NEDEN BİR PRESS BİR AÇIŞ ?!?!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 28 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar bu konuya özellikle Flexor Hocamın sürekli savunduğu örneklerle başlamak istiyorum...

"Göğüs egzersizleri sırası" adlı başıkta aynen şöyle :
    "Enseye press ne kadar gerekli" adlı başlıkta ise şöyle:
    Flexor hocamında savunduğu bir press bir açış ilkesinin amacı nedir ?!?!

Benim aklıma gelen kanın pompalanması ve dağıtımıyla ilgili bir durum...Fakat en doğru bilgiyi burada edinmek istiyorum...Özllikle Flexor hocamdan cevap bekliyorum...

DİPNOT:
    Bende Göğüste önce : incline press---incline açış---flat bench press---flat bench açış---ve pullover
    --------Omuzda önce : enseye bar press---yana açış---makina press---öne açış

2. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hmm...Yaptığın alıntıdan dolayı Teşekkürler Spidey...Tabi Flexor hocama da teşekkürler...
    Konu en azından bir başlığa taşınmış oldu...Herkese faydası olur... ;)

4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Enseye pressin gerekliliğine gelince benim fikrim bu egzersiz gerekli bir temel egzersiz amma velakin tutup bunu 4-6 tekrarlı ağır yüklenmeli çalışmak, omuz sakatlanmasına davette ısrar etmek olur, yine bağıra çağıra 12-15 tekrarlı çalışılırsa bence omuz eklemine baskısı azalır ve tendonları hazırlayarak kaslar gelişir diye düşünüyorum, birde çok iyi ısınmak lazım omuz antrenmanına başlamadan, hatta omza pressi ikinci egzersiz olarak yapılabilir. Benim bu omuz antrenmanı hakkında bir başlığım vardı orayada bakabilirsin.

Selamlar.

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    O başlığı baştan aşağı okudum...Omuz antrenmanlarında savunduğun çok tekrarlı antrenman gerçekten geçerli...Herkesin genetiği ve dayanıklılığı farklı olduğu için , herkes kendisine göre uyarlamalı diye düşünüyorum...Tabii ki çok ağır kilolarda 6 tekrar , omuz ekleminde , kıkırdakta ve diskte büyük yıpranmalara sebep olabilir...
    Sonuçta bu bence kendi bileceğimiz bir iş...

Bilgilerin için teşekkürler Centaur...

Herkese bol sağlıklı ve mutlu günler...

Sayfayı Paylaş