmak bir çözüm olsa strongmanlar inanılmaz hacimlenirdi. Program, beslenme antrenman dinlenme ve zamanlamanın kısaca herşeyin bütünüdür.

Son düzenleme: 7 Aralık 2008
    Morphling ve hakanapaydın bunu beğendi.
  14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    İlk önce, kötü değilsin, bunu anlamalısın…çok umut vaat eden tricepslerin var+ umut vaate eden bir çatı..
    Nitekim, omuza agırlık verilmedigi için sana kızan omuzların var..vücudununn antrenmanlara tepki vermemesi senin yüzünden, bu.vücut herhalükarda işlenmeye ve dogru yol için hazır, endişen olmasın..yeniden de başlamaya gerek yok, vücut belli bir yol katetmiş, sadece yag dokusu biraz fazla, o da sizin azminizle her türlü halledilir…

İkinci olarak, kırmızı ete biraz ara versen iyi olur..diyet döneminde, balık, yumurta, tavuk göğüs vs gibi ürünler tüketirsen, en azından yag oranının düşürürüsün, bu sana ilham kaynagı olur..nasıl beslenme programını uygulayacagını da yazacagım..şimdilik antrenman programını yazabildim, vakit gec oldu, zaten ekstra pro aldım bu saate kaldıgım için :).yarın da beslenme ile birkaç tavsiye söyleecegim..göğüs tek gün, biceps-triceps aynı gün, omuz-bacak, sırt tek gün şeklinde olursa, iyi olur..hareketleri lütfen yavaş yapmaya çalışınız, gerekirse internetten yapılış şekillerine bakıp, nizami yapılışlarını en ugun şekilde yapmaya özen gösteriniz..

Göğüs;

Smith machine incline bench press 15-12-10-8-6
    Dumbell bench press 12-10-8-6 ve İncline dumbell fly 12-10-10-8 süper set
    Cable crossovers 12-10-10 ve machine fly 10-8-8 süper set

Biceps;

Alternate seated dumbell curl 12-10-8-8
    İncline dumbell curl 12-10-8
    Dumbell preacher curl 3x8-10
    Arnold concentration curl 3x8-10

Triceps;

One arm cable push down 12-10-8-6
    Lying one dumbell extension 3x8-10 ve bench dips 3x max süper set

Omuz;

Seated dumbell press 15-12-10-8-6
    Cable lateral raise 4x10-12
    Seated arnold press 3x8-10
    Seated bent over dumbell reverse fly 3x10-12
    Dumbell shrug 3xmax

Sırt-kanat;

Pull up 4xmaz
    Deadlift 4x12-10-8-6
    Close grip pull down 3x8-10
    t-bar rowing 3x10-12
    bent over barbell rowing 4x8-10

Morphling, bonatschi ve hakanapaydın bunu beğendi.
  15. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    triceps programın biraz hafif kalmamış mı D. Wolf : /

16. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    Ben bu gune kadar hep çok ye kilo al yağlan hacim buyusun zihniyetiyle çalıştım hem spora basladığımda 57 kg su an ulaştıgım kg 74,5 programı harfiyen uygulayacağım bakalım ne gibi değişim yasayacaz.Bu program la birlikte amıno vb. gibi bişiy kullanmalımıyım, d.wolf sencce??

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    hakanapaydın,

Yazı fontunuzu daha rahat okunabilir ve ufak hale getirmeniz mümkün mü acaba?
    Forumun çeşitli temaları var, farklı tema kullananlar yazılarınızı okuyamayabilirler.

18. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul

tabiki tşekkurler..

bonatschi bunu beğendi.
  19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    öncelikle, 2 hareketi süper set verdim ki, kası maksimum şekilde doyurabilsin diye..

ikinci olarak, tricepsi bicepsine göre ileride olan birisi var karşımızda..biceps için, iyi bir program yazdım arkadaşa, eger yedirerek yaparsa, yüksek verim alamaması imkansız..

üçüncü olarak, göğüs gününe baktıysan, presslerin tricepslerini ne kadar zorlayacagını anlamışsındır..nitekim, omuz gününbde de pressler koydum, bunlar tricepsleri hiçte azımsanmayacak şekilde etkilerler..programı tek yönlü ele almak dogru değil, toplu bir şekilde bakmak lazım..

son olarak, hakanapaydın; inanki, hareketleri dogru ve yavaş yapmaya özen gösterirsen, istedigin sonuc sana cok uzak olmayacak..antrenmanda sessiz, sanki bu dünyadan değilmiş gibi kimseyi umursamaz bir şekilde hardcore antrenmanını uygulayıp, başarmak için hergün daha da hırslan..ben olacagına inanıyorum bu sefer..

Son düzenleme: 7 Aralık 2008
  20. hakanapaydın

hakanapaydın Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    trizm
    Yer:
    istanbul
    bişiy kullanmalımıyım sence D. Wolf ayrıca beslenmeyle ilgili tavsiyede bulunacağını sölemıstın sabırsızlıkla beklıyorum..

Sayfayı Paylaş